Роман ГНАТІВ: «Готуємо гравців для основи «Карпат»

25.06.2019 17:10

Під час розмови з клубним інформаційним центром старший тренер юніорської команди львівських «Карпат» (U-19) підсумував футбольний сезон 2018/2019 років, в якому його підопічні завоювали бронзові нагороди.

– Рік тому Ви очолили «Карпати». Коли Вам надійшла пропозиція від керівництва клубу, довго роздумували над тим, чи погоджуватися?
– Я – вихованець «Карпат». Це мій рідний футбольний клуб, тому коли мене покликали, я з радістю погодився.

– В першому ж сезоні на посту старшого тренера «зелено-білих» Ви здобули бронзу разом із командою. В чому секрет такого успіху?
– Секрету жодного немає. Насамперед у нас дуже хороший підбір виконавців. Вважаю, що 3-тє місце заслужене. Можливо, певною мірою «Динамо» з «Шахтарем» були сильніші, проте всі інші суперники нас не переважали. Тому цей результат є закономірним. Серйозне ставлення до своєї роботи і стало запорукою нашого успіху.

– Які матчі в цьому сезоні Ви запам’ятали найбільше?
– Важко виділити якісь конкретні поєдинки. Але найбільше мені запам’яталося протистояння з київським «Динамо» у першому колі. Адже перемога 2:0 на виїзді вартує багато. Справді була хороша гра, цікава за змістом та серйозний суперник.

– Наскільки складно грати з такими грандами як «Шахтар» та «Динамо»?
– В першому колі проти киян було грати складніше, ніж у другому, коли ми приймали їх удома. Десь утрата концентрації не дозволила нам здобути залікові бали у тому матчі. За грою «біло-сині» виглядали слабше, ніж у першому колі. А ось із «гірниками» ситуація інша.

«Шахтар» – це єдина команда, яка нас переграла повністю та закономірно і здобула перемогу в матчі першого кола над нами. У другому колі ми вже були готові до манери гри донеччан, тому зіграли з ними на рівні. На жаль, той поєдинок ми програли, але сама гра за змістом мені сподобалася. 
– Кого можете виділити та хто був лідером упродовж сезону?
– В принципі, команда збалансована по всіх лініях. У нападі лідером був Василь Руніч, в активі якого 18 голів цього сезону. Всі, хто виходив на поле протягом сезону, відіграли добре. Наші бронзові нагороди – заслуга всієї команди.

– Чи може хтось із Ваших підопічних підсилити основну команду?
– З часом так, безперечно. Тому що у кожного є перспективи показати себе на найвищому рівні. Все залежить від них, але сьогодні ще зарано говорити про першу команду. 

– Ви зараз перебуваєте на фінальному турнірі ДЮФЛУ, переглядаєте потенційних новачків, які можуть стати юніорами «Карпат»?
– Так. Там є гравці, які зможуть підсилити склад U-19.

– Ваших підопічних часто викликали до збірної України. Ви підтримуєте зв’язок із тренерським штабом національної команди?
– Прямого контакту в нас немає. Раніше з тренерами спілкувалися постійно, але з Олегом Кузнецовим чомусь не можемо знайти спільної мови.

– Чого очікуєте від наступного сезону та яке завдання буде поставлено перед командою?
– Основне завдання – готувати гравців для основної команди «Карпат». Завдання ставляться найвищі. Зокрема, хочемо зайняти перше місце та потрапити в юнацьку Лігу чемпіонів. Головне, щоб у хлопців була мотивація та мета, якої вони хочуть досягнути.