Тренери вдосконалили свою професійну майстерність

23.01.2022 13:42

На стадіоні «Сокіл» у Львові під егідою Львівської асоціації футболу відбувся дводенний навчальний семінар-практикум для тренерів дитячо-юнацьких команд.

У ньому взяли участь 29 слухачів зі Львова, Києва, Тернополя, Луцька, Івано-Франківська та Отинії, що на Івано-Франківщині. Теоретичні та практичні заняття для них провів відомий футбольний функціонер Юрій Панфілов, який працює наставником дитячих футбольних колективів у Бразилії, застосовуючи новітні напрацювання в тренерській діяльності. Чимало його вихованців уже виступають за провідні бразильські команди.
«Філософія дитячо-юнацького футболу полягає в тому, що ми повинні навчати й формувати гравців на базових принципах сучасного футболу. Треба розуміти, що цей вид спорту постійно змінюється. Все потрібно вибудовувати крок за кроком у комбінаційно-технічній, індивідуально тактичній, біговій роботі і групових взаємодіях. Усі рухи під час вправ повинні переростати в навички. Необхідно комплексно розвивати специфічні для кожного віку дітей здібності. Футболісти мають бути готовими грати за будь-якої схеми, технічно розвинутими, швидко орінтуватися в просторі, швидко працювати з м'ячем і приймати рішення на футбольному полі. Дуже добре, що Львівська асоціація футболу організовує такі навчальні семінари для тренерів і дає їм можливість покращувати свою роботу», – зазначив Юрій Панфілов.

Він показував на екрані різноманітні ігрові моменти, детально їх аналізував, пояснював шляхи уникнення помилок і закликав учасників семінару активно ставити запитання щодо отриманої інформації, аби краще її зрозуміти. Набуті знання тренери закріплювали на футбольному полі під час виконання відповідних вправ.
«Про цей семінар я дізналася зі сайту і соціальних мереж Львівської асоціації футболу. Класно, що він відбувся у Львові, адже я з Тернополя, тож далеко їхати мені не довелося. Зацікавилася ним, адже працюю з дітьми різних вікових категорій. Футбол стрімко розвивається, тож і тренери повинні розвиватися, розширяти власні знання, вдосконалювати свої вміння й навички, щоби дати дітям належну базу. Мені сподобалося працювати на семінарі, який вийшов цікавим та інформативним», – сказала в розмові з інформаційним центром ЛАФ тренерка соціально-спортивної школи Фундації «Реал» Мадриду Оксана Паньків.  

За підсумками семінару-практикуму для тренерів дитячо-юнацьких команд у Львові відповідні сертифікати отримали Іван Андрусяк, Олег Бараняк, Назар Білюк, Ірина Василюк, Тарас Гвоздик, Іван Дикий, Сергій Іванців, Іван Кульчицький, Назар Лизан, Михайло Луцишин, Руслан Маланій, Сергій Матвєєв, Михайло Назарук, Руслан Новаківський, Оксана Паньків, Олег Петрик, Василь Салагуб, Роман Самчук, Роман Свінціцкий, Назар Слав'як, Андрій Смольський, Степан Сольчаник, Мар'ян Сухнацький, Сергій Трошкін, Дмитро Фіалка, Юрій Фурта, Андрій Чулик, Орест Швець та Остап Шпак.

Світлини Галини КОМАНЬКО.