Борис САКОВЕЦЬ: «Маємо бажання спробувати себе серед професіоналів»

13.01.2022 12:39

Перше коло чемпіонату аматорів України «Юність» (Верхня/Нижня Білка) завершила на другому місці в західній групі. В інтерв'ю Асоціації аматорського футболу України спортивний директор «Юності» Борис Саковець проаналізував виступ «білок» в «аматорах», розповів про комплектацію команди, підготовку гравців у зимовий період та інші цікаві речі.

‒ Ми не сподівалися, що загальмуємо на старті, ‒ сказав Борис Петрович. ‒ А по-друге, дуже хороше враження справили новачки. Вони добре стартанули в чемпіонаті, дають бій усім лідерам. Здивував поточний лідер нашої групи ‒ «Агрон», який досить упевнено очолює турнірну таблицю. Але в нас іще є з ними домашня гра, попереду багато матчів, думаю, ми ще наберемо хід і очки.

‒ Невдалий старт у чемпіонаті аматорів вашої команди пов'язуєте з недооцінкою суперників чи з максимальною завантаженістю на всіх фронтах?
‒  Все в комплексі. Не можу сказати, що ми недооцінили суперників. Ми їхали зарядженими тільки на перемогу, деякі футбольні ланки в нас випадали, до кінця не виконували установку тренера, а «Агрон» скористався своїми моментами і дуже добре оборонявся. Завдяки цьому їм удалося нас обіграти.

Було літнє міжсезоння, пройшла серйозна підготовка до початку чемпіонату Львівської області, Кубку Львівщини, до початку другого кола чемпіонату області і до старту чемпіонату України серед аматорів. Футболісти були під такими навантаженнями ‒ три гри в тиждень, можливо, треба було проводити більше змін у матчах, робити ротацію.
‒ У зв'язку з цим запитання ‒ чи задоволені селекційною роботою, адже ваша команда відзначається стабільністю складу, а новачки в ній знаходять себе не так просто?
‒ По селекційній роботі ми працюємо по мірі наших можливостей. У нас немає такої людини, яка би здійснювала пошук футболістів. Футболісти, які не мають команди, але пограли на хорошому рівні, мають хорошу школу, бачать, що наша команда лідирує в області, є прогрес і можна потрапити з першої команди на вищий рівень.

Вони самі дзвонять, запитують, чи є варіанти попрацювати з нами на зборах чи тренуваннях. Якщо тренеру потрібен гравець на якусь ланку ‒ шукаємо гравців, які незадоволені своїм поточним клубом і хотіли би перейти до нас. Стараємося говорити з такими футболістами, щоби вони перейшли до нас.

‒ Найкраще посилення і найбільша втрата за цей рік для команди «Юність»?
‒ Ми дуже добре підсилили точки інсайдів: на цю позицію прийшов уже досвідчений футболіст, який пограв на хорошому рівні ‒ Богдан Іванченко. У півзахист Віталій Теплий прийшов із школою львівських «Карпат». Ці два футболісти дуже добре вписалися в структуру гри команди, добре себе проявляють.

Остап Грось ‒ центральний захисник, має хороший досвід виступів за плечами, теж закінчив школу «Карпат», має всі дані для хорошого футболу. Були в нього деякі невдалі матчі, але в цілому це футболіст високого рівня.

Кого втратили? Взимку пішов один із ключових гравців, багаторічний капітан ‒ Володимир Федорів. Не сказав би, що це втрата, яку не можна компенсувати, але Федорів ‒ справжній лідер на полі, хороший професійний футболіст у відношенні до тренувань, до футболу, до справи. Нам удалося повноцінно замінити його в цьому сезоні.

