«Демня-Фенікс» – переможець Меморіалу Юста-2020!

01.08.2020 20:21

У фіналі традиційного, вже 21-го за ліком турніру пам'яті видатного наставника львівських «Карпат» Ернеста Юста футболісти об'єднаної команди Демні і Підмонастиря в серії післяматчевих пенальті здолали «Миколаїв».

СКК «Демня-Фенікс» (Демня/Підмонастир) – ФК «Миколаїв» 1:1 (серія пенальті: 9:8)
Голи: Фещук Максим (54) – Балух Ігор (14).
«Демня-Фенікс»: Литвин Назар, Радюк Тарас (Музика Юрій, 64), Михальчук Ростислав, Бариляк Руслан, Цень Роман (Міщук Остап, 90+4), Репета Юрій (Теміров Артур, 51), Дорошенко Валерій (Вербний Володимир, 90+2) Шандра Олег (Багдай Роман, 57), Патуляк Віталій, Майовецький Руслан-Роман, Фещук Максим (Демків Тарас, 68)
Головний тренер: Степан Михальчук.
«Миколаїв»: Данилів Віталій (Бурмас Мар'ян, 90+4), Іванишин Павло, Гурський Андрій, Коваль Григорій, Оприск Роман, Сагайдак Андрій, Баранець Григорій (Бердей Юрій, 57), Баранець Борис (Федина Іван, 78), Юськевич Іван (Грица Ярослав, 90+4), Синишин Ігор (Клим Богдан, 54), Балух Ігор (Цюпка Назар, 73)
Головний тренер: Віталій Пономарьов.
Попередження: Баранець Г. (44) – Майовецький (67).
Вилучення: Майовецький (88, друге попередження).
Арбітр: Юрій Можаровський.
Асистенти арбітра: Ростислав Якимик, Назарій Цмоканич.
Четвертий арбітр: Василь Файда.
Спостерігач арбітражу: Едуард Валенко.
Делегат матчу: Володимир Гевко.
Стадіон імені Богдана Маркевича, Винники. Без глядачів.
Через карантинні обмеження звітне протистояння відбулося на стадіоні імені Богдана Маркевича у Винниках із дотриманням норм протоколу Львівської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки й надзвичайних ситуацій без глядачів на трибунах.

Однак Львівська Асоціація футболу за сприяння титульного спонсора турніру – компанії «Favbet» організувала для вболівальників багатокамерну пряму телевізійну трансляцію з перед- та післяматчевими студіями і футбольними експертами, аби вболівальники могли насолодитися улюбленою грою і поспостерігати за виступом своїх улюбленців у вирішальному поєдинку престижного Меморіалу Ернеста Юста.
На 14-ій хвилині матчу Ігор Балух під час подачі з кутового капітана «Миколаєва» Григорія Коваля пробив по воротах, Назар Литвин відбив м'яч, який миттєво добив у сітку Ігор Синишин. Але асистент арбітра Назарій Цмоканич підняв прапорець, сигналізувавши про те, що гравець миколаївського колективу перебував у положенні поза грою і міг зіграти в м'яч, таким чином вплинувши на взяття воріт.

Арбітр Юрій Можаровський проконсультувався щодо цього епізоду зі своїм асистентом Олександром Шандором, який працював зі системою відеоповторів за аналогом VAR, уперше успішно застосовану на аматорському рівні в тестовому режимі саме в цьому матчі. І це рішення було правильним.

Як виявилося, голкіпер СКК «Демня-Фенікс» після удару Балуха виніс кулястого вже з-за лінії воріт іще до того, як було піднято прапорець, тож гол записали саме на Ігоря Балуха 1:0. Це його 10-ий забитий м'яч у цьогорічному турнірі пам'яті Ернеста Юста.

Так, момент непростий, асистенту арбітра складно було зі своєї позиції оцінити вплив футболіста «Миколаєва» в офсайді на цей динамічний епізод.

Пропустивши, номінальні господарі не знітилися і в другій половині першого тайму помітно додали в атаці, наполегливо шукаючи щастя у володіннях суперника.
Вочевидь, отримавши в перерві настанови від тренерів, вони продовжили активно діяти попереду й у дебюті другої 45-хвилинки і невдовзі відновили рівновагу в рахунку. На 54-ій хвилині Віталій Патуляк віддав дальню передачу на досвідченого нападника, екс-гравця львівських «Карпат» Максима Фещука, той уникнув офсайду і реалізував вихід один на один із воротарем – 1:1.

Надалі команди періодично «пощипували» один одного гострими випадами. Незадовго до фінального свистка Руслан-Роман Майовецький, який уже мав жовту картку, зірвав перспективну атаку суперника.

Тут Юрій Можаровський вдався до системи відеоповторів і покарав Майовецького за відповідне порушення другим «гірчичником», відповідно, й вилученням. Тож заключні 6 хвилин (це включно з компенсованим часом) «Демня-Фенікс» догравала в меншості.

За цей час наставник «Миколаєва» Віталій Пономарьов випустив на серію післяматчевих пенальті свого голкіпера-джокера Мар'яна Бурмаса. У пробитті 11-метрових штрафних ударів міцнішими нерви виявилися у футболістів об'єднаної команди Демні й Підмонастиря, які в підсумку виграли в затяжній і напруженій серії пенальті з результатом 9:8.

Вона розвивалася таким чином: Михальчук – 1:0, Федина – 1:1, Багдай – 2:1, Оприск – 2:1 (поперечина), Вербний – 2:1 (вище воріт), Цюпка – 2:1 (воротар), Міщук – 2:1 (воротар), Грица – 2:2, Патуляк – 3:2, Бердей – 3:3, Музика – 4:3, Бурмас – 4:4, Бариляк – 5:4, Коваль – 5:5, Цень – 6:5, Сагайдак – 6:6, Теміров – 7:6, Клим – 7:7, Литвин – 8:7, Гурський – 8:8, Михальчук – 9:8, Федина – 9:8 (вище воріт).
Цікаво, що завдяки серії післяматчевих пенальті спортивно-культурний клуб «Демня-Фенікс» переміг також у чвертьфіналі і півфіналі Меморіалу Юста-2020. Звісно, підопічні Степана Михальчука нестримно раділи цьому тріумфу й отримали з рук Голови Львівської Асоціації футболу Олександра Шевченка медалі й красень-кубок, виготовлений італійською компанією. Миколаївці, які, до слова, програли третій фінал турніру пам'яті Ернеста Юста, здобули лише ексклюзивні медалі.