Підсумки турніру пам’яті Вараксіна

08.01.2019 13:43

У Львові та Винниках завершилися традиційні змагання, присвячені пам’яті видатного футболіста і тренера Володимира Вараксіна, що з 1980-го року на початку січня проводить Федерація футболу Львівської області.

Турнір проходив у 5-ти вікових категоріях серед 65-ти команд: 2006-ий (основна вікова категорія – 20 команд), 2008-ий (16 команд), 2009-ий (11 команд), 2010-ий (8 команд) та 2011-ий р.н (10 команд). Найстарші учасники змагалися у форматі 9х9 на штучному футбольному полі стадіону імені Богдана Маркевича у Винниках (20 колективів були розбиті на 4 підгрупи, таким чином кожна команда в турнірі провела 6 матчів по 35 хвилин), інші вікові групи грали у спортивних залах Львова у форматі 5х5.


У віковій групі 2006 р.н. переможцем став футбольний клуб «Львів-2007» (тренер Михайло Луцишин), фіналіст «Карпати-2007», Львів (тренери Василь Леськів і Володимир Мандзиняк). Бронзовим призером стала команда «Карпати-2006», Львів (тренер Руслан Маланій), яка у матчі за 3-тє місце переграла ФК «Рава» з Рави-Руської.


Вікова група 2008 р.н.: переможець «Карпати», Львів (тренери Роман Марич та Назар Савицький), фіналіст та бронзовий призер ФК «Львів» (тренери Мар’ян Сухнацький і Роман Наконечний).


Вікова група 2009 р.н.: переможець «Галичина», Львів (тренери Ігор Тарасяк та Денис Мирун), фіналіст «Карпати», Львів (тренер Андрій Грінер), бронзовий призер «Покрова», Львів (тренер Віктор Йосипович Крижановський).


Вікова група 2010 р.н.: переможець та фіналіст «Карпати», Львів (тренери Геннадій Погорілець і Дмитро Лапицький), «бронзу» здобув «Рух», Винники (тренер Юрій Кудінов).


Вікова група 2011 р.н.: переможець ФК «Львів» (тренер Маркіян Головецький), фіналіст Клуб Лева, Львів (тренер Олег Шпур), бронзовий призер «Галичина», Львів (тренер Денис Мирун).

«Другий рік поспіль основна вікова категорія проводила поєдинки на відкритому просторі. На мою думку, це крок уперед, оскільки збільшилася кількість команд у цьому турнірі, – зазначив у коментарі інформаційному центру ФФЛ начальник відділу організаційної роботи Федерації футболу Львівської області, заступник голови Дитячо-юнацької футбольної ліги Львівщини Андрій Чулик. – Адже не всі мають можливість тренуватися та грати в зимовий період на великих штучних футбольних полях».


Із його слів, такий турнір надзвичайно важливий для юних футболістів, оскільки проводиться під час зимових канікул і є першим у новому році дитячим футбольним турніром. «Кожна футбольна школа, команда, клуб хоче розпочати новий футбольних рік з успішного виступу в змаганнях. Також відзначу величезну кількість батьків на матчах турніру пам’яті Володимира Вараксіна. Дякую їм за те, що підтримують своїх дітей, як на вулиці у холодну погоду, так і у футбольних залах. Нам, організаторам змагань, надзвичайно приємно, що вболівальники заповнюють стадіони та зали», – наголосив Андрій Чулик.


Він підкреслив, що традиційний турнір пам’яті Володимира Вараксіна – це завжди захопливі дербі між кращими львівськими футбольними школами. «Несподіванкою цьогорічного турніру, як на мене, стало те, що у фіналі вікової групи 2006-го р.н. зіграли дві команди, які були на рік молодшими (ФК «Львів-2007», тренер Михайло Луцишин та «Карпати» (Львів), тренери Василь Леськів і Володимир Мандзиняк). У фіналі вікової групи 2008-го р.н. зустрілися також ФК «Львів» та «Карпати», і перемогу вже святкували юні «карпатівці». Також до нас приєдналася нова команда, яка вперше брала участь в обласних турнірах, – «Ера», Соснівка у віковій категорії 2011 р.н.», – зазначив Андрій Чулик.

Він висловлює вдячність усім, хто допомагав у проведенні цьогорічного турніру пам’яті Володимира Вараксіна: «Щиро дякую працівникам стадіону імені Богдана Маркевича, які щодня, розпочинаючи з 6-7-ої години ранку розчищали футбольне поле від снігу. І тільки в завершальний день змагань через дуже сильний снігопад юним футболістам довелося грати на снігу».


Він також дякує керівнику спортивного залу «DREAM TEAM FUTSAL ARENA» Максиму Скоропаду, котрий пішов нам назустріч та надав спортивний зал, вихованцю Володимира Єгоровича Вараксіна – Василю Каспаревичу, який надав індивідуальні та командні нагороди учасникам турніру 2006-го та 2011-го р.н.


«Запрошую нових партнерів та спонсорів долучатися до наших змагань, адже дитячий футбол – це справжні незабутні емоції. А команди, клуби, футбольні школи запрошуємо взяти участь у дитячих турнірах, що проходитимуть у зимовий та весняний період», – наголосив Андрій Чулик.