Степан ПИЛИП: «Хочемо грати у Другій лізі України»

03.07.2020 15:53

Під час прямого відеоефіру на нашому Instagram-акаунті президент спортивно-культурного клубу «Демня-Фенікс» (Підмонастир) Степан Пилип розповів про об'єднання «Демні» і підмонастирського «Фенікса-Стефано», комплектацію об'єднаної команди, її завдання на новий сезон, перспективу виступів на всеукраїнському рівні та інші не менш цікаві речі.

– Пане Степане, на початку цього року відбулося об'єднання важковаговиків львівського обласного футболу – «Демні» та «Фенікса-Стефано» з Підмонастиря. Як виникла така ідея? Хто її ініціатор?
– Об'єднання ініціювали я і почесний президент «Демні» Михайло Мудрий. Об'єдналися, адже маємо бажання пограти на вищому рівні. Хочемо цьогоріч стати чемпіонами Львівщини, а наступного сезону спробувати свої сили в чемпіонаті аматорів України і рухатися далі, в Другу лігу України.

Юридично нова команда вже створена, але поки що ми не зіграли жодного офіційного матчу. Все стримує лише епідемія коронавірусу. Ми готові до нових викликів. Хочемо вже грати у футбол! 

Уболівальники постійно запитують мене, коли на Львівщині відновляться футбольні змагання. Але, на жаль, через складну епідемічну ситуацію в нашому регіоні наразі цього не можна зробити... І невідомо, що буде далі.

Розглядаємо варіант заявитися у Другу лігу України вже цього року, якщо старт чемпіонату Львівської області знову затягнеться. Остаточного рішення щодо цього ще не прийняли. Наразі вивчаємо це питання.

– Зі своїм теперішнім складом СКК «Демня-Фенікс» може скласти гідну конкуренцію «Юності» (Верхня/Нижня Білка) і «Миколаєву»?
– Так. Вони – наші основні конкуренти в боротьбі за золоті медалі. Однак ми ще не мали можливості перевірити свою об'єднану команду в дуелі з цими колективами. Підніжку фаворитам цього сезону можуть поставити «Юність» (Гійче/Куликів) й оновлений «Самбір». За підбором футболістів цей чемпіонат Прем'єр-ліги Львівської області обіцяє бути цікавішим, аніж попередній.

– Де проводитиме домашні поєдинки «Демня-Фенікс»?
– Поки змагання не відновлено, ми готуємо стадіони в Підмонастирі і Демні. Саме тут проводитимемо домашні ігри в обласному чемпіонаті. В Демні, наскільки мені відомо, заплановане будівництво трибун, роздягалень, встановлення елетронного табла. На всеукраїнському рівні наразі, вочевидь, гратимемо на стадіоні, який відповідає такому рівню: наприклад, у Винниках, на «СКІФі» у Львові або на «Міському» в Миколаєві.

– Чи достатньо укомплектований спортивно-культурний клуб «Демня-Фенікс»? Чи будуть у команді ще новачки?
– На мою думку, наразі ми повністю укомплектовані. На кожну ланку в нас по два гравці. До боротьби за найвищі місця в обласних змаганнях наша команда цілком готова.

Якщо говорити про аматорську першість чи Другу лігу України, то, звичайно, тут нам іще необхідні виконавці високого рівня. Тренери визначатимуть, хто і на які позиції потрібен. У команді мусять бути досвідчені, авторитетні гравці, з яких молодь братиме приклад.

Важко втримати футболістів, коли інші області проводять чемпіонати, а Львівська ні. Так, на днях нас залишив досвідчений нападник Максим Фещук, який свого часу захищав кольори львівських «Карпат». Він перейшов у бучацький «Колос», що вже грає в чемпіонаті Тернопільщини. Не знаю, чи Максим повернеться... 

– Ультрас СКК «Демня-Фенікс» цікавляться, чи придбаєте їм новий барабан для підтримки команди?
– Барабан уже готовий, чекає лише першого офіційного матчу (посміхається ред.).