Історія футболу для студентів

26.06.2019 14:59

В екологічному коледжі Львівського національного аграрного університету за традицією відбулося «Свято спорту, свято перемог», приурочене 125-річчю українського та львівського футболу, а також 50-річчю завоювання львівськими «Карпатами» Кубка СРСР.

Почесними гостями заходу стали ветерани «Карпат» Ростислав Поточняк, Габор Вайда і заслужений  спортивний журналіст який із 2001-го по 2009-ий рік очолював Олімпійський комітет у Львівській області, Іван Яремко, дворазова чемпіонка Європи і багаторазова чемпіонка України з дзю-до, майстер спорту міжнародного класу Василина Кириченко.
У вступному слові Яросла Йосипович коротко розповів про здобутки в навчальному процесі в спортивних змаганнях серед коледжів Львівської області, про участь в фестивалях учасників коледжу.

Ростислав Поточняк розповів про підготовку до фінального матчу Кубку СРСР, що відбувся 17-го серпня 1969-го року, та ігри, що йому передували. Габор Вайда відповів на запитання студентів, поділившись інформацією про курйозні випадки під час виступів за «Карпати».
Пізнавальну розповідь про довоєнний та післявоєнний футбол у Львові, виникнення «Карпат» підготував Іван Яремко, котрий подарував коледжу книгу про історію футболу на Галичині. Василина Кириченко розповіла, як вона розпочинала займатися регбі (адже її батько виступав за «Сокіл»), але відомою стала в дзю-до, і поділилася своїми планами на майбутнє. 

Окрім цього, вони провели нагородження студентів, які стали чемпіонами Львівської області серед коледжів із баскетболу, футзалістів, які завоювали 3-тє місце у Вищій футзальній студентській лізі, волейболістів, які виграли Спартакіаду серед коледжів ЛНАУ, і чемпіонів коледжу з футболу.

До гостей звернулися директор екологічного коледжу, кандидат технічних наук, заслужений працівник сільського господарства, відмінник освіти України Ярослав Панюра та керівник фізичного виховання, відмінник освіти України Мирон Молочій, щиро подякувавши гостям за візит.

Завершилося це урочисте дійство концертом студентів коледжу.