В Україні вперше застосували VAR!

07.11.2019 15:03

Поєдинок юнацького чемпіонату України серед команд U-19 «Динамо» (Київ) – «Карпати» (Львів) став першим, на якому система VAR (відеоповтори) працювала не в режимі offline, як це неодноразово було цього сезону на матчах Прем’єр-ліги та Кубку України, а в режимі live.

Й одразу ж допомога системи знадобилася в складному ігровому епізоді, а рішення рефері, прийняте з її допомогою, вплинуло на підсумковий результат!

На 73-ій хвилині рефері Микола Балакін за допомогою VAR пересвідчився, що гравець «Карпат» зіграв рукою у власній штрафній площі, та призначив у ворота гостей 11-метровий, який реалізував «динамівець» Владислав Ванат, установивши остаточний результат – 2:2.

Відзначимо, що використання VAR у режимі live є черговим етапом на шляху до повноцінного впровадження системи в українському футболі.

Вже в листопаді до України прибудуть представники IFAB (Міжнародної ради футбольних асоціацій), які дадуть оцінку результатам піврічної підготовки наших арбітрів та тестування VAR.

Сподіваємося, що після отримання необхідних висновків система зможе повноцінно використовуватися в Україні в режимі online. Очікуємо, що це станеться вже на початку наступного року, інформує офіційний сайт Української асоціації футболу (УАФ).

«Надзвичайно приємно, що запропонована мною близько двох років тому ініціатива зараз уже перебуває на завершальній стадії реалізації», – зазначив президент УАФ, член Виконкому УЄФА Андрій Павелко, коментуючи результати чергового етапу роботи із впровадження системи.