#3 «Футбольна математика» від Андрія Смольського

20.09.2022 15:22

«Сотні» Олега Панасюка та Назара Лазарського, 25-ий «гірчичник» для легіонера – ці та інші цікавинки відшукав заступник виконавчого директора Львівської асоціації футболу Андрій Смольський, опрацьовуючи статистику всіх сезонів Прем'єр-ліги Львівщини.

Продовжуємо подавати мовою чисел цьогорічний, уже 15-ий за ліком сезон обласної «прем'єрки».

Поєдинок «Юність» (Верхня/Нижня Білка) – ДЮШ «Львів»/СКК «Демня» 3:1. Ця зустріч 110-та для «білок» у Прем'єр-лізі Львівщини. В ньому вони пропустили свій 85-ий гол у ПЛЛ (забив Олег Лашин) і забили свій 250-ий гол (його автор Іван Білий). Свій 20-ий м'яч у ПЛЛ забив гравець «Юності» Богдан Іванченко, а його одноклубник Олег Панасюк зіграв 100-ий матч. Ця дуель також стала сотою в еліті обласного футболу і для голкіпера ДЮШ «Львів»/СКК «Демня» Назара Лазарського.

В ролі арбітра обласної «прем'єрки» дебютував іменитий Анатолій Абдула, 155-ий матч у якості асистента арбітра ПЛЛ провів Юрій Ковальчук.

Поєдинок «Лео Кераміка» (Львів) – «Карпати-2» (Львів) 0:1. Юніори львівських «Карпат» забили свій перший гол на рівні ПЛЛ (відзначився Максим Скороход). Олег Кузик дебютував як арбітр Прем'єр-ліги Львівської області.

Поєдинок «Корміл» (Давидів) – «Темп» (Відники/Зубра) 1:1. Хлопці з Відник забили свій 35-ий (відзначився Роман Лебедь) і водночас пропустили 25-ий (відзначився Віктор Барабаш) гол у ПЛЛ. Цей гол Віктора Барабаша став 50-им пропущеним у ПЛЛ для воротаря «Темпа» Андрія Жука.

Поєдинок ФСК «Самбір» – ФК «Мостиська» 2:7. Це 10-та перемога «Мостиськ» у Прем'єр-лізі Львівщини. Мостиська команда пропустила 100-ий гол у ПЛЛ (забив Павло Малецький). Голкіпер «Самбора» Ігор Явірський пропустив свій 50-ий гол у ПЛЛ («допоміг» йому в цьому Ярослав Кадай).

Василь Файда провів 45-ий матч у ролі арбітра ПЛЛ і загалом 70-ий (іще в якості асистента арбітра), а Юрій Олійник – 125-ий як асистент арбітра.

Вп'яте у Прем'єр-лізі Львівської області зафіксували підсумковий рахунок 7:2. Раніше таке траплялося 18-го травня 2014-го року (ФК «Миколаїв» – «Гірник» Новояворівськ 7:2), 5-го липня 2017-го («Рочин» Соснівка – ФСК «Яворів» 7:2), 5-го листопада 2017-го (СКК «Демня» – «Енергетик» Добротвір 7:2) та 18-го серпня 2019-го («Юність» Гійче – ФК «Миколаїв» 2:7).

Поєдинок «Рух-2» (Львів) – ФК «Куликів» 1:0. Гравець «Руху-2» Олексій Товарницький став 790-им футболістом, який забив гол в обласній «прем'єрці». Водночас його гол став 20-им для юних «рухівців» на цьому рівні. Нігерійський півзахисник «Руху-2» Інносент Чідозі Одог отримав 25-ту жовту картку для легіонерів ПЛЛ.

Після цих п'яти поєдинків у Прем'єр-лізі Львівської області дебютували ще 14 футболістів – із них четверо з «Руху-2», троє з «Юності», по двоє з «Куликова», «Корміла», «Мостиськ» й один із «Самбора».