Олег СОБУЦЬКИЙ: «Готуємо сюрпризи на «Арені Львів»

10.07.2019 13:54

У неділю, 14-го липня, з нагоди відзначення 125-річчя українського та львівського футболу на «Арені-Львів» відбудеться товариська гра між зірками національної збірної України та львівських «Карпат».

Одним з її організаторів є віце-президент Української асоціації футболу, президент Асоціації ветеранів футболу України і засновник збірної ветеранів Олег Собуцький, котрий дав інтерв'ю прес-службі АВФУ.

– Четвертий рік триває всеукраїнське та всесвітнє турне національної збірної ветеранів України, головна мета якої залишається незмінною – підтримати українських військових, які у важкий для країни час стали на захист нас із вами, на захист рідної землі. Загалом провели майже 200 матчів, значна частина яких безпосередньо у Донецькій та Луганській областях.

14-го липня наші легенди футболу залюбки приїдуть до Львова, де відбудеться відзначення 125-річчя українського і львівського футболу. Це справді знакова дата, і відзначити її маємо на найвищому рівні. Одна з найкращих та найсучасніших арен у країні, багато навколофутбольних заходів до гри і, врешті, знакові суперники – ветерани збірної України та «Карпат».

– Відвідавши всі регіони України, десятки країн світу, чим для збірної ветеранів особливі матчі на Львівщині?
– Футбол в Україні люблять усюди, нас радо зустрічають, на ігри приходять тисячі глядачів. Підтримаю Мирона Маркевича, який після однієї з ігор назвав Львівщину серцем футбольної України. Недарма національна збірна так хоче грати у Львові, бо до сьогодні не знає тут гіркоти поразок. Місто Лева має особливу футбольну ауру, кажу це не для красного слова, а відвідавши сотні матчів по всьому світу за участю провідних клубів та збірних.

На почату червня національна збірна ветеранів грала на Львівщині у Підмонастирі та Рудках. Проти нас вийшли дуже підготовлені команди, на трибунах неймовірно футбольна атмосфера. Дивлячись на це, найкраще переконуєшся, що футбол в Україні розвивається та має гарне майбутнє.

– Вже відомо, яким складом прибуде збірна ветеранів до Львова?
– За комплектацію у нас відповідають знані тренери – Анатолій Дем’яненко та Володимир Лозинський. Вони беззаперечні авторитети у футболі, у збірній удалося створити чудову атмосферу, гравці тягнуться до нас, бо цікаво, весело, а на футбольному полі знову можна показати свою майстерність та заслужити оплески глядачів.
Щодо складу, в ньому всім добре відомі імена. Традиційно у грі Мирон Маркевич, який у своєму поважному віці в чудовій формі та є прикладом для молоді. У складі Ігор Бєланов, Василь Рац, Олег Протасов, Сергій Нагорняк, Юрій Максимов, Едуард Цихмейструк та багато інших улюблених уболівальниками гравців. Є ідея, аби Володимир Єзерський та Микола Іщенко зіграли по тайму за кожну з команд.

Готуємо й інші сюрпризи, які неодмінно сподобаються глядачам. Дуже велику роботу з організації цього непересічного матчу проводить Федерація футболу Львівської області та її Голова Олександр Шевченко. Вони справжні професіонали, тож усе буде якнайкраще.

– Збірна ветеранів уже має досвід виступів на «Арені-Львів». Вам усе подобається?
– «Арена-Львів» значно чарівніша, коли вщерть заповнена глядачами. Рік тому стадіон приймав матч збірних ветеранів України та Грузії, все пройшло на найвищому рівні. Тож маємо гарну традицію щороку грати у Львові.

Користуючись нагодою, запрошую львів’ян та гостей міста на свято футболу, вхід безкоштовний. Це справді знаковий день в історії футболу, маємо його належним чином відзначити!

14-го липня о 15:00 обидві команди, почесні гості, вболівальники відвідають Стрийський парк, де у 1894-му році відбувся перший офіційний показовий футбольний матч, в якому змагалися команди товариства «Сокола» зі Львова та Кракова. Опісля вшануємо ветеранів львівського футболу, а о 17:00 розпочнеться матч на «Арені-Львів».