Регламент обласних змагань




’’Затверджено’’

Виконавчим комітетом

Громадської спілки

 «Федерація футболу

 Львівської області»

 12 березня 2018 року

Голова Федерації Шевченко О.Я.



РЕГЛАМЕНТ

обласних змагань з футболу

сезону 2018 року.


            І. МЕТА І ЗАВДАННЯ

1.1. Обласні змагання з футболу проводяться з метою:

-  популяризації та піднесення престижу футболу на території Львівської області;

-  сприяння подальшому розвитку масового футболу в Львівській області;

- покращення стану навчально-тренувального процесу і підвищення спортивної майстерності учасників змагань;

-  підготовки футболістів у збірні команди області та команди майстрів регіону;

-  виявлення здібної молоді для поповнення ДЮСШ, СДЮШОР, училищ олімпійсь­кого резерву;

- виявлення чемпіона і володаря Кубка Львівської області, визначення місць дорослих і юнацьких команд у турнірній таблиці відповідно до вимог Регламенту та кращих команд області для участі у Чемпіонаті та Кубку України серед аматорів;

-  організація дозвілля людей та пропаганди футболу.

1.2. Сприяти проведенню змагань на рівні вимог статутних і регламентних документів Федерації та створити умови для забезпечення комфорту та безпеки для учасників змагань і глядачів. 

II. КЕРІВНИЦТВО ЗМАГАННЯМИ

2.1. Згідно Договору між Громадською спілкою «Федерація футболу Львівської області» (далі – Федерація) та Управлінням з питань фізичної культури та спорту Львівської обласної державної адміністрації (далі - Управління), Управління делегує Федерації виключне право на організацію та проведення обласних змагань з футболу.

2.2. Загальне керівництво змаганнями та контроль за проведенням чемпіонату, першостей та Кубка Львівської області серед команд Прем’єр-ліги та першої ліги здійснює Федерація. Безпосередня організація та проведення змагань здійснюється Комітетом проведення змагань Федерації, якому належить право прийняття оперативних рішень щодо проведення змагань.

2.3. Безпосередня організація та проведення змагань у другій та третій лігах здійснюється Львівською обласною Асоціацією футболу ’’Колос’’ (далі – ЛОАФ ’’Колос’’), згідно договору між Федерацією та ЛОАФ ’’Колос’’. 

III. УЧАСНИКИ ТА УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

3.1. До участі в обласних змаганнях допускаються команди футбольно-спортивних клубів, колективів фізкультури підприємств, установ, вузів, селянських спілок, військо­вих частин, які взяли на себе зобов’язання виконувати статутні та регламентні норми Федерації і своєчасно сплачувати заявкові внески та здійснювати інші обов’язкові платежі в установлені терміни.

3.2. В обласних змаганнях усіх ліг можуть брати участь юнацькі команди, уком­плек­товані футболістами, що проживають (прописані) в т.ч. тимчасово на території Львівської області і м. Львова та дорослі команди, укомплектовані футболістами, що проживають (пропи­сані) на території України та є громадянами України чи отримали право на постійне місце проживання в Україні. А також лише ті футболісти, що зареєстровані в єдиній інформаційній базі Федерації футболу України.


3.3. Обласні змагання з футболу проводяться у Прем’єр-лізі, першій, другій та третій лігах.

 3.3.1. Команди-учасниці Прем’єр-ліги обласних змагань з футболу можуть мати команду нижчої ліги в структурі свого футбольного клубу, що підтверджено відповідними заявковими документами. 

 Клуб ліги, вищої за рангом, зобов’язаний гарантувати своїй другій команді участь у всіх матчах першості та сплатити обов’язкові грошові внески за участь другої команди. 

3.3.2. Змагання в усіх лігах обласної першості проводяться за окремим заліком для юнацьких та дорослих команд, крім третьої ліги. Клуб-учасник Прем’єр-ліги, першої та другої ліг, зобов’язаний виставити для участі в чемпіонаті та першості області дорослу команду та юнацьку команду. На рік проведення змагань дозволяється заявляти юнаків 2000-2003 років народження, а для команд другої ліги -  юнаків 199-2002 років народження.

3.3.3. У випадку підтвердження фальсифікації року народження футболіста юнацької команди чи іншої фальсифікації заявкових документів, юнацькій команді зараховуються поразки з рахунком 0:3 у всіх матчах у яких виступав даний футболіст (згідно внесенного прізвища у рапорті арбітра),а на клуб накладаються дисциплінарні санкції у вигляді обов’язкового грошового внеску у сумі дві тисячі гривень.

3.3.4.Якщо юнацька команда не явилася на матч юнацьких команд (вдома чи на виїзді) то юнацькій команді, яка не явилась на матч або не вийшла на поле у домашньому матчі зараховується поразка з рахунком 3:0 та з набраних очок юнацької команди знімається три залікові очки, крім цього на футбольний клуб накладаються дисциплінарні санкції у вигляді сплати обов’язкового грошового внеску у розмірі 500,00 (п’ятсот) гривень, а команді суперниці зараховується перемога з рахунком 3:0. 

У випадку другої неявки на матч юнацької команди (вдома чи на виїзді) юнацькій команді, яка не явилась на матч або не вийшла на поле у домашньому матчі зараховується поразка з рахунком 3:0, з набраних очок юнацької команди знімається три залікових очки та на футбольний клуб накладаються дисциплінарні санкції у вигляді сплати обов’язкового грошового внеску у розмірі 1000,00 (одна тисяча) гривень, а команді суперниці зараховується перемога з рахунком 3:0. А у випадку третьої та подальших неявок на матч юнацької команди (вдома чи на виїзді) юнацькій команді, яка не явилась на матч або не вийшла на поле у домашньому матчі зараховується поразка з рахунком 3:0, з набраних очок юнацької команди знімається три залікових очки та на футбольний клуб накладаються дисциплінарні санкції у вигляді сплати обов’язкового грошового внеску у розмірі 3 000,00 (три тисячі) гривень, а команді суперниці зараховується перемога з рахунком  3:0. 

3.3.5. Юнаки 2004 року народження, як виняток можуть бути заявлені за команду після медичного обстеження у Львівському обласному фізкультурно-лікувальному диспансері та отримання допуску до змагань за старшу вікову групу.

3.3.6. Футболісти юнацького віку, які виступають в чемпіонаті (першості) ДЮФЛ України, можуть виступати в обласних змаганнях лише за ті юнацькі команди за, які вони заявлені на чемпіонат (першість) ДЮФЛ України (якщо дані команди приймають участь в обласних змаганнях). 

3.4. Військовослужбовці, які проходять дійсну або понадстрокову службу на території Львівської області та м. Львова можуть виступати в обласних змаганнях з письмового дозволу командування військової частини.

3.5. Футболісти, які виступають за команди-учасниці чемпіонату та першості області, можуть в обласних змаганнях одночасно виступати лише за одну команду учасницю чемпіонату чи першості області (крім п. 3.3.1., 3.6., 3.6.1., 3.6.2.).




3.5.1. За період з 01 липня по 30 червня наступного року футболіст може бути зареєстрований не більше ніж в трьох клубах (командах) і за вказаний період футболіст має право виступати в офіційних матчах лише за два клуби (команди) незалежно від того, під егідою яких асоціацій, ліг чи федерацій він виступає

3.5.2. Також за період з 01 квітня по 31 жовтня поточного року футболіст повинен виступати лише за ту команду за яку він зареєстрований. Футболісту не дозволяється у зазначений період виступати за будь-які інші команди у змаганнях з футболу, футзалу чи міні-футболу в т. ч. на площадках із штучним покриттямЦей пунк не поширюється на футболістів, які виступають за збірну команду області, навчального закладу у якому навчається футболіст, військової частини або підприємства у якому працює.

3.5.3. За команди-учасниці обласних змагань дозволяється заявляти футболістів, які заявлені за команди-учасниці змагань з футзалу, якщо вони розірвали контракт з футзальним клубом або мають письмові документи від футзального клубу (команди), які дають право приймати участь в обласних змаганнях з футболу.

3.5.4. При виявленні футболіста, який порушив пункти 3.5., 3.5.1. та 3.5.2. йому забороняється виступати за команду-учасницю обласних змагань до 30 червня поточного, або наступного року. До клубу в цьому випадку дисциплінарні санкції не застосовуються. 

3.6. За команди-учасниці обласних змагань, що є фарм-клубами команди-учасниці першості України, можуть виступати футболісти команд другої та першої ліги ПФЛ чи молодіжної першості України (ПЛ) 1999 р.н і молодші без обмежень. Професіональний клуб може укласти угоду про фарм-клуб лише з однією обласною командою, яка знаходиться в межах одного населеного пункту або на території одного адміністративного району.

3.6.1. Якщо команда-учасниця обласних змагань є фарм-клубом команди-учасниці першості України або команда входить до структури даного професіонального клубу, що підтверджено відповідними юридичними документами, то в кожному матчі за команду, що виступає в чемпіонаті або Кубку області може виступати не більше трьох футболістів команди - учасниці першості України 1998 р.н. і старших для команд другої ліги і молодіжної першості України та не більше одного футболіста для команд першої ліги. Вищеназвані футболісти можуть виступати в обласних змаганнях тільки з письмового дозволу керівництва (президента чи спортивного директора) команд-учасниць першості України.

Контроль за дотриманням даного пункту під час матчу покладається на офіційного представника клубу. У випадку порушення даного пункту команді зараховується поразка 0:3 і на клуб Контрольно-дисциплінарний комітет Федерації (далі – КДК) накладаються дисциплінарні санкції у вигляді обов’язкового грошового внеску у сумі дві тисячі гривень. Якщо до встановленого КДК терміну, не сплачено вказану суму грошового внеску то КДК розглядає питання про зняття з набраних очок дорослого складу трьох турнірних очок.

 3.6.2. Якщо доросла команда учасниця обласних змагань є в структурі дорослої команди-учасниці Прем’єр-ліги обласних змагань то у кожному матчі за команду, що виступає у першості (Кубку) області можуть виступати не більше 2 (двох) футболістів, що заявлені за команду учасницю прем’єр-ліги. Крім цього за команду нижчої ліги можуть виступати не більше 3 (трьох) футболістів 2000 р.н., що заявлені за юнацьку команду учасницю Прем’єр-ліги. Обмеження із команди клубу нижчої ліги для виступу за команду Прем’єр-ліги також два футболісти. 

 У випадку порушення даного пункту команді зараховується поразка 0:3 і на клуб КДК накладаються дисциплінарні санкції у вигляді обов’язкового грошового внеску у сумі дві тисячі гривень. 

