Збірна Львівщини: два роки тріумфу в Кубку регіонів

23.06.2020 07:49

23-го червня 2018-го року аматорська збірна Львівської області під керівництвом досвідченого наставника Віталія Пономарьова перемогла у фіналі Кубку регіонів ФФУ.

На шляху до фінального поєдинку наші хлопці після «сухої» мирової в основний ігровий час і в овер-таймі спершу здолали в серії післяматчевих пенальті опонентів з Івано-Франківщини – 7:6 (героєм тієї футбольної лотереї став голкіпер Мар'ян Бурмас, який відбив 2 удари суперників з 11-метрової позначки), а потім завдяки дублю Назара Цюпки обіграли збірну Житомирщини – 2:1.

У вирішальній грі на стадіоні імені Віктора Баннікова в Києві львів'яни зійшлися в герці зі збірною Сумської області. Вони проявили чемпіонський характер і завоювали трофей. На 38-ій хвилині зустрічі м’яч потрапив до Ігоря Леськіва, який смачно пробив із-за меж штрафної площі – 1:0.

«Досі з приємністю згадую, як забив той гол. Він додав нам віри в себе, спортивного азарту, впевненості у власних силах, – каже Ігор. – Ми горіли бажанням привезти кубок на Львівщину. Два роки з дня того тріумфу пройшли як один день. Перемога у фіналі Кубку регіонів сильно здружила команду. Вона назавжди залишиться в історії нашого регіону. Ми отримали праву представляти Україну на міжнародному етапі цього турніру. Для нас, гравців-аматорів, це стало хорошим уроком, безцінним досвідом, багато чого тоді навчилися».

У другій половині зустрічі сумчани реалізували свій перший реально небезпечний момент, зрівнявши рахунок ударом із лінії карного майданчика – 1:1. Однак львівські збірники навіть не думали опускати руки. Долю протистояння вирішив півзахисник новояворівського «Гірника» Богдан Фостаковський, який замінив Ігоря Леськіва й в овертаймі на 100-ій хвилині здалеку розрядив гармату – 2:1!

«Надзвичайно приємно забивати гол у такому матчі. Рішення пробити в мене з’явилося спонтанно. В кінцевому результаті воно виявилося правильним, адже вийшов непоганий гол! Після фінального свистка нас переповнювали позитивні емоції, було почуття гордості за нашу команду. Я безмежно радів, що ми вибороли омріяний кубок», – згадує Богдан Фостаковський, якого у фінальній дуелі визнали найкращим гравцем збірної Львівської області.

Рахунок 2:1 зберігся на табло до кінця зустрічі. Львівські збірники вперше в історії завоювали Кубок регіонів ФФУ.

На фінал до Києва у складі збірної Львівщини поїхали 19 футболістів. Голкіпери: Мар’ян Бурмас, Микола Вороновський; захисники: Михайло Знетиняк, Ростислав Михальчук; Назар Бойко, Роман Танечник, Святослав Гірний, Роман Дзюрах; півзахисники: Олег Шандра, Руслан-Роман Майовецький, Михайло Кіт-Копиляк, Артур Теміров, Іван Юськевич, Богдан Фостаковський, Ігор Леськів, Олег Підлісецький; нападники: Андрій Терлецький, Назарій Малецький та Назар Цюпка.

В жовтні 2018-го у Львові на стадіоні «СКІФ» у проміжному етапі Кубку регіонів УЄФА в національних жовто-блакитних барвах аматорська збірна Львівської області помірялася силами з Азербайджаном, Фінляндією та Іспанією.

Підопічні Віталія Пономарьова гідно представили Україну на міжнародній арені, здолавши азербайджанців (4:0) та фінів (1:0) і лише поступившись першим місцем у групі іспанцям (0:1). Ці незабутні миті запам'яталися вболівальникам назавжди.

Голова Львівської Асоціації футболу Олександр Шевченко створив усі умови, аби хлопці зосередилися винятково на грі й боролися за високі результати.

Цьогоріч наші збірники вже під керівництвом головного тренера дворазового чемпіона Львівщини – «Юності» з Верхньої та Нижньої Білок Богдана Костика повинні писати нову сторінку в книзі історії під назвою «Кубок регіонів», але наразі через пандемію коронавірусу цей традиційний турнір перенесено на невизначений термін...