Стартує Шкільна ліга Львівщини!

20.09.2021 18:27

За ініціативи Голови Львівської Асоціації футболу Олександра Шевченка та за активної підтримки Львівської обласної державної адміністрації розпочинається новий футбольний турнір «Шкільна ліга Львівської області». Змагання пройдуть у двох вікових категоріях й охоплять усі школи області.

Навчальний рік набирає обертів. Повернувшись до своїх класів, учні діляться незабутніми враженнями про проведені канікули: розповідають про пригоди, що трапилися з кожним під час відпочинку чи то на морі, чи у горах, чи під час гостювань «у бабусі». Та мало хто з учнів здогадується, що з поверненням до школи пригоди не закінчилися, а розпочинаються з новою силою.

Такою пригодою для всіх юних футболістів має стати новий футбольний турнір «Шкільна ліга Львівської області». Він покликаний стати чи не наймасовішими футбольними змаганнями за останні роки на Львівщині, адже участь у ньому візьмуть усі загальноосвітні школи області І-ІІ та І-ІІІ ступенів у двох вікових категоріях (2008-го та 2010-го років народження).

Турнір складатиметься з 5-ти етапів, два з яких заплановано провести вже цієї осені. Змагання І, ІІ та ІІІ етапів проходитимуть на майданчиках зменшених розмірів у форматі «п’ять на п’ять», а розпочинаючи з ІV етапу в матчах братимуть участь дві команди, в кожній з яких по дев’ять гравців. Власне, на початкових етапах змагання розпочнуться на рівні об’єднаних територіальних громад, де до участі будуть залучені школярі навіть із найвіддаленіших куточків Львівщини. 

Тому кожен школяр, який любить футбол, від гірського Славська до шахтарського Червонограда, від древнього Золочева до прикордонного Краковця зможе взяти участь у змаганнях, представляючи свою школу й поборотись за право зіграти у фіналі «Шкільної ліги» (V етап), який пройде на початку літа наступного року у Львові.

Вже цього тижня стартує І етап Ліги. Турнір розпочинається у Давидівській ОТГ, Підберізцівській ОТГ, Великолюбенській ОТГ, Пустомитівській ОТГ, Східницькій ОТГ, Великомостівській ОТГ, Бісковицькій ОТГ, Зимноводівській ОТГ, Бібрській ОТГ, Городоцькій ОТГ, Глинянській ОТГ, Кам’янка-Бузькій ОТГ, Новокалинівській ОТГ, Стрілківській ОТГ та Судововишнянській ОТГ. До середини жовтня перший етап пройде в усіх ОТГ області.

Для належної організації та проведення турніру між Львівською Асоціацією футболу, місцевими футбольними асоціаціями та об’єднаними територіальними громадами області триває злагоджена комунікація, між Управліннями освіти та спорту на місцях і працівниками ЛАФ ведуться відповідні консультації з визначення місць та дат проведення змагань.

P.S. 16-го вересня у Гніздичівській ОТГ пройшов І етап «Шкільної ліги» у віковій категорії U-11 (2010 р.н.). В ньому взяли участь чотири команди: Гніздичівська ЗЗСО І-ІІІ ст., Рудянський ЗЗСО І-ІІІ ст., а також Лівчицька та Покрівецька гімназії. За результатами ігор право представляти свою школу у ІІ етапі змагань здобули школярі Гніздичева та Рудої.