3.7. По пунктах 3.3. – 3.6. даного Регламенту Виконавчий комітет Федерації, або – в окремих випадках – Комітет проведення змагань Федерації можуть приймати окремі рішення, які врегулюють ці питання.

3.8. При виявленні футболіста дорослої команди, якого невірно заявлено з вини керівництва футбольного клубу при наявності паспорта футболіста, результат матчу залишається в силі, але на клуб КДК накладаються дисциплінарні санкції у вигляді обов’язкового грошового внеску у сумі дві тисячі гривень. Якщо до встановленого КДК терміну, не сплачено вказану суму грошового внеску то КДК розглядає питання про зняття з набраних очок дорослого складу трьох турнірних очок. А футболісту забороняється виступати за команду до з’ясування всіх обставин.

3.8.1. Якщо футболіст помилково заявлений відповідальним за заявку працівником Федерації, то вищеназвані санкції до команди не застосовуються, результат матчу залишається незмінним, але футболісту забороняється виступати за дану команду.

3.9. Чемпіонат та першості Львівської області сезону 2018 року проводяться серед команд Прем’єр-ліги, першої, другої та третьої ліг, розподілених згідно результатів обласних змагань сезону 2017 року.

3.9.1.Чемпіонат та першості Львівської області сезону 2018 року проводяться у два кола за системою “прийом-виїзд”. Обласні змагання проводяться згідно даного Регламенту та календаря ігор, затверджених Головою Федерації. Календар ігор другого кола змагань є повторенням календаря ігор першого кола, при цьому змінюється господар поля. Матчі проходять на стадіоні команди вказаної в календарі ігор першою, крім випадку зазначеному у пункті 3.12.1 та  8.1.1. даного Регламенту. 

 3.9.2.Переноси матчів можливі у випадку коли два або більше членів команди беруть участь у складі збірної команди області, або у виняткових випадках, при наявності аргументованих причин і документів. Письмове клопотання про перенос матчу повинно бути надіслане у Адміністрацію Федерації не пізніше, ніж за десять днів до матчу за підписом президента (головного тренера) клубу, або одного з керівників міста, району, які представляє дана команда. 

 3.9.3. У випадку, якщо співпадає дата проведення всеукраїнських змагань із датою проведення обласних змагань, то матч обласних змагань переноситься на три-чотири дні. Рішення про перенос матчу у данному випадку приймається Комітетом проведення змагань Федерації. Всі перенесені матчі повинні бути проведені не пізніше, ніж за два тури до завершення змагань. 

 3.9.4. У разі виникнення форс-мажорних обставин рішення щодо призупинення та поновлення обласних змагань приймає Комітет проведення змагань Федерації. Остаточне рішення щодо припинення обласних змагань та затвердження його результатів приймає Виконавчий комітет Федерації. 

3.10. Команди Прем’єр-ліги, першої, другої ліг (юнацький та дорослий склад) та третьої ліги проводять змагання у два кола на своєму полі та полі суперника. Юнацькі команди грають безпосередньо перед грою дорослих команд. В окремих випадках, при згоді обох команд юнацькі команди можуть виступати в інший день. В один ігровий день футболіст може приймати участь у матчі лише за одну команду (юнацьку, дорослу чи фарм-клуб). У випадку порушення цієї норми команді за яку даний футболіст вдруге вийшов на поле зараховується поразка 0:3. 

3.10.1. Тривалість матчів:

- юнацьких команд – два тайми по 40 хв. з 10 хв. перервою;

- дорослих команд – два тайми по 45 хв. з 10 хв. перервою.

3.10.2. Представники команд зобов’язані заповнити та підписати рапорт арбітра за 30 хв. до початку матчу і надати арбітру паспорти футболістів та заявковий лист. Команда-господар поля заповнює  рапорт арбітра першою. Футболісти, на яких відсутні паспорти футболістів до матчу не допускаються. 

3.10.3. Футболісти, які внесені в рапорт арбітра юнацьких команд, на матч дорослих команд не допускаються. 

3.10.4. При проведенні матчів чемпіонату, першостей та Кубку області офіційний представник клубу (команди) повинен друкованими літерами вписати до рапорту арбітра прізвища, імена та номери не більше 20 футболістів (11 основних і 9 запасних), а також не більше чотирьох офіційних представників.

Тренери, які працюють в клубах і прізвища, яких вноситься у рапорт арбітра, зобов’язані мати ліцензію тренера, «С-Диплом» або навчатися на курсах, що проводить Федерація для отримання «С-Диплому».  

3.10.5. У кожному матчі юнацьких та дорослих команд дозволяється заміна 7 футболістів з числа 20 внесених в рапорт арбітра матчу до початку матчу. Якщо будь-хто з 11 футболістів, зазначених у рапорті арбітра, не має можливості розпочати матч в стартовому складі, його/їх може замінити будь-який футболіст з числа запасних (така заміна скоротить кількість запасних футболістів). Футболіст, прізвище якого не внесено до рапорту арбітра, не має права брати участі у матчі. 

3.10.6. Арбітр зобов’язаний провести ідентифікацію футболістів на футбольному полі за три хвилини до початку матчу, згідно наданих паспортів футболістів. Якщо футболіст, після ідентифікації не відповідає наданому паспорту футболіста, то він (вони) не допускаються до участі у матчі без права заміни і дана команда (команди) проводить матч у менших складах. 

3.10.7. Запасні футболісти, а також не більше чотирьох офіційних представників команди, прізвища яких внесені до рапорту арбітра, під час матчу повинні перебувати на місцях, відведених для них у технічній площі (розмітка якої є обов’язковою). Якщо ця вимога не виконується то арбітр матчу призупиняє матч. Особи, прізвища яких не внесені до рапорту арбітра, під час матчу не мають права перебувати у технічній площі. Розминка запасних футболістів під час матчу дозволяється біля кутового флагштока за лінією воріт своєї команди або за першим асистентом арбітра. Одночасно розминку (без м’ячів) можуть проводити не більше трьох футболістів від кожної команди у формі, яка відрізняється за кольором від форми учасників матчу та арбітрів.

3.10.8. Всі записи в рапорті арбітра, спостерігача арбітражу та делегата повинні проводитись ручкою з чорною пастою або чорнилом розбірливим почерком чи друкованими літерами, відповідальність за це покладається на арбітра та делегата матчу.

3.11. Команди зобов’язані прибути на матч за одну годину до її початку. Всі матчі повинні починатися в точно встановлений календарем ігор час.

За три хвилини до фактичного початку матчу футболісти обох команд зобов’язані вишикуватись перед боковою лінією для перевірки арбітром відповідність Правилам гри екіпірування футболістів та індентифікації футболістів згідно наданих паспортів футболіста. Відповідальність за це покладається на представників команд, арбітра та делегата матчу. Перед матчем команди повинні обмінятися рукостисканням.

3.11.1. Запізнення команди (юнацького або дорослого складу) не допускається. За неявки, запізнення (при умові, що матч не відбулася) юнацького або дорослого складу (вдома або на виїзді) зараховується поразка 0:3 (до уваги не приймаються ніякі виправдовуючі документи), а команді суперниці перемога 3:0. При цьому відповідний матч не вважається проведеним. Крім цього на клуб (команду) КДК накладається обов’язковий грошовий внесок згідно Дисциплінарних правил Федерації. 

Якщо дві команди не зявилися на матч, їм обом зараховується поразка 0:3 та до клубів КДК застосовуються дисциплінарні санкції. 

3.12. У випадку, якщо одна з команд не прибула на матч до її фактичного початку то команда-суперник, згідно пункту 3.11. Регламенту, залишає за собою право не приступати до матчу і їй зараховується перемога з рахунком 3:0., крім випадку зазначеного у пункті 5.1.5. даного Регламенту.

3.12.1. Якщо команда клубом або дорослим складом не прибула на матч, то свій домашній матч з суперником до якого вона не з’явилась в попередньому колі, команда зобов’язана провести знову на його полі в поточному або наступному чемпіонаті чи першості.

3.13. На команду, яка під час сезону без погодження з Федерацією виїхала на будь-які змагання або без поважних причин не з’явилася на кубковий матч, накладаються КДК дисциплінарні санкції.



3.13.1. Доросла команда, яка за дві неявки без поважних причин не зявилась на матчі обласних змагань, згідно рішення КДК, може бути знята з обласних змагань.

3.13.2. Клуби, які зняті за неявки, або інші проступки зі змагань, на наступний сезон допускаються до участі в першості області лише за спеціальним рішенням Виконавчого комітету Федерації та у нижчій лізі.

3.13.3. Якщо команда, яка знялася або виключена із змагань, провела половину і більше матчів, їй зараховуються технічні поразки (--:+) в матчах, які залишились, а командам-суперницям зараховуються технічні перемоги (+:--), а якщо менше половини матчів – усі її результати анулюються. При цьому індивідуальна статистика та дисциплінарні санкції учасників матчів не анулюються. 

3.13.4. Всі випадки порушення даного Регламенту для прийняття рішень та отримання необхідних матеріалів,  розглядає Комітет  проведення змагань Федерації і при необхідності передає матеріали на розгляд КДК. Всі серйозні порошення даного Регламенту розглядає КДК в тому числі і випадки, коли після письмового виклику Федерації футболіста (футболістів) клубу (команди), керівництво клубу (команди) відмовляється відрядити футболіста або футболіст самовільно без поважної причини відмовляється приймати участь у матчах збірної команди області.

3.14. В офіційних змаганнях команди зобов’язані виступати в футбольній формі (футболка, труси, гетри, футбольне взуття та щитки). Футболіст, форма якого (футболка, труси, гетри) за кольором відрізняються від тої, в якій виступає його команда до матчу не допускається, відповідальність за це покладається на арбітра матчу. Футболка футболіста повинна мати емблему клубу і номер, під яким футболіст записаний у рапорті арбітра. Футболісти зобов’язані виходити на поле в охайному вигляді.

3.14.1.У випадку однакового кольору форми в обох команд право на вибір має команда гостей. Чемпіон Львівської області серед дорослих команд має право не міняти форму.

3.15. Присутність лікаря на всіх матчах обласних змагань обов’язкова.

Кожна з команд (господарі і гості) зобов’язана прибути на матч зі своїм лікарем, який за 30 хвилин до початку матчу повинен представитись арбітру та делегату, пред’явити їм наявність медикаментів і невідлучно знаходитись на стадіоні до завершення матчу юнацьких та дорослих складів команд. Прізвища лікарів обох команд обов‘язково повинні бути внесені до матчу в рапорт арбітра, який несе за це персональну відповідальність.

