У рамках відбору до Євро-2021 молодіжна збірна України дала у Львові справжній бій лідеру групи.

Нагадаємо: проведення цього протистояння в місті Лева особисто лобіював Голова Федерації футболу Львівської області Олександр Шевченко.

З його ж ініціативи на «Арені Львів» також відбулося відзначення найкращих футбольних дитячо-юнацьких команд Львівщини.

Голи: Ольсен (5; 24; 59) – Русин (63); Цитаїшвілі (73)
Нереалізований пенальті: Шапаренко (73, воротар)
Україна: Білик, Конопля (Супряга, 79), Попов, Бондар, Корнієнко, Алібеков (Чех, 46), Шапаренко (Булеца, 75), Стецьков (Топалов, 64), Лєднєв (Цитаїшвілі, 64), Вантух, Русин
Данія: Крістенсен, Аньємбе (Юльман, 83), Нельсон, Бех, Поульсен, Лаурсен, Нартей (Серенсен, 75), Кофод, Ольсен (Расмусен, 82), Дамсгор (Дреєр, 70), Брюн-Ларсен
Вилучення: Бех (72)
Звітна зустріч невдало розпочалася для наших хлопців. Уже на 5-ій хвилині матчу гравець італійської «Болоньї» Андреас Ольсен, скориставшись обрізкою опонента, ввійшов у штрафну площу і з гострого кута пробив у дальню «дев'ятку» – 0:1. У середині першого тайму він отримав м'яч на підступах до карного майданчика «синьо-жовтих» і подвоїв перевагу своєї команди – 0:2.
У перерві поєдинку Голова Федерації футболу Львівської області Олександр Шевченко та перший віце-президент Української асоціації футболу Олег Протасов вручили на полі ексклюзивні нагороди і цінні подарунки гравцям львівського футбольного клубу «Coppa».

Нагадаємо: в липні цього року вони другий рік поспіль стали чемпіонами світу на традиційному міжнародному турнірі «Hope for Mundial» («Надія на Мундіаль») серед 29-ти команд, сформованих із дітей під опікою та з багатодітних сімей.
Федерація футболу Львівської області організувала для них солодкий стіл, окрасою якого став спечений спеціально до цієї події красень торт у вигляді футбольного поля. Символічно, що таке відзначення юних чемпіонів відбулося саме під час матчу молодіжної збірної України, в складі якої виступають футболісти, які цьогоріч улітку тріумфували на світовій першості в Польщі серед команд U-20. Після перерви «синьо-жовті» збірники проявили свою чемпіонську жилку.

Розуміючи, що потрібно відіграватися, футболісти української молодіжки жваво розпочали другу половину матчу з Данією. В одному з моментів уродженець Новояворівська Назарій Русин поцілив у стійку. На 59-ій хвилині трапився прикрий епізод: Ольсен пробив у дальній кут, і м'яч від стійки залетів у ворота – 0:3.
Однак це лише розлютило підопічних Руслана Ротаня. Тим паче, їх гнали вперед понад 17 тисяч львівських уболівальників, які цього вечора завітали на трибуни «Арени Львів». І невдовзі збірна України завдяки зусиллям двох вихованців футболу Львівщини забила гол: Роман Вантух зліва ввірвався у штрафну площу Данії і прострілив у воротарський майданчик на набігаючого Русина, котрий миттєво відправив шкіряного у ворота – 1:3!
Невдовзі українці заробили пенальті, а арбітр вилучив із футбольного поля Мадса Беха. Пробиваючи з 11-метрової позначки, Микола Шапаренко не зміг переграти голкіпера, але спритний Георгій Цитаїшвілі першим опинився на добиванні, ввівши вболівальників в ейфорію – 2:3!

Це додало наснаги «синьо-жовтим», які продовжували тероризувати оборону гостей. Попри те, що матч, завершився поразкою української молодіжки, наші хлопці проявили справжній бійцівський характер, за що глядачі на трибунах після фінального свистка скупали своїх улюбленців в оваціях, скандуючи «Молодці!».

Підтримували молодіжну збірну України на стадіоні понад 4 сотні дітей із футбольних команд 10-ти вікових категорій, які грають у Дитячо-юнацькій футбольній лізі Львівщини. По завершенні матчу, вони зі своїми тренерами та батьками завітали у фан-кафе «Арени Львів», де Федерація футболу Львівської області влаштувала для них справжнє свято, прикрасивши зал півтисячею жовто-блакитних повітряних кульок із зображенням логотипа ФФЛ. Кожен міг посмакувати соком і поласувати солодощами.

Керівник обласного Будинку футболу Олександр Шевченко разом із головним тренером молодіжної збірної України Русланом Ротанем, представниками Української асоціації футболу та працівниками ФФЛ нагородив медалями переможців та призерів обласної ДЮФЛ.

Маленькі та юні футболісти зробили на згадку фото з наставником української молодіжки, який подякував львів'янам за гарячу підтримку збірної, й отримали автографи. Це футбольне свято вони запам'ятають надовго.
Світлини Євгена КРАВСА. Більше фото шукайте на нашій офіційній Facebook-сторінці.