Олександр ШЕВЧЕНКО: «Ми від свого не відступимо!»

11.06.2021 17:16

Віце-президент Української Асоціації футболу, Голова Львівської Асоціації футболу Олександр Шевченко у розмові з NTA прокоментував одностайне рішення Виконкому УАФ (45 голосів «за») офіційно затвердити гасла «Слава Україні! – Героям слава!» як футбольні символи України.

«Воно об’єднує всю нашу країну. Львівська Асоціація футболу підтримала пропозицію очільника УАФ Андрія Павелка затвердити футбольні символи України – «Слава Україні! – Героям слава!». Ми дякуємо йому за чітку проукраїнську позицію. Особисто я так само дуже вдячний колегам з усієї України, які теж її дотримуються без будь-яких застережень», – зазначив Олександр Якович.

Зараз складно сказати, чи змінить своє рішення УЄФА безпосередньо перед стартом збірної України в чемпіонаті Європи щодо напису «Героям слава!» на ігровій формі українських футболістів. Однак, зі слів Олександра Шевченка, за великим рахунком, це й не так важливо.

«Найголовніше: ми продемонстрували нашу позицію, що вся Україна одностайна від Сходу до Заходу, від Півночі до Півдня. Ми всі – як одна родина, і бачимо майбутнє України, майбутнє українського футболу так, як ми це озвучили. Від свого не відступимо!», – наголосив Олександр Якович.

Нагадаємо: збірна України представила форму до Євро-2020 із картою України та написами «Слава Україні! – Героям Слава!». Зображення на формі карти України з Кримом викликало обурення в Росії, яка подала на це скаргу.

В УЄФА заявили, що поєднання двох гасел на формі збірної України є політичним і тому зажадали прибрати слоган «Героям Слава!». Наразі президент УАФ Андрій Павелко в Римі, де сьогодні ввечері відбудеться церемонія відкриття Євро-2020, веде перемовини з керівниками УЄФА щодо того, аби залишити напис «Героям слава!» на ігровій формі українських футболістів.