‒ Звідси таке питання ‒ на які позиції шукаєте посилення, чи є вже такі футболісти, які пішли або прийшли?
‒ Поки що ми нікого не відправили з команди, нові футболісти остаточно не з'явилися, тільки  йдуть перемовини. Позиції? У нас така політика, що ми на кожну позицію хотіли би по одному футболісту ‒ починаючи з воротарської ланки, також захисників, півзахисників, нападників. Хотіли підсилитися, зробити здорову конкуренцію, і в процесі зборів уже подивитися, хто себе проявить краще, хто залишить команду, а хто прийде.
‒ Минулого року на зимових турнірах ви грали двома складами ‒ «Юність» і «Юність-2». Чи продовжиться ця практика, чи є у вас резервний молодіжний склад, наскільки працюєте з молоддю?
‒ Цього року на область за нас виступала молодіжним складом львівська футбольна школа ‒ «Галичина» (Львів), оскільки місцеві діти в наших населених пунктах ідуть у різні футбольні школи ‒ хтось у «Рух», хтось у «Галичину», хтось в ФК «Львів», хтось у «Карпати». Важко назбирати дітей, які себе проявлять, бо вони себе знаходять у школах клубів, які займаються професіональним футболом.

Торік припинила існування в нашому селі філія футбольного клубу «Тризуб», діти розбіглися і зараз, у зв'язку зі створенням нового великого ОТГ, ми плануємо зібрати своїх молодих вихованців і залучати їх до змагань на область. Виступати двома складами ‒ то хороша практика, будемо й далі таке впроваджувати, оскільки не всі футболісти основної обойми можна задіяти повноцінно в одній грій. А є такі футболісти, які отримають травми, комусь потрібне відновлення або більше побігати. За «Юність-2» ми також можемо підключати своїх, місцевих, дорослих футболістів.

‒ Звідси запитання ‒ як збираєтеся проводити період зимової паузи в чемпіонаті, в яких зимових турнірах запланована участь?
‒ Раніше ми брали участь у футзальних турнірах, але зараз цього вже не практикуємо. Ця осіння частина була дуже насичена, відбулося багато матчів. Зараз ‒ пауза, під час якої футболістам треба відпочити від футболу. Гравці індивідуально займаються в залі, хтось бігає зі своїми знайомими. А вже після різдвяних свят буде повноцінна підготовка до Меморіалу Ернеста Юста.

‒ Був період, коли навіть клуб Української Прем'єр-ліги цікавився вашими футболістами ‒ Віталій Равлик і Омар Набізада були в полі зору «Інгульця». Чи відчуваєте зараз інтерес до своїх гравців з боку професіональних клубів і чи хтось поїде на перегляд цієї зими?
‒ Такий інтерес ми відчуваємо, але конкретних пропозицій по комусь із футболістів не було. Приємно, що футбольні люди говорять про нашу команду, запитували про Іванченка чи інших футболістів, але конкретних пропозицій по тому, чи могли би гравці поїхати на збори ‒ такого поки немає.
‒ Далі хотілося би поцікавитися Вашою думкою про гру на декілька фронтів. Адже, як відомо, «Юність» у чемпіонаті Львівщини ось уже чотири роки утримує першість. Як цього року складалася боротьба в чемпіонаті, чи відчували гостроту її і чи не має відчуття застояності на цьому рівні?
‒ Відчуття застояності немає, тому що чемпіонат Львівської області ‒ турнір, який щороку прогресує. Там беруть участь гравці з великим стажем професіонального футболу, також грають перспективні гравці, які піднімають рівень чемпіонату. У половині команд чемпіонату Львівщини виступають гравці, з якими важко грати.

Нашу команду, як лідера, вивчають упродовж п'яти років і готуються до ігор з нами. Нам потрібно міняти тактику, схему по ходу гри, в цьому плані застою немає. Награємо нові схеми. Постійно треба проводити якісь нововведення. Основна наша стратегія ‒ ми націлені на атаку. «Юність» ‒ команда, яка атакує та контролює м'яч.

На чотири фронти вдається грати, бо є два повноцінні склади, футболісти можуть зіграти на будь-якій ланці, команда конкурентоспроможна. В нас є велика обойма, плюс відповідна підготовка як узимку, так і влітку, щоби команда фізично витримала стільки матчів і тренувань ‒ даються відповідні навантаження. Також є бажання перемагати у всіх турнірах, в яких беремо участь. Президент заохочує, аби у футболістів був інтерес вигравати матчі.

