Іван КАРАПІНКА: «В роботі з дітьми важливий індивідуальний підхід»

29.09.2020 16:09

У гості до інформаційного центру Львівської Асоціації футболу завітав атакувальний півзахисник «Кар'єра-Дністра» з Торчиновичів/Старого Самбора, що виступає у Прем'єр-лізі Львівщини, тренер дитячо-юнацької футбольної академії «Динамо» (Львів) Іван Карапінка.

– Іване, у своїй тренерській діяльності Ти застосовуєш новітні методики.
– Діти по-різному сприймають і засвоюють інформацію. Працюючи у групах, хтось швидко йде вгору, а хтось повільніше. Відповідно гравцям потрібно займатися додатково, адже індивідуальні тренування пришвидшують прогрес. Але не кожна сім'я має змогу водити дітей на додаткові тренування.

Тому я створив акаунт letsplayfootball_ua в Інстаграмі і Youtube-канал з аналогічною назвою, де можна цілком безкоштовно переглянути відео різних вправ. Батьки можуть проконсультуватися зі мною щодо їх виконання. Оцінюємо психологічний стан дитини, її сильні та слабкі сторони й з урахуванням цих показників створюємо тренувальну програму.

Хочемо використовувати комплексний підхід у розвитку молодих гравців. Вони повинні працювати з тренерами з основ фізичної підготовки, з техніки володіння м'ячем, удару, ігрової тактики і спортивними психологами, які мають навчити дітей бути стійкими до труднощів.

У тренувальному процесі я застосовую спеціальну програму Coerver Coaching – методику нідерландського футболіста Віла Корвера, в якій реалізовується індивідуальний підхід до розвитку футболістів. Її, для прикладу, використовують лондонський «Арсенал», мюнхенська «Баварія», «Ньюкасл» і Федерація футболу Франції.  

– Хто може брати участь у цих індивідуальних тренуваннях в Інстаграмі та на Youtube-каналі?
– Спершу я орієнтувався на дітей до 16-ти років, але згодом випробував їх на своїх одноклубниках із «Кар'єра-Дністра». Ці вправи корисні для гравців будь-якого віку.
– Ти вже майже чотири роки виховуєш юних футболістів. Що важливо в роботі з дітьми?
– Дітям насамперд потрібно створити комфортні умови для занять футболом. Мені приємно бачити, як вони ростуть. Водночас самому хочеться розвиватися, черпати нову інформацію. Інтернет дає можливість навчатися. Тут проводять різноманітні семінари, вебінари, в Інтернеті можна купити відповідні електронні книги, обмінюємося цікавими напрацюваннями у групі тренерів у Viber.

Я шукаю в Youtube і переглядаю тренування провідних команд, зокрема англійського «Ліверпуля». Планую найближчим часом отримати тренерську ліцензію категорії В.

– У цьогорічному чемпіонаті Прем'єр-ліги Львівської області «Кар'єр-Дністер» дає вдома серйозний бій фаворитам. У чому сила вашого колективу?
– Ми знаємо один одного вже чимало років, у нас налагоджені ігрові зв'язки. Наш наставник Василь Ярославович Лопушанський уміє налаштовувати, стимулювати на гру. З ним ми не можемо розслабитися, адже він тримає нас у міцному кулаці. У співпраці з ним я черпаю для себе емоційну складову роботи тренера.

В нещодавній переможній домашній зустрічі з куликівцями ми мали подвійну мотивацію, хотіли довести, що чогось варті, й відімстити супернику за прикру поразку 0:3 у першому колі чемпіонату. Вітаю Назарія Малецького, який у свій День народження забив два переможні м'ячі у ворота куликівської команди і навіть міг відзначитися хет-триком. Якби ми не втратили очки в дуелі з Новояворівськом, то могли би зараз боротися за вихід із підгрупи.