3.15.1. Лікар протилежної команди у випадку відсутності свого колеги зобов’язаний надати медичну допомогу футболістам команди гостей (господарів).

3.15.2. У випадку відсутності лікаря у однієї з команд матч повинен відбутись, але на команду, у якої відсутній лікар накладаються дисциплінарні санкції згідно Дисциплінарних правил Федерації

3.15.3. Тільки переконавшись по закінченні матчу, що нікому з футболістів не потрібна медична допомога, лікар, по погодженню з арбітром, може покинути місце змагань.

3.15.4. У випадку отримання футболістом серйозної травми, лікар після матчу інформує про це арбітра і арбітр, зі слів лікаря, повинен внести в рапорт арбітра, характер пошкодження, причину та попередній діагноз, після чого лікар зобов’язаний поставити свій підпис у графі “Травматичні випадки”.

3.15.5. Розпочинати матч за відсутності лікаря арбітрам категорично заборонено.

Відповідальність за присутність лікаря на матчі, його кваліфікацію та наявність необхідних медикаментів несуть предс­тавники команди-господаря поля.

3.15.6. Кожна команда зобов’язана довести під розписку до відома лікаря, який обслуговує матчі обласних змагань з її участю пункт 3.15. даного Регламенту.

3.16. 3 метою пропаганди футболу керівникам команд, тренерам, футболістам реко­мен­дується не відмовляти в інтерв’ю представникам засобів масової інформації.



IV. ВИЯВЛЕННЯ ПЕРЕМОЖЦЯ

4.1. Місця команд визначаються за окремим заліком для юнаків та дорослих згідно очок, набраних ними у всіх матчах.

4.1.1. Очки у всіх лігах нараховуються наступним чином:

дорослі:                               юнаки:

- за перемогу – 3 очки; - за перемогу – 3 очки;

- за нічию – 1 очко;       - за нічию – 1 очко;

- за поразку – 0 очок.   - за поразку – 0 очок.

4.1.2. Чемпіонат Львівської області з футболу серед команд Прем’єр-ліги проходитиме у два кола за системою прийом-виїзд. Доросла команда Прем’єр-ліги, яка за підсумками сезону набере найбільшу кількість очок стає Чемпіоном Львівської області з футболу сезону 2018 року.

4.1.3. У випадку рівності очок у двох і більше команд, місця у всіх лігах (серед дорослих та юнацьких команд) визначаються:

- за результатами матчів між собою (кількість очок, перемог, різниця забитих та пропущених м’ячів, кількість забитих на чужому полі м’ячів);

- за найбільшою кількістю перемог у всіх матчах;

- за кращою різницею забитих та пропущених м’ячів у всіх матчах;

- за найбільшою кількістю забитих у ворота суперників м’ячів;

- за найменшою кількістю дисциплінарних проступків.

4.1.4. У випадку, якщо дорослі склади команд Прем’єр-ліги, які зайняли 1-2 місця, наберуть однакову кількість очок, то вищеназвані пункти виявлення переможця до них не застосовуються і Чемпіон Львівської області буде визначений у додатковому матчі між цими командами на нейтральному полі за окремим регламентом у місці, яке визначить Комітет  проведення змагань Федерації.

4.1.5. Якщо три і більше команд наберуть однакову кількість очок то Чемпіона  Львівської області буде визначено у одноколовому турнірі, який пройде за окремим регламентом у місці, яке визначить комітет проведення змагань Федерації.

4.2. За підсумками сезону 2018 року команда, яка посяде останнє місце у Прем'єр-лізі переходить у першу лігу, а краща доросла команда першої ліги, що посіла перше місце, переходять до Прем’єр-ліги. Дві кращі дорослі команди другої ліги, що посіли перше та друге місця, переходять до першої ліги. 

4.2.1. У випадку відмови команди від отриманого права виступати у лізі, вищій за рангом, право на підвищення у класі одержує команда, що посіла у підсумковій таблиці наступне місце після команди, що відмовилась від підвищення у ранзі або виключеної із змагань. Якщо команда переможець чи призери першої ліги відмовляються від отриманого права виступати у Прем’єр-лізі, то дана доросла команда чи команди розпочинають змагання у новому сезоні у другій лізі обласних змагань. 

4.2.2. Комітет проведення змагань Федерації формує склад учасників чемпіонату та першостей Львівської області і при необхідності визначає умови проведення змагань у першій лізі та змагань серед юнацьких команд, які затверджує Виконавчий комітет Федерації. А Виконавчий комітет ЛОАФ ’’Колос’’ формує склад учасників другої і третьої ліг та визначає умови проведення змагань у другій та третій лігах. 

4.3. В чемпіонаті та розіграші Кубку України серед аматорських команд можуть виступати Чемпіон Львівської області та володар (фіналіст) Кубка області. За рішенням Адміністрації Федерації допускаються призери чемпіонату, які фінансово спроможні для участі в даних змаганнях та мають відповідну спортивну базу. Командам-учасницям Чемпіонату України серед аматорських команд не обовязково виступати в обласних змаганнях. 




V. АРБІТРАЖ, СПОСТЕРЕЖЕННЯ АРБІТРАЖУ 

ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОВЕДЕННЯ МАТЧІВ

5.1. Арбітраж, спостереження арбітражу та організація проведення матчів обласних змагань здійснюється арбітрами, спостерігачами арбітражу та делегатами матчу, рекомендованими Комітетом арбітрів Федерації і затвердженими Виконавчим комітетом Федерації для проведення матчів у відповідних лігах. 

5.1.2. Арбітраж та проведення обласних змагань здійснюється відповідно до Правил гри і даного Регламенту. 

5.1.3. Спостерігач арбітражу оцінює професійні дії арбітрів під час проведення матчів.

5.1.4. Спостерігач арбітражу матчів обласних змагань, якщо не призначений делегат матчу, виконує також функції делегата матчу Федерації

5.1.5. Делегат матчу контролює організацію та проведення матчу, дотримання вимог Регламенту та забезпечення громадського порядку і безпеки на стадіоні та прилеглій до стадіону території до, під час і після матчу та має право переносити початок матчу на визначений час при наявності поважних причин.

5.2. Делегат матчу є офіційним представником Федерації на матчі і, у випадку конфліктних ситуацій, інцидентів та інших порушень Регламенту в тому числі і щодо дисциплінарних поступків футболістів та офіційних осіб команд допущених поза увагою арбітра, виснов­ки делегата матчу, відображені у рапорті, є визначальними при прийнятті рішень КДК Федерації.

5.3. Призначення арбітрів, спостерігачів арбітражу та делегатів на матчі всіх ліг обласних змагань проводиться комісією призначень Комітету арбітрів Федерації та погоджується з Головою Комітету арбітрів Федерації не пізніше, ніж за 3 дня до матчу (крім особливих випадків) і затверджуються Першим заступником Голови Федерації Враховуючи, що Комітет проведення змагань Федерації несе безпосередню пряму відповідальність за організацію та проведення обласних змагань, участь Голови Комітету проведення змагань Федерації у комісії призначень арбітрів та спостерігачів арбітражу є обов’язковою. 

5.4. Арбітри, асистенти арбітра, спостерігачі арбітражу, та у випадках призначення для проведення матчу четверті арбітри і делегати матчів, зобов’язані прибути на стадіон за одну годину до початку матчу. Кожен арбітр повинен мати з собою щонайменше три комплекти суддівської форми різних кольорів. Арбітр та асистенти арбітра зобов’язані проводити матч в однакових футболках, які за кольором не повинні збігатися з кольором футболок футболістів обох команд. Якщо кольори футболок арбітрів співпадають з кольором футболок воротарів, змінювати футболки повинні воротарі..

5.5. Арбітр, четвертий арбітр та асистенти арбітра разом з представниками команд несуть відповідальність за дотримання правил допуску до матчу футболістів. Арбітр зобов’язаний провести ідентифікацію футболістів на футбольному полі за три хвилини до початку матчу, згідно наданих паспортів футболістів, а четвертий арбітр чи асистенти арбітра зобов’язані проводити перевірку паспортів футболістів та ідентифікувати футболістів під час проведення процедури заміни футболістів. Контроль за дотриманням цього пункту покладається на делегата матчу. Якщо арбітри не сумлінно виконали свої обов’язки то до них застосовуються дисциплінарні санкції у вигляді відсторонення від проведення матчів обласних змагань. Арбітр є єдиним хронометристом матчу.

5.6. Арбітр, асистенти арбітра, спостерігач арбітражу та делегат матчу зобов’язані до початку матчу оглянути футбольне поле, оцінити його по п’ятибальній системі і зробити відповідний запис в рапорті арбітра та перевірити наявність розмітки технічної площі. Питання, щодо готовності футбольного поля до проведення матчу в т.ч. наявності розмітки технічної площі приймає арбітр матчу, прокосультувавшись із делегатом матчу. Делегат повинен проінформувати про недоліки представника команди господря поля та при необхідності інших учасників матчу.

5.6.1. Всі записи в  рапортах арбітра, спостерігача арбітражу та делегата повинні вестись ручкою з чорною пастою або чорнилом розбірливим почерком чи  друкованими літерами,  відповідальність за це покладається на арбітра та делегата матчу.

5.7. В окремих випадках комісією призначень Федерації може бути призначено на матчі юнацьких та дорослих команд прем’єр-ліги та першої ліги обласних змагань чотири арбітри, один з яких буде виконувати функції  асистента арбітра матчу юнацьких команд та у випадку призначення четвертого арбітра матчу дорослих команд з оплатою, згідно Регламенту обласних змагань

У такому випадку арбітр, призначений на матч дорослих команд, проводить арбітраж лише матчу дорослих команд.

5.8. У випадку неявки на матч арбітра чи непередбачуваних обставинах її проводить один з асистентів, який в списках рекомендованих арбітрів знаходиться вище, остаточне рішення з цього питання приймає спостерігач арбітражу матчу, погодивши це з головою комісії призначень. У випадку неявки на матч всієї бригади арбітрів, матч проводить арбітр найвищої кваліфікації з присутніх на стадіоні.

5.9. Якщо матч не розпочався своєчасно по вині арбітрів, то на них накладаються дисциплінарні санкції.

5.10. Після закінчення матчу арбітр зобов’язаний на протязі 15 хв. заповнити рапорт арбітра, зробивши особисто відповідні записи про проведенні заміни, авторів забитих м’ячів, про всі дисциплінарні санкції, застосовані до футболістів або офіційних осіб і будь-які інциденти, що виникли до, під час чи після матчу та ін., погодивши дану інформацію з ассистентами арбітра та делегатом матчу. Арбітр несе за це особисту відповідальність.

