Богдан КОСТИК: «Насамперед потребуємо підсилення в захисті»

27.12.2020 15:52

В інтерв'ю клубній прес-службі головний тренер чинного чемпіона Львівської області – «Юності» з Верхньої та Нижньої Білок Богдан Костик підбив підсумки сезону-2020 і розповів про плани на майбутнє.

– Богдане Івановичу, яким для «Юності» був 2020-ий рік?

– Цей рік став для нашої команди черговим кроком уперед. Вважаю, що ми виступили гідно в обласному чемпіонаті та заслужено перемогли, вже третій рік поспіль. Ми продовжуємо наш розвиток. У цьому плані рік, що минає, не став винятком.

– Фахівці стверджують, що «Юність» стала сильнішою як у тактичному, так і в кадровому плані. Погоджуєтеся з цим?

– Працюємо над тим, аби ставати сильнішими в кожному з аспектів. Щодо кадрового питання, то у 2020-му нам удалося омолодити команду. Хотіли додати командної швидкості, що й вдалося досягти. Щодо тактики, то працюю з командою вже третій рік, певних результатів ми вже досягли. Але хочеться ще більшого, тож будемо продовжувати розвиток.

– Які завдання поставлені перед командою на 2021-ий рік?

– Першочергове турнірне завдання – вдалий виступ у чемпіонаті України серед аматорів. Маємо на увазі вихід із групи, щонайменше. Також продовжимо виступи і в чемпіонаті області. Не варто забувати про індивідуальний розвиток наших гравців. Якщо ставатимуть сильнішими вони – ставатиме сильнішою й команда.

– Чи задоволені новачками команди?

– Як я вже говорив, однією з головних причин омолодження складу та приходу нових футболістів було бажання додати в командній швидкості. Це вдалося, бажаних результатів теж досягнули, тому можу сказати, що новими гравцями я задоволений.

– Ви втретє поспіль перемогли в чемпіонаті, однак поступилися у фіналі Кубку області. Чи було відчуття, що у 2020-му могли забрати абсолютно всі трофеї?

– Так, ми хотіли перемогти у фінальному кубковому матчі. І для цього були всі передумови. Але не вдалося, можу сказати, що це насамперед наша поразка, моя в тому числі. Можу лише ще раз привітати «Миколаїв» із завоюванням трофею.

– У декількох важливих поєдинках була застосована Система відеоповторів арбітра. Яке Ваше враження від її використання?

– Якщо розглядати відеоасистента загалом, тобто в Україні, то враження неоднозначне. Арбітри української Прем’єр-ліги можуть прийняти правильне рішення, а після перегляду повтору змінити його на протилежне. І про ці помилки говорять.

Система поки що недосконала. Як її довести до ідеалу, наскільки я розумію, ще не знають. Що ж до використання відеоповторів на Львівщині, то, як і загалом, вона принесла певний позитив, хоча теж не обходиться без помилок.

– Коли «Юність» вийде з відпустки? Чи зміниться її склад уже взимку?

– З відпустки ми виходимо 20-го січня. До того ще пройдемо медогляд. Звичайно, що з кимось попрощаємося, хтось у команду прийде. Але це буде точкове підсилення, великої кількості нових гравців не очікуйте.

Можу розказати, що є попередня домовленість з двома гравцями, які, як я вважаю, зможуть нас підсилити. Ведемо перемовини ще з 3-4-ма виконавцями. Ланка, що потребує найбільшого підсилення, – захист. Завершували чемпіонат практично без конкуренції в ній, що не сприяє ані індивідуальному росту футболістів, ані росту команди в цілому.

– Наскільки важко давалася гра на декілька фронтів: і обласний чемпіонат, і чемпіонат аматорів?

– На старт ми виходили готовими, але цей скорочений сезон та величезний темп таки призвів до того, що втома накопичувалася. Хоча, оглядаючись назад, можу сказати, що ми добре впоралися з завданнями та задоволені 2020-им роком.

– «Юність» зараз на виду. Чи є пропозиції щодо переходу гравців у професіональні футбольні клуби?

– Якщо чесно, то я не бачу різниці у підході між нашим клубом та багатьма командами Другої ліги України. Тож якщо говорити про перехід наших футболістів кудись, то це, на мою думку, повинен бути або лідер Другої ліги, який бореться за підвищення в класі, або ж команди Першої ліги України.

– До Нового року залишаються лічені дні. Що побажаєте вболівальникам?

– Бажаємо вболівальникам й усім фанатам футболу вдалого початку року та не менш хорошого його продовження, позитивних емоцій. А прихильників «Юності» обіцяємо тішити результатами та якісною грою. З прийдешнім Новим роком та Різдвом!