Дитячо-юнацький футбол: окреслення стратегії розвитку

11.10.2021 17:33

За ініціативи Львівської асоціації футболу та Львівської обласної державної адміністрації у приміщенні ЛОДА відбулася робоча нарада щодо розвитку дитячо-юнацького футболу.

В ній узяли участь президент Української асоціації футболу Андрій Павелко, віце-президент УАФ, Голова Львівської асоціації футболу Олександр Шевченко, очільник Львівської облдержадміністрації Максим Козицький, начальник управління фізичної культури і спорту Львівської ОДА Роман Хім'як, начальник управління молоді та спорту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради Антон Нікулін, представники Будинку футболу України, ЛАФ і дитячо-юнацьких футбольних клубів Львівщини.
В ході відкритого діалогу вони обговорили стратегію розвитку дитячо-юнацького футболу, що є базовим для футболу дорослого.

Важливим кроком на цьому шляху є залучення до занять футболом якомога більшої кількості дітей. Із цією метою Львівська асоціація футболу за активної підтримки органів місцевої влади запустила новий масштабний турнір – «Шкільна ліга Львівщини» за аналогом «Шкіряного м'яча» (наразі у двох вікових категоріях – 2008-ий і 2010-ий роки народження). Вона вже стартувала у близько 40-ка об'єднаних територіальних громадах.

Зі слів начальника відділу організаційної роботи ЛАФ, члена виконавчого комітету ДЮФЛУ Андрія Чулика, цьогоріч восени відбудуться перші два етапи цього турніру, наступні три етапи – навесні та на початку літа 2022-го року. Фінальні матчі заплановано провести на «Арені Львів». Їх можна буде переглянути у прямому ефірі. Переможці отримуватимуть ексклюзивні нагороди та футбольний інвентар. Передбачається, що такий проект дасть поштовх створенню нових футбольних клубів на територіях ОТГ.

Олександр Шевченко наголосив, що завдяки «Шкільній лізі» кожен школяр має змогу займатися спортом, і висловив сподівання, що в перспективі цей масштабний турнір вийде на всеукраїнський рівень і відбуватиметься в усіх регіонах нашої країни.
Водночас проводяться змагання у традиційній Дитячо-юнацькій футбольній лізі Львівської області, в якій бере участь рекордна кількість команд – 167 у 9-ти вікових категоріях (близько 3,5 тисячі дітей 2005-2014-го років народження) у Вищій і Першій лігах. У планах – створення ще однієї ліги обласної ДЮФЛ.

Віце-президент Дитячо-юнацької футбольної ліги України Валерій Золотухін ознайомив учасників наради з результатами реформування ДЮФЛУ з урахуванням провідного європейського досвіду, зокрема зі створенням Еліт-, Вищої і Першої ліг та алгоритмом виплати компенсації професіональними футбольними клубами за підготовку футболістів.

За підсумками звітної наради напрацьовано пропозиції до органів місцевої влади щодо розвитку дитячо-юнацького футболу, зокрема у плані збільшення кількості футбольних майданчиків на території Львівщини.

Світлини Михайла ПАХОЛЮКА та Євгена КРАВСА.