5.11. Якщо в ході матчу мали місце попередження або вилучення футболістів, травми, порушення порядку на стадіоні чи подання протесту, арбітр зобов’язаний внести в рапорт арбітра, а делегат матчу в рапорт делегата відповідні записи. 

При винесені попередження та при вилученні футболіста арбітр зобов’язаний внести в рапорт арбітра відповідний запис. Відповідальність за це покладається на арбітра.

5.11.1. Якщо футболіст в ході матчу вилучений за два попередження то попередження автоматично анулюються і вноситись арбітром лише у рапорт арбітра, а паспорт футболіста вилучається. 

5.11.2. Паспорт футболіста, вилученого з поля футболіста, арбітр разом з рапортом арбітра зобов’язаний на протязі доби передати в Адміністрацію ФФЛ.

5.12. Арбітр зобов’язаний протягом години після закінчення матчу дорослих команд надіслати СМС чи повідомити по телефону Голову Комітету з проведення змагань або його заступника про результат матчу юнацьких та дорослих команд.

    5.12.1. Спостерігач арбітражу і делегат матчу зобов’язані до 12 години наступного дня, по телефону повідомити комітет з проведення змагань про результат матчу, попередження, вилучення, протест, інциденти, якщо вони мали місце та ін. Крім цього, спостерігач арбітражу зобов’язаний повідомити про оцінки, виставлені ним арбітрам за арбітраж даного матчу.

5.12.2. Якщо після матчу представники команд повідомили арбітра та делегата матчу про подачу протесту, або якщо під час матчу, або по його закінченні мали місце інциденти, всі члени бригади арбітрів, представники команд та делегат матчу зобов’язані наступного дня прибути в Адміністрацію Федерації і надати письмові пояснення.

5.12.3. Арбітр зобов’язані на протязі 24 годин, а спостерігач арбітражу та делегат матчу на протязі 48 годин після закінчення матчу відправити рапорти електроною поштою, рекомендованим листом або передати особисто в Адміністрацію Федерацією. За несвоєчасне відправлення документації або несвоєчасне повідомлення результату матчу чи інформації про виставлені оцінки арбітрам, а також при інших порушеннях вимог данного Регламенту на арбітрів, спостерігачів арбітражу та делегатів матчу накладаються дисциплінарні санкції згідно Дисциплінарних правил Федерації. До прийняття відповідного рішення вони відсторонюються від арбітражу, спостереження арбітражу та функцій делегата матчу.

5.13. В окремих випадках комісією призначень на матчі обласних змагань крім спостерігача арбітражу призначається делегат матчу, оплата якого становить 50 % від суми оплати спостерігача арбітражу  і розрахунок з якими проводиться командою-господарем поля.

VI. ПРОТЕСТИ

6.1. Тренер команди, подаючи протест, зобов’язаний під час перерви чи на протязі 5 хв. після закінчення матчу повідомити про це арбітра, спостерігача арбітражу або делегата та представника команди-суперниці. Арбітр та делегат матчу зобов’язані зробити відповідні записи в рапорті про подачу протесту.

6.1.1. Письмовий протест, підписаний керівництвом клубу та квитанцію про сплату обов’язкового грошового внеску за подачу протесту у сумі 1 000 грн. за юнацьку команду та 3 000 грн. за дорослу команду, клуб повинен на протязі 24 год. після закінчення матчу направити в Адміністрацію Федерації. Крім цього клуб з власної ініціативи може надати додатково фото чи відеоматеріали по суті даного протесту.

6.1.2. Не своєчасно подані, не зафіксовані в рапорті арбітра протести та якщо не перерахований обов’язковий грошовий внесок за подачу протесту на р/р ФФЛ  - не розглядаються. Обов’язковий грошовий внесок за подачу протесту, не залежно від результату розгляду КДК  протесту, клубу не повертається.   

6.2.  При намірах команди подати протест на незаявленого чи дискваліфікованого футболіста, тренер команди зобов’язаний, під час матчу чи у перерві, звернутись до делегата матчу, який в присутності представників обох команд та арбітрів матчу повинен у перерві чи після закінчення матчу (на протязі 5 хв.)  ідентифікувати футболіста. Висновок делегата матчу є визначальним при прийнятті рішень КДК  Команда-суперник зобов’язана, на вимогу делегата матчу представити футболіста для ідентифікації. Якщо ця вимога не виконана (про що інформує у рапорті делегат матчу), то протест задовільняється і на команду КДК накладаються дисциплінарні санкції згідно пункту 9.8. даного Регламенту.

6.3. Не приймаються і не розглядаються протести, якщо вони подані на рішення арбітрів, прийняті ними в ході матчу, але команда може написати в Адміністрацію Федерації скаргу на дії арбітрів та додати копію відеозапису матчу.

6.4. Якщо матч проведений без належної спортивної боротьби, пасивно, з неповагою до глядачів, чи на заздалегідь фіксований (домовлений) результат то КДК  має право, за поданням відповідних рапортів арбітром та делегатом матчу або за результатом перегляду відеоматеріалу зазначеного матчу, анулювати результат матч, зарахувати поразки обом командам та накласти на команди дисциплінарні санкції і відсторонити на визначений термін окремих футболістів.


VII. ПОРЯДОК ОФОРМЛЕННЯ ДОКУМЕНТІВ,

 СТАТУС УЧАСНИКІВ ЗМАГАНЬ І ПЕРЕХОДУ ФУТБОЛІСТІВ

7.1. Оформлення заявкових документів проводиться згідно графіка, затвердженого Головою Федерації або Першим заступником Голови Федерації

7.2. В  прем’єр-лізі, першій, другій та третій лігах  кожна команда може заявити до  25 футболістів дорослої і 25 футболістів юнацької команди та більше згідно п. 7.4.6. 

7.2.1. Реєстрація, заявка, дозаявка та перезаявка футболістів усіх ліг проводиться лише протягом одного з двох реєстраційних періодів: 

перший реєстраційний період - з 01 березня до 20 травня 2018 року (до заявковий період для випускників ДЮФЗ команд-учасниць ДЮФЛУ, зареєстрованих у єдиній база даних Федерації футболу України з 10 по 16 червня 2018 року); 

другий реєстраційний період - з 01 серпня до 31 серпня 2018 року.

7.2.2. Перезаявка футболістів у Прем’єр-лізі із однієї команди Прем’єр-ліги в іншу команду Прем’єр-ліги під час другого реєстраційного періоду не дозволяється, крім випадку якщо клуб (команда) за який виступав футболіст припинив свої виступи у Чемпіонаті області.

7.3. Футболіст-учасник обласних змагань, який під час реєстраційного періоду був заявлений за команду обласного чемпіонату чи першості, може бути перезаявлений за іншу команду лише згідно пунктів 3.5.; 3.5.1.; 7.2.; 7.2.1.; 7.2.2. і 7.4 даного Регламенту та дозволу команди, за яку він виступав.

    7.3.1. У випадку існування за футболістом матеріальної заборгованості попередній клуб має надати Адміністрації Федерації відповідного листа на протязі трьох днів після отримання заяви від футболіста. Якщо на протязі трьох днів від подання футболістом заяви до керівництва попереднього клубу, до Адміністрації Федерації від керівництва попереднього клубу не надходить лист з вимогою ліквідації майнової заборгованості футболіста, футболіст може бути заявлений за новий клуб на підставі п.7.4. Всі спірні питання пов’язані з переходом футболіста розглядає КДК Федерації.

     7.3.2. Футболіст команди майстрів може виступати за команду-учасницю обласних змагань лише після тридцяти днів від дати, коли футболіст брав участь в останньому офіційному матчі, як професіонал (крім п. 3.6.; 3.6.1.; 3.6.2.). 

7.3.3. Футболіст, який виступав за межами України може бути заявлений за команду-учасницю обласних змагань лише після повернення в Україну Міжнародного трансферного сертифікату та сплати клубом (командою), яка бажає заявити данного футболіста обовязкового благодійного внеску в розмірі сімсот п'ятдесят гривень.    

7.4. Клуб, до якого переходить футболіст, що немає діючого контракту (угоди) або термін його закінчився повинен надати компенсацію клубу, з якого він переходить, у вигляді благодійного внеску, або інше (за домовленістю між клубами) у розмірі п’ять тисяч гривень для команд Прем’єр-ліги обласних змагань і команд учасниць Всеукраїнських змагнь та дві тисячі гривень для команд інших ліг обласних змагань (ця вимога не поширюється на футболістів яким виповнилось 30 років).

7.4.1. При наявності діючого контракту (угоди) футболіста, нотаріально завіреного, клуб, до якого він переходить, надає компенсацю клубу, з якого він переходить, у 

вигляді благодійного внеску, або інше (за домовленістю між клубами) у розмірі, що визначено у діючому контракті. Якщо сума в контракті (угоді) не визначена - діє пункт 7.4 цієї статті.

7.4.2. Клуб, з якого переходить футболіст, може відмовитись від компенсації (надавши письмову заяву про відмову від компенсації або повернення паспорта футболіста), але клуб, до якого здійснюється перехід футболіста, обов’язково повинен сплатити сто гривень у вигляді благодійного внеску на рахунок Федерації за перехід кожного футболіста для виготовлення нового паспорта футболіста. 

7.4.3. При розформуванні клубу, або клуб знявся чи знятий КДК з обласних змагань, футболісти команд цього клубу мають право без компенсації перейти в інші клуби (команди).

7.4.4. Якщо футболіста було відраховано з клубу (команди), він має право без будь-якої компенсації на перехід в інший клуб. 

7.4.5. Якщо футболіст самостійно вибув із клубу і протягом від одного року і більше не брав участі у змаганнях під егідою Федерації, він вважається відрахованим з цього клубу і в дію вступає пункт 7.4.4. цієї статті.

7.4.6. Для дорослих команд допускаються переходи більше встановленого ліміту футболістів у визначені терміни, але клуб, до якого вони переходять, повинен сплатити за кожного позалімітного футболіста сто гривень у вигляді благодійного внеску на рахунок Федерації. У випадку втрати паспорта футболіста, клуб за виготовлення дубліката повинен сплатити сто гривень у вигляді благодійного внеску. 

7.4.7. При неузгодженнях між сторонами питання про перехід та компенсацію, після надання комітету з проведення змагань відповідних матеріалів, розглядається КДК  у присутності зацікавлених сторін впродовж 30 днів від дати заяви футболіста. 

