Меморіал Василя Ковцуна в Жовкві

13.08.2019 14:31

22-24-го серпня на жовківському стадіоні «Розточчя» відбудеться XXIІ-ий міжнародний дитячо-юнацький турнір із футболу пам’яті талановитого футболіста Василя Ковцуна.

Загалом у змаганнях цього року візьмуть участь 8 команд: ДЮСШ (Жовква), СДЮШОР ФК «Карпати» (Львів), УФК «Карпати» (Львів),  ДЮФШ «Динамо» (Київ), ДЮСШ ФК «Маріуполь», ДЮФК «Поділля» (Хмельницький), обласна спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву ФК «Черкаси» та ДЮФК опорного навчального закладу «Міловська гімназія» (Луганська область)Турнір традиційно організовують Жовківська райдержадміністрація, Жовківська районна рада та Жовківська міська рада.
Василь Ковцун народився 14-го січня 1983-го року в Жовкві Львівської області. Навчаючись у ДЮСШ, брав участь у різноманітних дитячих турнірах із футболу. Вже в такому юному віці, виділяючись серед своїх ровесників, був нагороджений різними призами (кращий гравець турніру, бомбардир, нападник). 1997-го року другий фахівець із футболу Ігор Артимович запросив його зіграти за Львівську область на кубок «Юності» серед збірних областей України.

Завоювавши срібні медалі та ІІ-ге місце в Україні, він запрошує Василя вступити в ДЮСШ «Карпати». У складі ДЮСШ «Карпати» Василь завойовує безліч різних нагород і призів:
– Володар кубка м. Львова з футболу 1998-го року та приз міського голови;
– Кращий бомбардир чемпіонату м. Львова з футболу сезону 1998-99-го років;
– Чемпіон України серед юнаків (1982-83 р.н.) сезону 1997-98-го років.

Навчаючись у ДЮСШ «Карпати», в 2000-му році бере участь у чемпіонаті Львівської області в дорослій команді жовківського «Гарая» та підписує перший професійний контракт із львівськими «Карпатами». Після закінчення СШ №73 (ДЮСШ «Карпати» м. Львова) вступає у Львівський інститут фізичної культури і розпочинає професійну гру в футбол у складі «Карпат» із 2000-го до 2003-го року.

За насиченого графіку, Василь отримав багато серйозних травм (перелом і тріщина гомілкостопа, запалення ахілла, двічі надривав задній м’яз), що безперечно в подальшому вплинуло на його гру. Друге коло чемпіонату України серед команд Другої ліги з весни 2003-го він грає за «Газовик-Скалу» зі Стрия в оренді. Восени цього ж року за взаємною згодою сторін розриває контракт із ФК «Карпати». З липня 2004-го до 2006-го Василь захищав кольори ФК «Динамо-Ігросервіс» зі Сімферополя в Першій професійній футбольній лізі України.

У пошуках нової команди в лютому-березні 2006-го отримує травму паху і 19-го квітня 2006-го у Львові у клініці йому роблять першу операцію правого паху, як згодом виявилося – невдало. Після реабілітації та відновлення, восени 2006-го року Василь тренується і грає в першості Львівської області за ФК «Сокіл» із Суховолі, у складі якого стає бронзовим призером обласної першості.

У День Конституції України Василь Ковцун вирішив їхати в Одесу на операцію. Три дні по тому, 1-го липня 2007-го року о 10:35 ранку в стінах Одеської обласної поліклініки внаслідок безвідповідального ставлення лікарів серце талановитого футболіста зупинилося…