«Синьо-жовті» дали бій нідерландцям

13.06.2021 23:58

Поступаючись 0:2 у стартовому матчі фінальної частини Євро-2020 проти збірної Нідерландів, національна збірна України зрівняла рахунок, однак не втримала позитивний для себе результат.

Збірна Нідерландів – Збірна України 3:2
Голи: Вейналдум (52); Вегхорст (59); Думфріс (85) – Ярмоленко (75); Яремчук (79).
Збірна Нідерландів: Стекеленбург, Думфріс, Тімбер (Велтман, 88), де Врей, Блінд (Аке, 64), ван Анхолт (Вейндал, 64), де Роон, Вейналдум, Ф. де Йонг, Вегхорст (Л. де Йонг, 88), Депай (Мален, 90+1)
Збірна України: Бущан, Караваєв, Забарний, Матвієнко, Миколенко, Малиновський, Сидорчук, Зінченко, Ярмоленко, Яремчук, Зубков (Марлош, 13; Шапаренко, 64)
Перший тайм команди провели на рівних, граючи на високих швидкостях і наполегливо шукаючи щастя біля чужих воріт. У декількох епізодах українську збірну врятував голкіпер Георгій Бущан. У «синьо-жовтих» гостро діяв попереду тандем Андрія Ярмоленка і львів'янина Романа Яремчука.

Однак після перерви захисні редути національної збірної України дали тріщину. На 52-ій хвилині матчу Віталій Миколенко не встежив на правому фланзі за Дензелом Думфрісом, той прострілив, Бущан відбив м'яч на набігаючого Джоржиньо Вейналдума, який розстріляв ворота – 1:0. Невдовзі кулястий у штрафній площі відскочив до Ваута Вегхорта, й він із гострого кута подвоїв перевагу «помаранчевих» – 2:0.

На 75-ій хвилині Ярмоленко оживив інтригу, на вході в карний майданчик нідерландців обігравшись з Яремчуком і завдавши красивого обвідного удару в ліву «дев'ятку» – 2:1! А за мить Яремчук підняв на ноги українців не лише на трибунах стадіону в Амстердамі, а й перед екранами, в падінні ударом головою замкнувши подачу Руслана Малиновського зі штрафного – 2:2!

На жаль, на 85-ій хвилині гри Думфріс знову вивів збірну Нідерландів уперед, вигравши верхову боротьбу і маківкою спрямувавши кулястого в кут воріт – 3:2. Прикра поразка підопічних Андрія Шевченка, яка, проте, не позбавляє українських уболівальників оптимізму.

В четвер, 17-го червня, наші хлопці зіграють на Євро-2020 у Бухаресті зі збірною Північної Македонії (поєдинок розпочнеться о 16:00).