7.5. Кожна команда представляє для заявки у Адміністрацію Федерації наступні документи:

-  заявкові листи, надруковані в двох примірниках, завірені лікарем та підписані президентом і тренером клубу (команди);

-   паспорти футболістів видані Комітетом проведення змагань Федерації;

-  особистий громадянський паспорт та копію громадянського паспорту на кожного футболіста, для військовослужбовця – військовий квиток, якщо футболіста заявляють вперше;

-  одну фотографію 3х4 см. для виготовлення паспорта футболіста;

-  як виняток, при відсутності громадянського паспорта по об’єктивних причинах, 

футболіст може бути заявлений за команду по довідці з місцевого органу державної влади або домоуправління по місцю проживання (відповідальність за достовірність цих документів несе орган, який видав документ та команда).

Представники команд отримують  завірені підписом і печаткою паспорт футболіста на кожного заявленого футболіста та після завершення реєстраційного періоду завірений підписом і печаткою один примірник заявкового листа.

7.5.1. У випадку відсутності паспортів футболістів арбітр матч не проводить, а команді у якої відсутні паспорти футболістів зараховується поразка – 0:3.  

7.6. Футболісти юнацької команди, яким не виповнилося 16 років можуть бути заявлені за команду після медичного обстеження у лікувальному закладі по місцю проживання (для жителів районів), або у Львівському обласному фізкультурно-лікувальному диспансері (для жителів м. Львова) і допуску до змагань за старшу вікову групу. Медичні довідки на вищеназваних гравців знаходяться у ФФЛ і арбітрам перед матчем не пред’являються.

7.6.1. За дорослу команду другої ліги дозволяється виставляти на матч заявлених юнаків 1999-2001 років народження, а за дорослу команду Прем’єр-ліги та першої ліги -  юнаків 2000-2001 років. народження, без будь-яких кількісних обмежень при умові, що вони в цей день не були внесені у рапорт арбітра матчу юнацьких команд.


VIII. МІСЦЕ ЗМАГАНЬ

8.1. Всі стадіони, на яких проводяться матчі чемпіонату, першості та Кубка області повинні відповідати загальноприйнятим нормам та затвердженим вимогам для відповідних ліг.

8.1.1. Команда господар поля, з власної волі та за наявності письмового листа, має право проводити свої домашні матчі на стадіоні, який відповідає затвердженим вимогам для відповідних ліг, будь-якого іншого населенного пункту Львівської області в т.ч. і на стадіоні команди суперника. При умові, що нею будуть забезпечені всі вимоги пов’язані з організацією та проведенням календарного матчу, передбачених даним Регламентом.  

8.2. Дирекція стадіону спільно з представниками команди-господаря поля для проведення змагань на високому організаційному рівні зобов’язана забезпечити:

- належно підготовлене футбольне поле відповідних розмірів з трав’яним або із штучним покриттям відповідної якості та чіткою розміткою вапном, крейдою або водоемульсійною фарбою (при погіршенні погодніх умов, забезпечити варіант проведення матчів юнацького чи дорослого складів на резервному стадіоні, який відповідає вимогам даного Регламенту);

- місця для сидіння глядачів, захисні навіси над місцями для офіційних осіб клубу і запасних футболістів місткістю не менше 13 місць в межах технічної площі, розмітка якої обов’язкова та  інші побутові умови і санітарно-гігієнічні приміщення;

-  обладнані роздягальні для обох команд та бригади арбітрів;

-  душ з холодною та гарячою водою;

-  три футбольні м’ячі на матч, що відповідають Правилам гри;

- табло або таблички для використання при здійсненні замін в ході матчу четвертим арбітром;

-  підняття на флагштоку стадіону Держаного Прапора України;

-  фруктову та мінеральну воду (чай, кава) для футболістів, арбітрів, спостерігача арбітражу та делегата матчу;

- на стадіоні пункт першої медичної допомоги для глядачів або під час матчу юнацьких та дорослих команд повинен чергувати автомобіль швидкої медичної допомоги, який прибуває на стадіон за 30 хв. до початку матчу та лікарський персонал з набором необхідних медикаментів для надання невідкладної медичної допомоги і знаходитись на стадіоні впродовж 30 хв. після закінчення матчу;

- забезпечення громадського порядку, безпеки, евакуації учасників і глядачів при проведенні матчу та чергування працівників правоохоронних органів з представниками громадськості, стюардами та представниками охоронних структур.  

8.3. На стадіонах в зручних для глядачів місцях повинні бути встановлені стенди з спортивною інформацією і по мірі можливості кіоски з продажу їжі та напоїв. Продаж алкогольних напоїв на стадіоні – заборонений.

Стадіон повинен бути радіофікований і диктор повинен інформувати під час матчу глядачів та учасників змагань про все, що пов’язано з проведенням матчу та ін.

8.4. На території в межах стадіону до, під час та після матчу заборонено використання піротехнічних засобів, расиських викриків та демонстрацію нео-нациських символів і банерів, а також образливих скандувань чи висловлювань на адресу команди суперника, вболівальників команди суперника, арбітрів матчу та інших офіційних осіб Федерації 

У випадку порушення цієї норми, зокрема вкидання піротехніки у ігрову зону, на бігові доріжки чи трибуни то арбітр призупиняє матч на 2-3 хвилин, а на клуб КДК накладається дисциплінарні санкції у вигляді обов’язкового грошового внеску у сумі дві тисячі гривень. У випадку повторення цього порушення арбітр зупиняє матч на 5-10 хвилин і просить команди йти у роздягальні. Якщо після поновлення матчу знову порушується ця норма то арбітр припиняє матч, а команді глядачі чи уболівальники якої порушили п. 8.4 даного Регламенту обласних змагань з футболу  зараховується поразка 0:3.

8.5. При відсутності лікарського персоналу з медикаментами, незабезпечення охорони громадського порядку, неготовності футбольного поля до матчу (відсутня чітка та якісна розмітка в т.ч. розмітка технічної площі або не належно покошине футбольне поле), відсутні паспорти футболістів команди, не проведення розрахунку з арбітрами та спостерігачем арбітражу до початку матчу – арбітр не проводить матч, а команді господарів зараховується поразка  0:3 і на неї КДК накладаються дисциплінарні  санкції.

8.6. Якщо стадіон не відповідає вищевказаним вимогам, або порушує їх, то після попередження рішенням КДК забороняється проводити матчі на цьому стадіоні і команда зобов’язана проводити свої домашні матчі на іншому стадіоні, поки не будуть усунуті усі недоліки.                       


IX. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ФУТБОЛІСТІВ ТА КЕРІВНИКІВ КОМАНД

9.1. Футболісти та керівники команди, які приймають участь в обласних змаганнях з футболу зобов’язані виконувати всі вимоги Правил гри і даного Регламенту, виявляти високу дисципліну, повагу до суперників та глядачів.

9.1.1. Клуб (команда) несе відповідальність за поведінку своїх глядачів та офіційних представників. Офіційні представники не мають права втручатися в дії бригади арбітрів, вони несуть повну відповідальність за поведінку футболістів своєї команди і безпеку арбітрів та делегата до, під час та після закінчення матчу. При втручанні тренерів команд, представників клубів або глядачів в дії арбітра під час матчу, арбітр має право припинити матч. Команді, представники або глядачі якої винні в цьому, зараховується поразка 0:3 та неї накладаються дисциплінарні санкції.

9.1.2. Якщо команду на виїзді підтримують їхні уболівальники чи фан-клуб (окрема група осіб із атрибутикою та символікою клубу), то дана команда своїми силами підтримує порядок у своєму фан-секторі (у спеціально відведеному секторі або місці розташування своїх уболівальників на стадіоні) та безпосередньо несе відповідальність за дії своїх уболівальників в т.ч. згідно п. 8.4. даного Регламенту. 


  

9.1.3. При спробі фізичної дії або за нанесенні тілесних ушкоджень арбітру, асистентам арбітра або четвертому арбітру, будь-ким із представників футбольного клубу, а саме – футболістом, керівником, тренером, офіційною особою або вболівальником команди, 

- під час гри, в перерві чи після закінчення матчу, арбітр припиняє матч. Команді представники якої винні у цьому,  зараховується поразка 0:3 і дана команда знімається із обласних змагань та відсторонюється від участі в обласних змаганнях на визначений термін. По даному факту, не приймається до уваги ніякі виправдовуючи обставини та клопотання. Дана команда допускається до участі в обласних змаганнях лише після рішення Виконавчого комітету Федерації та у нижчу лігу обласних змагань.

9.1.4. Клуб, команда-господар поля зобов’язаний забезпечити безпеку бригаді арбітрів при виході на поле та після закінчення першого та другого таймів, а саме виділити особу, яка супроводжуватиме арбітрів із футбольного поля до роздягальні. 

9.1.5. Тренерам, представникам команди вихід на поле під час матчу без дозволу арбітра категорично забороняється. Вони зобов’язані знаходитись у технічній площі, розмітка якої обов’язкова, у випадку відсутності на стадіоні технічної площі на команду господаря поля (на підставі рапорта арбітра чи делегата) КДК накладаються дисциплінарні санкції.

9.2  Клуб, команда-господар поля зобов’язаний:

- надати роздягальні команді гостей та арбітрам;

- виключити можливість присутності сторонніх осіб у кімнаті арбітрів, крім арбітрів, у ній має право перебувати лише спостерігач арбітражу, делегат матчу та офіційні особи які заповнюють рапорт арбітра;

- надати для проведення матчу три однакових футбольних м’ячів, що відповідають вимогам Правил гри і які використовуються під час проведення матчу,  у випадку порушення цієї вимоги (на підставі рапорта арбітра чи делегата) на клуб КДК накладаються дисциплінарні санкції;

- призначити офіційного представника з повноваженнями щодо зустрічі арбітрів, спостерігача арбітражу і оплати коштів на харчування арбітрів та спостерігача арбітражу;

- надати спостерігачу арбітражу і делегату матчу місце, яке забезпечує комфортні умови для виконання ним своїх обов’язків під час матчу.

9.3. До арбітражу обласних змагань з футболу  допускаються і жінки, в зв’язку з чим команда-господар поля зобов’язана надати їм окрему роздягальню та створити інші необхідні умови до, під час і після закінчення матчу.

9.4. Організатори, представники команд несуть відповідальність за несвоєчасний початок матчів. Якщо по вині однієї з команд, або організаторів матчу гра своєчасно не почалась, то на винних накладаються дисциплінарні санкції.

9.5. Футболісти, спортивна форма яких не відповідає існуючим вимогам, або при наявності неохайного вигляду, до матчу не допускаються.

9.6. Футболіст, який зазнав травми, повинен сам, або з допомогою партнерів по команді покинути поле. У випадку, коли виникла необхідність втручання лікаря, то він і тренер (дві офіційні особи) з дозволу арбітра матчу можуть вийти на поле і за його межами надати футболісту необхідну медичну допомогу.