‒ Чи здивовані, що успішно стартував у чемпіонаті України «Фенікс» (Підмонастир), а ФК «Миколаїв» у Кубку України серед аматорів дійшов до весни?
‒ Щодо «Фенікса» не здивований: команда того року добре укомплектувалася, підібрала досвідчених футболістів. У них є свій лідер і вожак, який їх тягне – це Максим Фещук, який багато грав у Прем’єр-лізі України та в інших країнах. Тому ми десь прогнозували, що команда не загубиться в чемпіонаті України серед аматорів, оскільки там досвідчені футболісти, для яких цей рівень не є чимось новим. Їх виступ цілком прийнятний і нормальний.

Щодо «Миколаєва», то до Кубку серед аматорів у цьому році не заявилися багато команд, які стали професіоналами, відповідно, суперники стали рівнішими.

‒ Тут не погоджуюсь: минулорічний володар трофею і фіналіст цього розіграшу «Олімпія» на місці, грають лідери своїх груп, отже, Кубок України в порядку.
‒ Скажімо так, команди стали рівнішими. «Миколаїв» добре укомплектований, у них досвідчений тренер, не здивований, що вони аж у півфіналі.
‒ Вболівальники часто цікавляться відносно географічної прив'язки вашої команди, адже, наскільки я розумію, ваша рекомендація ‒ писати «Юність» (Верхня/Нижня Білка). Як правильно та з чим пов’язана «подвійна прописка»?
‒ До впровадження адміністративно-територіальної реформи була Верхньобілківська міська рада, в складі якої три села — Нижня Білка, Верхня Білка і Сухоріччя. Відповідно, ми базуємося на двох стадіонах ‒ у Нижній і Верхній Білках, уболівальники є з обох сіл. 

У 2018-му році було прийнято рішення до назви «Юність» (Верхня Білка) додати ще й (Нижня Білка). Там є наші вболівальники, там ми тренуємося, проводимо ігри, поки в Верхній Білці проходять ремонтні роботи. Назва стадіону «Юність» у Нижній Білці похідна від назви команди, а у Верхній Білці стадіон має назву імені Степана Келта, в пам'ять про нашого тренера.

‒ Ваш клуб змінив герб, новий дизайн емблеми виявився досить неочікуваним – реверанс ретро-стилю 70-80-их. Звідки з'явилася така ідея?
‒ Ця ідея зароджувалася давно. Але до кінця її впровадити було вирішено минулого року. Оскільки попередня емблема нашого клубу ‒ це герб села Верхня Білка, ми вирішили, що наша команда має отримати свою емблему. Звернулися до дизайнера, він накидав декілька варіантів і ми один із них вибрали.

Так з'явився наш «значок». Ми хотіли, щоби він був одночасно простим і оригінальним, не вигадували різні кольори, назви, написи. В нас є білка ‒ звір і символ, треба було поєднати футбол із цією твариною.

‒ Де бачить себе ваша команда в перспективі найближчих п'яти років?
‒ Бажання спробувати з часом сили серед професіоналів є. Ми заглядаємо туди, але розуміємо, що якщо до цього підійти комплексно і з холодною головою, то треба ще працювати і розуміти, для чого ми туди йдемо і які стоятимуть завдання. Якщо йти в професіональний футбол, аби просто грати в Другій лізі України й нічого не вигравати, то це одна справа, якщо ж усебічно розвивати інфраструктуру, академію, склад – то зовсім інша.

Наразі, як бачите, наша група в чемпіонаті України серед аматорів досить конкурентна, багато потужних новачків, і поточним завданням буде вийти зі складної боротьби в плей-оф.

Світлини Тараса Кузьменка.
Volodymyr 13.01.2022 18:58

На атестацію документи подали?