Перша ліга: визначено формат змагань

20.03.2019 13:47

У приміщенні Федерації футболу Львівської області відбулися традиційні передсезонні збори представників футбольних клубів Першої ліги Львівщини.

Виконавчий директор ФФЛ Степан Понайда повідомив, що цьогоріч у першолігових змаганнях із футболу візьмуть участь 14 команд. Перший тур заплановано на неділю, 14-те квітня.

Підтверджено, що в обласній Першій лізі візьмуть участь «ГалКатЗубр» (Зубра), «Вікторія» (Трускавець), «Корміл» (Давидів), «Богун» (Броди), «Пульс-Авангард» (Жидачів), СКК «Пісочна», ФСК «Яворів», «Скеля» (Жовква/Крехів), «Сокіл» (Золочів), «Нафтовик» (Борислав), ФОК «Городок», «Газовик-Хуртовина» (Комарно). Під питанням залишається участь у Першій лізі «Кар'єра-Дністра» (Торчиновичі/Старий Самбір), що має оплатити заборгованість за дисциплінарні порушення.

Ще одне місце поки що залишається вакантним. Позмагатися в Першій лізі Львівщини висловили бажання команди новоствореної Академії «Руху» (Львів/Винники) та ФК «Сокіл» зі Сокільників. Остаточний склад учасників другої за рангом ліги Львівської області буде сформовано 3-го квітня. Того ж дня відбудеться жеребкування календаря.

За спортивним принципом у Прем'єр-лігу Львівщини переходитиме переможець Першої ліги, який замінить останню команду «прем'єрки». Колектив, що за підсумками сезону посяде останню сходинку турнірної таблиці Першої ліги, опуститься у Другу лігу. Його місце займе друголіговий тріумфатор.

Із новацій варто відзначити також те, що цього року в Першій лізі відбуватиметься повна зйомка центральних матчів турів, відео яких зберігатиметься на офіційному сайті Федерації футболу Львівської області. У зв'язку з цим команди-господарі зобов'язані гарантувати всі необхідні умови для відповідної відеозйомки.

Значну увагу приділено безпеці на стадіонах. Так, цьогоріч кожен футбольний клуб має призначати на гру офіцера безпеки, завданням якого є стеження за порядком у своєму фан-секторі і взаємодія з органами внутрішніх справ.

Окрім цього, на 400 гривень збільшено суму компенсації витрат на харчування арбітрів, їхніх асистентів, четвертих арбітрів, спостерігачів арбітражу та делегатів матчу, яку виплачують команди-учасниці обласних змагань за проведення домашніх поєдинків чемпіонату, першості та Кубку Львівської області – до 2,4 тисячі гривень.