9.7. Дисциплінарні вчинки футболістів та керівників команд, а також випадки порушень громадського порядку на стадіонах глядачами розглядає КДК.

    9.8. За участь у матчі (юнацького чи дорослого складу) незаявленого або дискваліфікованого футболіста, команді за яку виступав незаявлений або дискваліфікований футболіст зараховується поразка 0:3 і КДК з набраних очок дорослого (юнацького) складу знімає п’ять турнірних очок при дотриманні пунктів 6.1. та 6.2. даного Регламенту, а команді-суперниці – перемога 3:0. 

Якщо у матчі в складах обох команд приймали участь не заявлені або дискваліфіковані футболісти то обом командам зараховується поразка 0:3 і КДК до обох команд застосовує вище вказані дисциплінарні санкції. 

9.9. Якщо команда без дозволу арбітрів, самовільно залишила футбольне поле або відмовилася продовжити гру, то їй зараховується поразка 0:3 (при умові, що суперник не вигравав цей матч з більшим рахунком (тоді в силі залишається рахунок, який був на момент зупинки матчу) і на клуб накладаються дисциплінарні санкції у вигляді обов’язкового грошового внеску у сумі три тисячі гривень. 

Якщо до встановленого КДК терміну не сплачено вказану суму грошового внеску то КДК розглядає питання про зняття з набраних очок дорослого складу п’ять турнірних очок або про зняття клубу з обласних змагань.

До участі в наступній першості команда може бути допущена тільки за спеціальним рішенням Виконавчого комітету Федераціїта у нижчій лізі.

9.10. На футболістів, які скоїли дисциплінарні вчинки, накладаються дисциплінарні санкції: попередження, вилучення з поля, відсторонення (дискваліфікація) та обов”язковий грошовий внесок.

9.10.1. Футболіст, після кожних чотирьох попереджень автоматично відсторонюється (дискваліфікується) на один матч. Клуб зобов’язаний самостійно вести облік попереджень (застосовуються арбітром у вигляді жовтих карток), отриманих футболістами. Лише клуб несе повну відповідальність за облік попереджень отриманих футболістами юнацьких та дорослих команд .

9.10.2 Якщо футболіст вилучений з поля за два попередження, то вони автоматично анулюються і в подальшому не враховуються, а футболіст автоматично пропускає один матч.

9.10.3. Попередження, отримані футболістом за юнацький і дорослий склад та фарм-клуб, враховуються сумарно і втрачають силу після завершення сезону.

9.10.4. Якщо футболіст, який через надмірну кількість попереджень безпосередньо не приймав участі у матчі, але його прізвище помилково внесено в рапорт арбітра, то до  команди застосовується лише дисциплінарні санкції у вигляді грошового внеску.

9.10.5. Футболіст, якого вилучено з поля (поспорт футболіста забирається арбітром), пропускає наступний матч до рішення КДК, який приймає рішення про відсторонення (дискваліфікацію) футболіста. Термін дії відсторонення футболіста від участі у матчах розпочинається з моменту вилучення футболіста з поля.

9.10.6. Матчі, що по якійсь причині не відбулися (технічна поразка, неявка тощо) в пропуски матчів дискваліфікованими футболістами не враховуються.

9.11. Якщо футболіст, який через дискваліфікацію мав пропустити матч, помилково  записаний тренером в рапорт арбітра, але безпосередньо не приймав участі у матчі, до команди  застосовується лише дисциплінарні санкції.

9.12. Якщо дискваліфікований футболіст перевищує кількість матчів, пропущених в даному чемпіонаті (до кінця сезону), залишок непропущених матчів переноситься на наступний сезон.

9.12.1. При переході до іншого клубу футболіст повинен відбути відсторонення у команді, за яку він буде заявлений. При переході футболіста протягом сезону до іншого клубу жовті картки не анулюються.

9.13. У випадку не прибуття футболіста без поважних причин в склад збірної області він підлягає відстороненню (дискваліфікації) згідно Рішення КДК. 

9.14. Клуб, команда-господар поля несе відповідальність за громадський порядок та безпеку до, під час і після матчу на стадіоні та прилеглої до нього території (в межах 100 метрів). З урахуванням вимог до забезпечення громадського порядку і безпеки під час проведення футбольних матчів, клуб-господар поля зобов’язаний забезпечити присутність представників органів правопорядку, представника місцевої влади, стюардів та охоронних структур в кількості, достатній для протидії порушенням громадського порядку та охорони глядачів і учасників матчу на стадіоні. Всі стюарди мають бути вдягненні в однакові манішки (куртки) із словом ’’стюард’’ яскравого кольору. 

9.15. Клуб, команда-господар поля до, під час і після матчу несе повну відповідальність за поведінку усіх глядачів, які повинні знаходитись на трибунах стадіону. У випадку недостатньої кількості місць для сидіння, клуб-господар повинен зробити все необхідне, щоб глядачі знаходились на відстані не ближче 3 метрів до лінії воріт та бокової лінії. Якщо матч був зірваний по вині глядачів, команді-господарю поля зараховується поразка 0:3.

9.15.1. Якщо матч був зірваний по вині обох команд, то їм обом зараховується поразка 0:3. Якщо матч був зірваний по вині однієї з команд, то їй зараховується поразка 0:3. В усіх випадках на винних накладаються дисциплінарні санкції в тому числі і розглядається питання про зняття турнірних очок.

9.16. Клуби (команди) Прем’єр-ліги зобов’язані проводити відеозапис матчу. На відеозапису, який здійснює клуб господар поля повинен бути зафіксований весь матч, вихід команд і арбітрів на поле і те, як вони залишають поле. Клуб-господар поля повинен забезпечити гостям умови для проведення відеозапису. У разі необхідності клуб може за власної ініціативи направити до Адміністрації Федерації копію відеозапису матчу.

9.17. Клубу рекомендується забезпечити присутність шести-вісьми юних футболістів для повернення м’яча, що опинився за межами поля (вимога цього пункту для команд Прем’єр-ліги обов’язкова). Форма юних футболістів повинна бути однаковою і відрізнятися кольором від форми команд та арбітрів.


X. КУБОК ОБЛАСТІ

10.1. У змаганнях на Кубок Львівської області приймають участь команди Прем’єр-ліги, першої, другої та третьої ліг обласних змагань.

10.1.1. На першому етапі розіграшу Кубка області вищі за рангом команди виїжджають до колективів нижчих ліг, а у випадку зустрічі команд однієї ліги господар поля визначається жеребкуванням.

10.1.2. У наступних етапах господар поля визначається в такому порядку:

- команда, яка перемогла на своєму полі виїжджає до команди, яка на даному етапі здобула перемогу на полі суперника;

- місце проведення матчів у наступному етапі розіграшу Кубка області для команд, які обидві перемогли вдома або на виїзді, визначається жеребкуванням.

10.1.3. Перед кожним етапом розіграшу Кубка області (крім фіналу) Комітет  проведення змагань за участю офіційних представників зацікавлених клубів проводить жеребкування щодо визначення команд-суперниць наступного етапу. При жеребкуванні на всіх етапах першою обирає суперника команда, яка на день жеребкування, знаходиться найвище у турнірній таблиці і т.д..

10.1.4. Команди Прем’єр-ліги, які приймають участь у розіграші Кубка області, розпочинають виступи з виїзду до колективів нижчих ліг.

10.2. У випадку нічийного результату в основний час матчу у іграх першого (попереднього) етапу, 1/16, 1/8, 1/4, 1/2 фіналу та фінального матчу призначається додатковий час (два тайми по 15 хв.) і якщо і він не виявить переможця, то призначається серія одинадцятиметрових згідно Регламенту ФІФА.

10.3. В розіграші Кубка області можуть виступати лише ті футболісти, які виступають за дану команду в обласних змаганнях і мають паспорт футболіста.

10.4. Облік попереджень та вилучень, отриманих футболістами в матчах чемпіонату, першості та матчах Кубка області ведуться окремо.

10.5. Усі витрати пов’язані з проведенням фінального матчу оплачується командами-фіналістами порівну.

10.6. Фінальний матч розіграшу Кубка області проводиться на нейтральному полі, яке визначає Комітет  проведення змагань.

10.7. Команда, яка завоює Кубок області залишається його володарем на постійно.

10.8. Команда-фіналіст Кубка області нагороджується пам’ятним Кубком Федерації

    10.9. Футболісти команд фіналістів нагороджуються медалями та зобов’язані взяти участь у церемонії нагородження учасників фіналу. У разі відмови від участі в церемонії нагородження, клуб повинен буде перерахувати на р/р Федерації обов’язковий грошовий внесок у сумі дві тисячі гривень.


XI. НАГОРОДЖЕННЯ

11.1. Дорослі та юнацькі команди, які стали чемпіонами, переможцями та посіли призові місця в обласних змаганнях нагороджуються пам’ятними Кубками Федерації, а гравці та офіційні представники команд медалями.

11.1.1. Клуби-переможці та призери чемпіонату і першостей не пізніше, ніж за десять днів до дати офіційної церемонії надають до Адміністрації Федерації списки осіб для нагородження відповідно до заявкових листів команд. 

11.2. За результатами обласних змагань Комітет проведення змагань Федерації визначає і Федерація нагороджує пам’ятними призами :

- кращого бомбардира серед дорослих команд Прем’єр-ліги;

- кращого футболіста обласних змагань;

- кращих футболістів по амплуа (воротаря, захисника, півзахисника, нападаючого);

    - кращого тренера.


XII. ПРИЙОМ ТА ФІНАНСУВАННЯ УЧАСНИКІВ

12.1 Витрати по відрядженню команд та лікаря (проїзд, розміщення, добові, харчування) на матчі несуть безпосередньо організації, які відряджають команди.

12.2. Клуб, команда-господар поля компенсує витрати на харчування арбітру, асистентам арбітра, четвертому арбітру, спостерігачу арбітражу і делегату матчу за проведені матчі чемпіонату, першості та розіграшу Кубка області з футболу, а також витрати за проїзд до  місця проведення матчів і в зворотньому напрямку (при наявності квитків). Всі фінансові розрахунки проводяться за годину до початку матчу. 

12.2.1. Якщо команда в чемпіонаті, першості чи Кубка області не провела компенсацію витрат на харчування арбітрам та спостерігачу арбітражу матчу, то арбітри матч не розпочинають, а команді-господарю поля зараховуються поразки з рахунком 0:3 і на неї також накладаються дисциплінарні санкції та призупиняється участь команди в обласних змаганнях до проведення повних розрахунків з арбітрами та спостерігачу арбітражу матчу та Федерацією. В матчах, що нею не зіграні, команді зараховується поразка 0:3. 

