Андрій ЧУЛИК: «Плануємо «фінали чотирьох» у Кубку Здорове Місто»

05.12.2019 16:18

У розмові з інформаційним центром Федерації футболу Львівської області начальник відділу організаційної роботи ФФЛ, заступник Голови обласної Дитячо-юнацької футбольної ліги, член Виконавчого комітету ДЮФЛ України Андрій Чулик підбив підсумки цьогорічного сезону в дитячому футболі Львівщини і розповів про найближчі плани.

– Андрію, наразі підходить до завершення заключний у 2019-му році дитячий турнір – Кубок талантів. Розкажи, будь ласка, про його особливості.
– Ідея Кубку талантів у тому, щоби наприкінці року, коли стає відчутно холодніше, провести у спортивних залах турнір для великої кількості дітей. Цьогоріч у ньому загалом узяли участь близько 80-ти команд 6-ти вікових категорій зі Львова, Львівської області, є також колектив із Волині.

Інновація цьогорічного Кубка талантів – відеозйомка всіх матчів. Таким чином кожен може переглянути в Yоutube поєдинки своєї дитини, своєї команди. Відповідне відео збирає значну аудиторію. В перспективі плануємо організувати онлайн-трансляції ігор цих змагань. Фінал Кубка талантів-2019 відбудеться перед Новим роком скоріш за все в Палаці спорту «Галичина» або ж у спортзалі «СКА» у Львові.

Цьогоріч також відбулися традиційні турніри пам'яті Володимира Вараксіна, Кубок Здорове Місто, масштабний Відкритий Кубок Львова, Фестиваль футболу у Винниках за підтримки Винниківської міської ради, Lviv Junior Cup, Осінній Кубок Федерації футболу Львівської області. Окрім цього, понад півтори сотні команд змагаються в Дитячо-юнацькій футбольній лізі Львівщини.

– До речі, нещодавно відбулося масштабне відзначення переможців і призерів обласної ДЮФЛ.
– З ініціативи Голови Федерації футболу Львівської області Олександра Шевченка ми влаштували цьогоріч на «Арені Львів» справжнє сімейне футбольне свято для вихованців футбольних шкіл, клубів, академій Львова і Львівщини, їхніх тренерів і батьків. Вони мали можливість підтримати на трибунах молодіжну збірну України у протистоянні з Данією в рамках відбору до Євро-2021.

Після цього матчу Олександр Якович разом із наставником української молодіжки Русланом Ротанем та представниками Української асоціації футболу нагородив переможців і призерів ДЮФЛ Львівщини. Варто подякувати Русланові Ротаневі, який не зважаючи на несприятливий для своєї команди результат, приділив увагу маленьким і юним футболістам, упродовж години роблячи з ними селфі й роздаючи автографи.

На мою думку, команда Федерації футболу Львівської області під керівництвом Олександра Шевченка спроможна проводити різноманітні не лише всеукраїнські, а й міжнародні турніри високого рівня. 
– Ти разом із заступником виконавчого директора Федерації футболу Львівської області Андрієм Смольським побував на навчальному семінарі-практикумі для наставників дитячо-юнацьких футбольних команд в Одесі. Розкажи, чим корисні такі заходи.
– На відповідному семінарі було представлено досвід нідерландської і німецької шкіл футболу. Спікери розповіли про те, як працюють тренери цих країн, про структуру місцевих футбольних клубів, продемонстрували, як влаштована така система.

На теоретичних і практичних заняттях нам показали чимало цікавих тренувальних вправ, які можна застосовувати в нас, зокрема, у відпрацюванні швидкого переходу від захисту до атаки. Окрім цього, такі заходи – це хороша можливість зустрітися з колегами з різних куточків України і навіть із-за кордону, поспілкуватися, обмінятися контактами.

– Які найближчі плани Федерації футболу Львівської області у процесі розвитку дитячо-юнацького футболу?
– Новий футбольний рік розпочнеться з традиційного турніру пам'яті Володимира Вараксіна. Після цього відбудеться один із кращих наших дитячих турнірів, матчі якого проходять у спортивних залах, – Кубок Здорове Місто, який триватиме з кінця січня і до середини березня.

Цього року хочемо зробити в ньому так звані «фінали чотирьох», як у футзальних змаганнях, аби більша кількість дітей і батьків відвідали фінальні поєдинки. Тобто в 4-ох зі загалом 6-ти вікових категоріях за трофей зможуть позмагатися чотири команди, а не дві як раніше.

На весну заплановані кількаденний Всеукраїнський турнір Lviv Junior Cup для дітей 2004-2009-го років народження, Галицька феєрія у Винниках, на літо – масштабний відпочинковий турнір не лише зі спортивною, а й із культурною програмою на тренувальній базі у Сприні Самбірського району. Водночас продовжимо організовувати дитячі тренувальні табори за амплуа.

Я щиро вдячний за допомогу в розвитку дитячо-юнацького футболу Голові Федерації футболу Львівської області Олександру Шевченку, тренерам, батькам та всім небайдужим, хто долучається до цього процесу!