Благодійна футбольна дуель на підтримку дітей

20.09.2022 19:55

Збірна журналістів України в товариській зустрічі за Кубок Львова на стадіоні «СКІФ» після бойової мирової в основний ігровий час здолала в серії пенальті ветеранів львівських «Карпат». Мета цього благодійного поєдинку, співорганізатором якого є Львівська асоціація футболу, – допомога дітям-переселенцям і діткам із дитячих будинків.

Під час прямої відеотрансляції організованого інформаційним агентством «Центр новин» за сприяння УАФ, ЛАФ та ФК «Карпати» матчу розпочали аукціон, який триває, з ексклюзивними лотами від футбольних зірок України – зокрема футболками від Андрія Ярмоленка, Мар’яна Шведа, Михайла Мудрика, Андрія Тлумака, В’ячеслава Шевчука, Олексія Бєліка, Артема Федецького, м’ячами з автографами легенд національної збірної України та львівських «Карпат». Усі виручені кошти передадуть на ремонт й облаштування кімнат у Будинку дитини №1 міста Львова.

Окрім цього, перший заступник Голови Львівської асоціації футболу Ярослав Грисьо передав у подарунок дітлахам від ЛАФ футбольні м'ячі. Також діти отримали від організаторів, спонсорів і партнерів заходу футбольну форму, спортивне спорядження й солодкі подарунки.

Ветерани «Карпат» утретє зійшлися в герці з медійниками в рамках Кубку Львова. У 2018-му році в серії післяматчевих пенальті перемогли акули клавіатури й мікрофона, а торік у «футбольній лотереї» Фортуна посміхнулася «зелено-білим». Тож у черговій очній зустрічі кожен із них хотів схилити шальки терезів на свій бік.

У складі «карпатівської» команди можна було побачити, зокрема, легендарних Богдана Стронціцького, Андрія Покладка, Андрія Сапугу, Олександра Чижевського, Романа Толочка, Любомира Вовчука, Романа Лабу, Михайла Гурку, Самсона Годвіна, Володимира Уштана. На трибунах і лаві запасних їх енергійно підтримували не менш легендарні Габор Вайда, Ігор Кульчицький, Степан Юрчишин та Андрій Тлумак, який міг би феєрити на полі, проте йому завадила травма.

Журналісти не злякалися іменитих суперників і з перших хвилин завзято атакували ворота «карпатівців». Диригентом атак у їхній збірній був досвідчений Максим Фещук. Саме Максим вивів збірну журналістів уперед, на 17-ій хвилині гри по-професорськи у своєму фірмовому стилі закрутивши м'яч у ворота з лівого флангу – 0:1. Уже за мить медійники подвоїли свою перевагу: на добиванні вдало зіграв журналіст Управління спорту Львівської міської ради Богдан Пастернак – 0:2.

І тут легенди «Карпат» вирішили, що негоже поступатися акулам клавіатури та мікрофона, і ще в першій 35-хвилинці зрівняли рахунок: на 25-ій хвилині Володимир Уштан добив кулястого в сітку – 1:2, а на 28-ій він навісив у штрафну площу на Костянтина Деревльова, який у високому стрибку головою увігнав шкіряного в сітку – 2:2.

В перерві матчу Максим Фещук згадав, що свого часу він виступав за «Карпати», і вийшов на поле в зелено-білій футболці. На 60-ій хвилині Максим закрутив цього разу з правого краю – кулястий від стійки залетів у ворота, 3:2. Часу залишалося обмаль, але журналісти все ж зуміли відновити рівновагу: Дмитро Шеянов з декількох метрів розстріляв ціль – 3:3.

Як зазвичай буває в товариських зустрічах – бойова нічия в основний ігровий час, а переможець визначився в інтригуючій серії пенальті. У протистоянні за одинадцятиметровими ударами вправнішими виявилися медійники – 4:3. Саме вони цьогоріч отримали Кубок Львова з рук першого заступника Голови Львівської асоціації футболу Ярослава Грися.

Також індивідуальними нагородами відзначили найкращих гравців матчу: воротаря – Мар'яна Стронціцького («Карпати»), захисника – Дмитра Шеянова (Збірна журналістів України), нападника – Максима Фещука (грав за обидві команди), бомбардира – Андрія Покладка («Карпати»), гравця, а точніше гравчиню незалежно від амплуа – Аллу Васьковську (Збірна журналістів України).

Окрасою поєдинку стала чарівна бригада арбітрів у складі арбітрині Софії Причини, її асистенток Ірини Чайки, Олександри Вдовіної, резервної арбітрині Василини Чіх, а також спортивної медійниці зі Львова Алли Васьковської, яка долучилася до тріумфу журналістської збірної.