12.2.2. Сума компенсації витрат на харчування арбітра, асистентів арбітра, четвертого арбітра, спостерігача арбітражу і делегата матчу, яку оплачують команди-учасниці обласних змагань за проведення одного домашнього матчу  чемпіонату, першості та розіграшу Кубка області з футболу сезону 2018 року, затверджена Виконавчим комітет Федерації в розмірах: 

Прем’єр-ліга – 2 500 (Дві тисячі п'ятсот) гривень;

Перша ліга – 2 000 (Дві тисячі) гривень;

Друга ліга – 1 500 (Одна тисяча п'ятсот) гривень;

Третя ліга – 1 000 (Одна тисяча) гривень:

12.2.3. Компенсація витрат на харчування арбітрів, асистентів арбітра, четвертих арбітрів, спостерігачів арбітражу і делегатів матчів Кубка області першого та наступних етапів становить, як за матчі команд другої ліги першості області, 1/8 фіналу, як за матчі команд першої ліги,  а починаючи з 1/4 фіналу, як за матчі команд Прем’єр-ліги.

12.2.4. Крім компенсації витрат на харчування команда-господар поля  сплачує кошти арбітрам та спостерігачу арбітражу за проїзд до місця проведення матчів і в зворотньому напрямку при наявності квитків.

12.2.5. Якщо матч не відбувся з вини однієї з команд, виплату компенсації на харчування арбітрам та спостерігачу арбітражу здійснюється командою-господарем поля, як за виконану роботу, за умови, якщо арбітри та спостерігач арбітражу прибули на місце проведення матчів.

12.3. Всі фінансові операції, пов’язані з витратами на команду (харчування в день гри), компенсацією витрат на харчування арбітрів, спостерігачу арбітражу матчів, а також оплату лікаря та іншого обслуговуючого персоналу є правомірним і діють на основі чинного законодавства.



Додаток №1.

ПРО ВСТАНОВЛЕННЯ РОЗМІРУ ЗАЯВКОВОГО ГРОШОВОГО ВНЕСКУ ТА СУМИ БЕЗПОВОРОТНОЇ  ФІНАНСОВОЇ ДОПОМОГИ ЗА УЧАСТЬ ФУТБОЛЬНИХ КЛУБІВ (КОМАНД) У ОБЛАСНИХ ЗМАГАННЯХ З ФУТБОЛУ СЕЗОНУ 2018 РОКУ

1. Згідно Рішення Виконавчого комітету Федерації від 12 березня 2018 року розмір заявкового грошового внеску команд-учасниць за участь у чемпіонаті та першості області з футболу  сезону  2018 року становить:

-  Прем’єр-ліга – 15 000 (П’ятнадцять тисяч) грн.

-  Перша ліга – 10 000 (Десять тисяч) грн.

     2. Для відшкодувань усіх витрат, пов’язаних з організацією та проведенням обласних змагань з футболу сезону 2018 року (компенсація витрат на харчування арбітрів, асистентів арбітра, четвертих арбітрів, спостерігачів арбітражу і делегатів матчів та цільове фінансування за участь команди у чемпіонату (першості) Львівської області сезону 2018 року Виконавчий комітет Федерацыъ затвердив наступні розміри безповоротної фінансової допомоги: 

-  Прем’єр-ліга – 50 000 (П’ятдесять тисяч) грн.

-  Перша ліга – 45 000 (Сорок п’ять тисяч) грн.

     3. Кошти з поміткою «Безповоротна фінансова допомога команди ___________  на організацію і проведення обласних змагань з футболу сезону 2018 року» необхідно перерахувати на розрахунковий рахунок Федерації футболу Львівської області (№ 26002593728  «Райффайзен Банк Аваль» МФО 380805 ЗКПО 20822431).

     4. Якщо команда-учасниця обласних змагань за п’ять днів до початку другого кола повністю не сплатить повну суму цільового фінансування за участь у чемпіонаті чи першості Львівської області, то ця команда не допускається до матчів другого кола обласних змагань і у матчах,  що нею не зіграні, їй зараховується поразка 0:3. 

     5. Суму цільового фінансування команд-учасниць за участь у другій та третій лігах визначає Виконавчий комітет ЛОАФ ’’Колос’’.  


Додаток №2.

ПОЛОЖЕННЯ ПРО РОЗІГРАШ 

СУПЕРКУБКА ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ З ФУТБОЛУ

  1. Суперкубок заснований Федерацією футболу Львівської області і проводиться впродовж семи днів після завершення чемпіонату області з футболу та розігрується між Чемпіоном та володарем Кубка області. Якщо володарем Кубка стає Чемпіон області, то матч за Суперкубок не проводиться.

  2. Участь у матчі за Суперкубок та церемонії нагородження обов’язкова для чемпіона та володаря Кубка. У разі відмови від церемонії нагородження, клуб повинен перерахувати на р/р Федерації обов’язковий грошовий внесок у сумі 2000 грн.

  3. Матч проводиться на полі володаря Кубка області. Дату та час його початку визначає Комітет  проведення змагань Федерації. 

  4. Компенсація витрат на харчування арбітра, асистентів арбітра, четвертого арбітра, спостерігача арбітражу та делегата матчу в матчі за Суперкубок оплачується як за матч Прем’єр-ліги. Усі витрати пов’язані з проведенням матчу за Суперкубок оплачується командою, яка є господарем поля.

  5. Попередження отримані гравцями під час чемпіонату втрачають силу після завершення чемпіонату і на матч розіграшу Суперкубка не поширюються.

  6. Якщо основний час матчу закінчився внічию, володар Суперкубка визначається за допомогою серії 11-метрових ударів.

  7. Команда, яка завоює Суперкубок залишається його володарем на постійно.

  8. Ситуації, не передбачені цим Положенням, регулюються Регламентом обласних змагань з футболу сезону 2018 року.

Додаток №3.


ВИТЯГ З ДИСЦИПЛІНАРНИХ  ПРАВИЛ 

ФЕДЕРАЦІЇ ФУТБОЛУ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

(затверджених Виконавчим комітетом Федерації 12 березня 2018 року).


Футбольні клуби (команди) відповідають за поведінку своїх футболістів, членів клубу, уболівальників, а також будь-якої іншої офіційної особи, що виконує якусь місію, на будь-якому матчі від імені клубу (команди).

Футбольні клуби (команди), які приймають участь у змаганнях відповідають за громадський порядок та безпеку до, під час і після матчу. Вони можуть бути притягнуті до відповідальності за будь-яку пригоду, недисципліновану поведінку, порушення Регламенту змагань і до них можуть бути застосовані дисциплінарні санкції.

Характер дисциплінарних санкцій та розмір обов’язкового грошового внеску визначається КДК Федерації згідно з Дисциплінарних правил Федерації та Регламенту обласних змагань. 

За невиконання або несвоєчасне виконання футбольними клубами (командами) рішень КДК Федерації, КДК  повторно застосовує до них дисциплінарні санкції.


ДИСЦИПЛІНАРНІ САНКЦІЇ:


Стаття 10.   Відповідальність футболістів

1.У контексті матчів усіх змагань під юрисдикцією Федерації можливе застосування дисциплінарних санкцій до футболістів:

     а) попередження;

     б)  вилучення;

     в) відсторонення (дискваліфікація та обов’язковий грошовий внесок, який сплачує футбольний клуб (команда) за який виступає футболіст.

1.1.За кожні 4 (чотири) жовті картки отримані футболістом у матчах чемпіонату першості та Кубку області, здійснюється відсторонення на 1(один) матч.

1.2. Відсторонення на 1 (один) матч за:

     а) друге попередження в одному й тому ж матчі;

     б) позбавлення суперника очевидної можливості забити м’яч;

     в) систематичні апеляції до арбітра, глядачів, офіційної особи матчу;

     г) удар суперника ногою в боротьбі за м’яч.

1.3. Відсторонення на 2 (два) матчі та обов’язковий грошовий внесок в сумі 200 (двісті) грн., за:

     а)  грубий поштовх суперника руками після зупинки гри;

     б) небезпечний напад на суперника, який не володіє м’ячем, з вірогідністю нанесення травми;

     в) удар суперника рукою в боротьбі за м’яч;

     г) систематичне демонстративне непогодження з рішенням арбітра.

1.4. Відсторонення на 3 (три) матчі та обов’язковий грошовий внесок в сумі 300 (триста) грн., за:

     а) навмисний удар суперника, який не володіє м’ячем під час матчу, або після його зупинки;

     б) нецензурні або інші образливі висловлювання, жести на адресу партнера, суперника, арбітрів, офіційної особи або глядачів.

1.5. Відсторонення на 4 (чотири) матчі та обов’язковий грошовий внесок в сумі 400 (чотириста) грн., за:

     а) публічні неетичні образливі вчинки, що принижують честь, гідність учасників змагань, офіційних осіб Федерації;

     б) погроза фізичної розправи стосовно офіційних осіб матчу.

1.6. Відсторонення на 5 (п’ять) матчів та обов’язковий грошовий внесок в сумі 500 ( п’ятсот) грн., за:

     а) за спробу застосування фізичної сили відносно офіційних осіб;

     б) небезпечний напад на суперника, який володіє м’ячем, з нанесенням травми.

1.7. Відсторонення на 6 (шість) матчів та обов’язковий грошовий внесок в сумі 600 (шістсот) грн.:

     а) плювок в гравця, представника команди або офіційну (неофіційну особу;

     б) бійка до, під час та після матчу або після його зупинки.

1.8. Відсторонення на 8 (вісім) матчів та обов’язковий грошовий внесок в сумі 800 (вісімсот) грн. за застосування фізичної сили до офіційних осіб матчу, що не спричинили тілесних ушкоджень;

1.9.  Відсторонення на 10 (десять) матчів та обов’язковий грошовий внесок в сумі 1 000 (одна тисяча) грн. за навмисне нанесення травми суперникові, що призвело до втрати ним працездатності;

1.10. Відсторонення на визначений термін згідно рішення КДК та  обов’язковий грошовий внесок в сумі 5 000 (п’ять тисяч) грн. за удар арбітра, асистента арбітра, четвертого арбітра, спостерігача арбітражу та інших офіційних осіб Федерації до, під час ігри або після закінчення матчу, що спричинили тілесні ушкодження.

2.Якщо обов’язковий грошовий внесок за вилученого гравця не сплачено то відсторонення (дискваліфікація) гравця продовжується, поки клубом, або гравцем не буде сплачено суму обов’язкового грошового внеску.

