Маркіян ШКРАБА: «Ми повинні довести, що є справжньою командою»

10.07.2019 17:39

Головний тренер юнацької команди «Юність» (Нижня/Верхня Білка) Маркіян Шкраба поділився з клубною прес-службою враженнями від участі своїх підопічних у першому колі чемпіонату Прем'єр-ліги Львівщини.

За підсумками першої половини змагань, юнацька команда «Юності» з 14-ма очками після 11-ти матчів посідає сьоме місце в турнірній таблиці.

– Результат після першого кола міг бути кращим, – бере слово Маркіян Шкраба. – Чимало матчів ми програли на останніх хвилинах, не дотримали необхідний для нас результат. По ходу багатьох поєдинків ми вигравали, але пропускали не останніх хвилинах і, як наслідок, утрачали перемогу. На жаль, хлопцям не вистачає концентрації, є певні проблеми з фізичною підготовкою. Незважаючи на це, ми могли бути вище в турнірній таблиці.

– Команда добре розпочала чемпіонат, однак згодом загальмувала…

– Так, стартом команди я був приємно здивований. Важко сказати що сталося у другій половині чемпіонату: можливо, хлопці вже «наїлися» футболу, і результат був уже не той. Загалом за грою по-справжньому ми програли небагато матчів. В усіх зустрічах ми боролися за результат. Винятком хіба може бути матч із «Погонню», у якому ми поступилися за всіма показниками. Не можу сказати, що у нас було багато провалів, але деякі поразки були неприємними.

– Чи відчутний прогрес молодих футболістів?

– Більшість хлопців я знаю давно. Кістяк нашої команди складають місцеві хлопці з Винник та Львова. Проявити себе, вважаю, шанс є в кожного. Втім, не в кожного з них зараз футбол на першому місці. Чимало з них є одинадцятикласниками, тому питання вступу до вузів, а відповідно і репетитори, унеможливлюють повноцінні тренування. Та й часу готувати цю команду в мене особливо не було. Втім, коли ми виходили на футбольне поле, я завжди хлопцям говорив наступне: в нас повинен бути настрій, бажання, мотивація, ми повинні всім довести, що ми є справді команда. Вважаю, ці слова нам допомагали вигравати.

– Як компенсовували брак тренувань?

– Так, ми разом не тренувалися настільки часто, наскільки мені би хотілося. Проблема нашої команди, як і багатьох інших, у тому, що деякі хлопці мають футбольну школу, а деякі ні. Для команди юнаків потрібно мінімум два тренування на тиждень, а ми тренуємося лише раз. Цього, звісно, мало. Брак тренувань намагався компенсувати тактичними рішеннями на футбольному полі. А щодо тренувань, то змусити хлопців я не маю права. В такому віці важко шукати час і мотивацію.

– Кого би могли виділити особисто за підсумками першого кола?

– (Думає – ред.). Можливо, Семена Гуля та Назара Тимця. Останній, до слова, з Нижньої Білки. В загальному не дуже люблю когось виділяти, адже як і на футбольному полі, так і поза ним ми – команда, а не особистості.

– Чи були поставлені конкретні завдання на сезон від президента клубу Олександра Ролька?

– Олександр Вікторович не ставив конкретних завдань на сезон, хоча, мабуть, буде не проти, якщо команда перебуватиме в турнірній таблиці якомога вище. Президент знає, що до юнацької команди прийшли хлопці, які мали велику паузу у футболі, а відтак вимагати від них стрибнути вище голови, мабуть, немає жодного сенсу.

– Хто з юнацької команди може у майбутньому поповнити склад дорослої команди?

– Наша юнацька команда – це хлопці 2001-2003 років народження. Думаю, для них усе реально, а особливо в гравців 2003-го року народження. Багато чого залежить від того, яку ціль вони ставлять перед собою. Вважаю, половина з них могла би грати на хорошому рівні. Все в їхніх руках. Особисто я буду тільки радіти їхньому прогресу та розвитку і всіляко в цьому допомагатиму.

– Зараз команда перебуває у відпустці. Коли вона повернеться до тренувань та розпочне підготовку до другого кола чемпіонату? Чи реально, на Вашу думку, покращити результат у другому колі?

– Так. Футбол тим і цікавий, що ти не знаєш, чого очікувати від того чи іншого матчу. У першому колі нам трішки не йшло, але, сподіваюся, друге коло буде успішним. Чому не йшло? На це є свої причини, оскільки не всі хлопці були добре готові фізично, нам не було ким підсилити гру. Сподіваюся, у другому колі ситуація буде краща і, можливо, нам удасться навіть підсилити склад.

Щодо підготовки до другого кола чемпіонату, то її розпочнемо наприкінці липня. Плануємо провести декілька тренувань, однак дуже би хотілося зіграти товариський матч. Це буде набагато корисніше та цікавіше.