Андрій ДЕВА: «Футбол без затрави неможливий»

11.05.2021 18:06

Перед самісіньким стартом цьогорічного сезону футбольний клуб «Куликів» поповнив свій склад досвідченим нападником Андрієм Девою. Чимало вболівальників скептично сприйняли такий крок, адже новачок куликівської команди доволі віковий гравець.

Однак Дева на зло всім скептикам доводить, що є ще порох у порохівницях. Ще б пак! Він забиває в кожному матчі куликівців і наразі з 4-ма голами в активі поділяє з форвардом «Миколаєва» Ігорем Балухом перше місце в гонитві бомбардирів.

У розмові з інформаційним центром Львівської Асоціації футболу він, зокрема, поділився таємницею своєї футбольної молодості й розповів, хто створює веселий настрій у «Куликові».

– Андрію, у грудні цього року Вам виповниться 41 рік, але попри це Ви ще можете дати жару молодим футболістам. Так би мовити, Андрій Дева – футбольний Доріан Грей, який із віком не старіє, а, здається, навпаки, молодіє. Як Вам це вдається?
– Гратиму у футбол, доки в мене будуть для цього здоров'я, сила й бажання. Головне – наполегливі регулярні тренування, постійний рух і здоровий спосіб життя. Я отримую задоволення від футболу, від життя.

– Хто запросив Вас у «Куликів»?
– Керівництво «Куликова» зателефонувало мені з пропозицією виступати за їхню команду. На той момент я захищав кольори «Яворова» в Першій лізі Львівщини. Звісно, Прем'єр-ліга завжди пріоритетніша, тому я відгукнувся на пропозицію. Намагаюся виправдати надії і сподівання керівників «Куликова».

Завдання в нас лише максимальні. Стараємося перемагати в кожному матчі. Команда в Куликові добре укомплектована, з хорошим підбором гравців. У чемпіонаті Львівської області всі команди добротні, зі всіма буде непросто. У найближчих турах нас очікує бар'єрчик із «Юності» з Верхньої/Нижньої Білок і «Миколаєва».

– Власне, як налаштовуєтеся на протистояння з «білками» й миколаївцями, які є вашими основними конкурентами в боротьбі за чемпіонство? На Вашу думку, що стане визначальним у цих важливих поєдинках?
– Потрібно виходити й грати у свій футбол. Думаю, вирішальним стане краща психологічна налаштованість футболістів. Додатково налаштовувати на цих суперників не треба. Всі прекрасно розуміють, що треба вигравати. Постараємося дати гідний бій опонентам і показати хорошу гру. Готуємося, як і до кожного матчу, якоїсь особливої підготовки немає.

– Хто найвеселіший у команді «Куликова», а хто більш спокійний, вдумливий?
– Найвеселіші Степан Гірський та наш лікар Юрко Труш. Із ними ніколи не засумуєш. У нас весела команда (посміхається – ред.). Найспокійніший, напевно, Юрій Подьо.

– Вас називають львівським Марко Девічем через зовнішню схожість із цим екс-гравцем національної збірної України й подібні прізвища: Дева, Девіч. На кого з відомих футболістів Ви рівнялися чи рівняєтеся? Можливо якраз на Девіча?
– Швидше за все мене так називають через подібність прізвищ (посміхається – ред.). На кого я рівняюся? Не знаю... Не задумувався над цим. Виходжу на футбольне поле й отримую задоволення від гри. Радію від того, що ще приношу користь команді.

– Чи може досвідчений Андрій Дева напхати на футбольному полі молодим одноклубникам?
– Це потрібно питати молодих одноклубників (посміхається – ред.). Поки що не помічав за собою такого.

– Як футбольний аксакал, Ви можете в чомусь допомогти, підказати молоді, чогось навчити?
– Звісно. Навчити чогось молодих гравців можуть тренери. Я ж своєю працею, стараннями намагаюся бути прикладом для молоді.

– Андрій Дева в житті й на футбольному полі це одна й та ж людина, чи все-таки дві різні людини?
– На полі я більш емоційний, імпульсивний. У житті спокійніший. Футбол без імпульсивності, без затрави неможливий. Це ж не шахи. Потрібно бути зарядженим на боротьбу.