Степан ГІРСЬКИЙ: «Ми повинні боротися за медалі»

20.05.2020 15:37

Гість нашої рубрики «Відверта розмова» – гравець футбольного клубу «Юність» (Гійче/Куликів) Степан Гірський відповів на запитання вболівальників, які вони залишили йому в соціальних мережах.

Микола Вантух: – Поділися своїми враженнями від ФК «Юність» (Гійче/Куликів). Чим Тебе привабила пропозиція стати гравцем цього футбольного клубу?
Степан Гірський: – У команду «Юність» (Гійче/Куликів) мене запросив головний тренер, досвідчений фахівець Руслан Брунець. Мені сподобалася його пропозиція, тому я одразу погодився.

kuzma.maksim: – Чи стоїть перед ФК «Юність» (Гійче/Куликів) завдання поборотися за медалі обласного чемпіонату цього сезону?
Степан Гірський: – У нас підібрався хороший колектив, тож ми повинні боротися за медалі.

Юра Труш: – Назви найпозитивнішу людину у своїй теперішній команді – ФК «Юність» (Гійче/Куликів).
Степан Гірський: – Звісно ж, це наш лікар і масажист Юра Труш (посміхається – ред.).

ostapseniv: – Хто для Тебе найбільш незручний, неприємний суперник, з яким доводилося грати у Прем'єр-лізі Львівщини?
Степан Гірський: – Команди з першої четвірки чемпіонату. Особливо важко протистояти центру півзахисту «Юності» з Верхньої і Нижньої Білок й атакувальній лінії «Миколаєва».

Ярема Чуйко: – Тебе можна назвати футбольним універсалом: у «Карпатах» Ти грав на фланзі, в «Демні» – в центрі захисту, в опорній зоні, інколи навіть у нападі. Де Тобі найкомфортніше?
Степан Гірський: – Найкомфортніше відчуваю себе в центрі півзахисту.

Денис Підгурський: – Пропозиції від яких професіональних команд Ви отримували?
Степан Гірський: – В Україні я мав пропозицію з Першої ліги, в Польщі – з Другої ліги. Не скажу від яких саме команд, адже це вже не має сенсу.

Микола Вантух: – Які спогади залишилися в Тебе від виступів за основу львівських «Карпат» і, на Твою думку, чого Тобі забракло, щоби закріпитися і стати основним гравцем «зелено-білих левів»?
Степан Гірський: – Спогади надзвичайно позитивні, хоч я і зіграв у складі «Карпат» небагато матчів. Були як хороші поєдинки, так і провальні. Загалом це великий досвід для мене. Думаю, мені забракло стабільності і самодисципліни.
Дем'ян Самчук: – Чи плануєш повернутися на професіональний футбольний рівень?
Степан Гірський: – Ні, навіть не розглядаю такий варіант. Хіба що з ФК «Юність» (Гійче/Куликів) у майбутньому.

Pavlo Kachmar: – Який матч Тобі найбільше запам'ятався на професіональному рівні, а який на аматорському?
Степан Гірський: – На професіональному рівні – протистояння з полтавською «Ворсклою» на стадіоні «Україна» у Львові (тоді я віддав гольову передачу і загалом удало зіграв), на аматорському – поєдинок із ременівською «Думною» в обласному чемпіонаті (моя перша гра проти рідного брата Тараса Гірського, коли я забив гарний гол у ворота ременівців).

Volodya Bodak: – Степане, що би Ти змінив у своїй футбольній кар'єрі, якби з'явилася така можливість?
Степан Гірський: – Поїхав би грати у футбол у Польщу на 1-2 роки раніше і дуже добре би подумав над переходом у ФК «Полтава».

Ярема Чуйко: – На футбольному полі Ти неодноразово грав проти свого брата Тараса Гірського. Розкажи про свої відчуття в ті моменти.
Степан Гірський: – Я не приділяв цьому особливої уваги, проте все одно переживання за братові дії на полі були. Він здебільшого продуктивно грає, має хороший удар, тому може наробити клопоту суперникам.

Андрій Кондратіков: – Що спільного і відмінного в Тебе з Твоїм рідним братом Тарасом, який також має чималий досвід виступів у футболі?
Степан Гірський: – Спільне – ми обоє маємо хороші удари. Відмінне те, що у спортивному плані я агресивніший за нього.

Петро Мотика: – Чому часто наприкінці матчів граєш дуже агресивно (безрозсудливо), з можливістю травмувати суперника. Чи помічав Ти за собою надмірну агресію під час поєдинків?
Степан Гірський: – Є таке. Але не вважаю агресивність на футбольному полі поганою рисою, плюс характер. Наприкінці гри це само собою дається взнаки. Вочевидь, від утоми і в певних епізодах від дій суперника.
Тарас Тарас: – Чи читав Ти Правила гри у футбол? Можу подарувати Тобі відповідну книжку.
Степан Гірський: – Ні. Думаю, навіть не всі арбітри читали Правила гри, бо ж вони і так усе знають (посміхається – ред.). Щодо книжки: якщо з автографом Говарда Вебба, то я не відмовлюся.

Volodya Bodak: – Чого, на Твою думку, не вистачає юним українським футболістам, аби впевнено закріпитися на професіональному рівні і показувати футбол, який від них очікують уболівальники?
Степан Гірський: – Важко знайти відповідь на це запитання. Думаю, при правильному ставленні до гри і самовіддачі результат прийде. Потрібно більше довіряти молоді і психологічно її підтримувати, адже для молодого футболіста психологія відіграє велику роль у його розвитку.

ostapseniv: – Які маєш захоплення, окрім футболу?
Степан Гірський: – Захопленням це не можу назвати, але останнім часом багато читаю і насолоджуюся прогулянками на ровері.

Ярема Чуйко: – Хто з футболістів обласного чемпіонату найчастіше відвідує Твоє кафе на вежі львівської Ратуші?
Степан Гірський: – Олег Білий, оскільки ми з ним є співвласниками кафе.
Тарас Вінцковський 20.05.2020 21:21

Засмутила відповідь щодо ознайомлення з правилами гр у футбол. Особливо у тій частині, де йдеться про суддів. Якраз усі судді правила знають і здають відповідний іспит. Якщо б ще футболісти знали правила гр у футбол, то суперечок було б менше.