3.Відсторонення застосовується разом із санкцією у вигляді обов’язкового грошового внеску (за винятком статті 10 п.1).

4.Дисциплінарні санкції також можуть бути застосовані,  на підставі офіційної інформації відображеної  у рапорті делегата матчу,  у тому випадку коли арбітр не бачив дисциплінарних проступків  з боку футболістів або офіційних осіб матчу і тому не прийняв ніякого рішення з цього інциденту. 

5. Якщо матч відмінено або автоматично зараховано перемогу на користь однієї з команд, особи, які скоїли зазначені вище порушення, все одно підлягають дисциплінарним санкціям.


Стаття 13.  Відповідальність клубу (команди)

1. Порушення, за які застосовуються дисциплінарні санкції до клубу (команди):

1.1. Відмова від участі в змаганнях, на які клуб був заявлений;

1.2. Неявка команди на матч;

1.3. Повторна неявка команди на матч;

1.4.Самовільне залишення поля командою під час матчу або відмова починати чи продовжити матч;

1.5.Провокаційні дії футболістів, офіційних осіб клубу (команди), що викликали безладдя на футбольному полі, стадіоні або прилеглій території, прояви расизму чи незабезпечення заходів боротьби з ними;

1.6.Неетична, некоректна, неспортивна поведінка футболістів, керівників команд та інших посадових і офіційних осіб клубу (команди) до, під час та після матчу;

1.7.Неналежне забезпечення прийому  команди гостей та офіційних осіб Федерації;

1.8.Незабезпечення громадського порядку та безпеки на стадіоні або прилеглій до нього території до, під час та після матчу;

1.9.Внесення до рапорту арбітрів незаявленого або відстороненого від участі в матчах футболіста, тренера, офіційної особи клубу;

1.10.Недисциплінована поведінка вболівальників до, під час  або після матчу;

1.11.Невиконання умов та вимог, що пред’являються до стадіонів  або неналежна підготовка футбольного поля до ігри;

1.12.Проведення матчу з порушенням норм спортивної етики;

1.13.Порушення вимог Регламенту обласних змагань та  Дисциплінарних правил Федерації або рішень органів управління Федерації;

1.14.Незабезпечення участі футболістів в планових заходах збірних команд області;

1.15.Порушення термінів перерахування членських, заявкових та інших обов’язкових внесків;

1.16.Порушення встановлених графіків заявки (до заявки) команд для участі в змаганнях;

1.17.Запізненя команди на матч;

1.18.Участь команди у будь-яких змаганнях чи матчах без дозволу Федерації;

1.19.Невиконання рішень Органів футбольного правосуддя Федерації;

1.20.Вилучення футболістів до, під час та після матчу;

1.21.Навмисне зруйнування або пошкодження футболістом, офіційними особами, вболівальниками та будь-якими іншими особами, які працюють (або присутні) до під час та після проведення матчу, майна та обладнання стадіону і прилеглої території;

1.22.Групові чи масові дії, які порушують установлені на стадіоні Правила поведінки або прилеглій до нього території  до, під час та після матчу;

1.23.Несанкціоноване вторгнення до ігрової зони будь-якої сторонньої особи;

1.24.Незабезпечення медичного працівника для надання своєчасної кваліфікованої допомоги футболістам, офіційним особам матчу та вболівальникам до, під час та після матчу;

1.25.Використання вболівальниками піротехнічних засобів (петард, файєрів, феєрверків, ракетниць, димових шашок) або расистської, неонацистської символіки.


Стаття 14.  Санкції, що застосовуються до клубу (команди)

 1. Попередження.

 2. Зауваження.

 3. Обов’язковий грошовий внесок.

 4. Обов’язковий грошовий внесок за вилучення футболістів, що зазначено у ст.10.

 5.Анулювання результату матчу.

 6.Рішення про перегравання матчу.

 7.Зняття турнірних очок.

 8.Присудження перемоги команді-суперниці.

 9.Присудження перемоги команді-суперниці без проведення матчу.

10.Проведення матчу без присутності глядачів.

11.Рішення про заборону використання стадіону.

12.Рішення про проведення матчу на іншому стадіоні.

13.Переведення до ліги нижчої за рангом.

     14.Виключення із складу учасників змагань, які проводяться, або виключення із майбутніх змагань.


Стаття 15. Відповідальність офіційних осіб та фахівців клубу (команди), районної (міської) федерацій футболу, асоціацій

1.Порушення за які застосовуються дисциплінарні санкції до офіційних осіб та фахівців клубу (команди), районної (міської) федерації футболу, асоціацій:

1.1.Грубий вислів або некоректне звинувачення на адресу Федерації, асоціацій, районних (міських) федерацій футболу або клубів (команд) та їх офіційних представників;

1.2.Агресивна, неетична, некоректна поведінка до, під час та після закінчення матчу;

1.3.Неетичні випади на адресу арбітрів, спостерігача арбітражу та делегата;

1.4.Порушення вимог та умов проведення змагань, що визначені Регламентом;

1.5.Невиконання або неналежне виконання вимог Регламентів щодо оформлення документації з проведення змагань;

1.6.Ухилення від виконання або неналежне виконання рішень і постанов Федерації, асоціацій або районної (міської) федерацій футболу;

1.7.Незабезпечення футболістів у заходах в складі збірних команд області;

1.8.Невиконання вимог Статуту та регламентів Федерації, асоціацій, районних (міських) федерацій футболу.

2.Санкції, що застосовуються до футбольних клубів та команд учасниць обласних змагань:

2.1. Попередження;

2.2. Зауваження;

2.3.Обов’язковий грошовий внесок, який перераховується на розрахунковий рахунок Федерації:

2.3.1. В сумі 500 (п’ятсот) гривень:

- незабезпечення виконання умов та вимог проведення змагань згідно Регламенту;

-  виявлення гравця, який виступає за дві команди;

-  несвоєчасне представлення заявочної документації;

-  використання петард на трибунах та прилеглій території до 10 (десяти) одиниць.

2.3.2. В сумі 1 000  (одна тисяча) гривень:

-  неявка на матч юнацьких команд;

-  неявка на матч дорослих  команд;

- неетична, некоректна поведінка команди чи окремих гравців, офіційних представників та глядачів, в тому числі погрози, плювок чи спроба фізичної дії щодо арбітрів або інших офіційних осіб Федерації;

- відсутність медичного працівника для надання своєчасної кваліфікованої допомоги своїм футболістам;

- використання файєрів, феєрверків, вогнищ, димових шашок, на трибунах та прилеглій території за 1 (одну) одиницю;

- використання расистської, неонацистської та іншої забороненої символіки,  або банерів з образливим змістом.

2.3.3. В сумі 2 000 (дві тисячі) гривень:

- незабезпечення громадського порядку на стадіоні, що призвело до хуліганської поведінки глядачів на стадіоні, або наявності фізичних дій щодо арбітрів;

- погрози застосування фізичної сили до офіційних осіб до, під час або після закінчення матчу;

- невиконання умов Регламенту щодо компенсації витрат на харчування  арбітрів, спостерігача арбітражу та делегата  матчу, які  призначені Федерацією на домашній матч згідно календаря ігор;

- незабезпечення участі футболістів у заходах в складі збірних команд області.

2.3.4. В сумі 3 000 ( три тисячі) гривень за:

- провокаційні дії футболіста, офіційного представника  чи  команди загалом, що спричинило безладдя (порушення громадського порядку) на футбольному полі, стадіоні;

- самовільне залишення футбольного поля, відмова продовжити гру;

- кидання в ігрову зону, футбольне поле, димових шашок, файєрів, петард або інших предметів за 1 (одиницю).

2.3.5. В сумі 5 000 ( п’ять тисяч) гривень та зняття клубу з обласних змагань за:

- наявність фізичних дій глядачів щодо арбітрів.

3.Санкції, що застосовуються до офіційних осіб та фахівців клубу (президентів,  тренерів, представників команд та інших осіб):

3.1. Попередження.

3.2. Зауваження.

3.3. Відсторонення від виконання службових обов’язків на визначену кількість матчів або на визначений чи невизначений термін.

3.4. Обов’язковий грошовий внесок, який перераховується на розрахунковий рахунок Федерації:

3.4.1. В сумі 500 (п’ятсот) гривень за:

- невиконання умов та вимог проведення змагань згідно Регламенту.


3.4.2. В сумі 1 000 (одна тисяча) гривень за:

-  грубі випади (висловлювання) на адресу Федерації або її офіційних осіб;

- неетична, некоректна поведінка до, під час та після закінчення матчу по відношенню до офіційних осіб матчу.

3.4.3. В сумі 2 000 (дві тисячі) гривень за:

- погрози застосування фізичної сили до офіційних осіб до початку матчу, під час, в перерві  або після закінчення матчу.

3.4.4. В сумі 5 000 ( п’ять тисяч) гривень та зняття клубу з обласних змагань за:

- удар будь-кого з арбітрів, спостерігача арбітражу чи іншої офіційної особи Федерації.

4. Заборона на ведення діяльності, пов’язаної з футболом.

5. Якщо до вказаного терміну футбольний клуб(команда) не перерахувала вказану суму обов’язкового грошового внеску на розрахунковий рахунок Федерації, то КДК з очок набраних дорослих складом знімає турнірні очки в залежності від суми обов’язкового грошового внеску.


Стаття 16. Відбуття відсторонення від матчу або виконання обов’язків

1.Офіційна особа, працівник/тренер клубу, який відсторонений від виконання своїх обов’язків, може спостерігати за матчем, від якого він відсторонений, тільки з трибуни. Йому не дозволяється заходити в роздягальню, тунелі або технічний майданчик та контактувати із своєю командою до та під час матчу.

2.Відсторонення накладене на футболіста/тренера стосується його як футболіста та тренера одночасно.

3.Якщо футболіст, відсторонений мінімум на три матчі, починає виконувати обов’язки офіційної особи або працівника клубу/тренера в іншому футбольному клубі, будь-яка частина санкції, що залишилась, виконується ним на його новій посаді.


Стаття 17.  Інші порушення

1. Дисциплінарні заходи, передбачені Дисциплінарними правилами, можуть застосовуватись до клубу (команди), якщо:

1.1. Команда, футболіст або офіційна особа порушують статтю 3 Дисциплінарних  правил;

1.2. Команда продовжує поводитись неналежним чином навіть після застосування арбітром кількох індивідуальних дисциплінарних санкцій;

1.3. Глядачі вибігають чи намагаються вибігти на футбольне поле, кидають в ігрову зону будь-які предмети, підпалюють феєрверки, файєра, димові шашки, вогнища, застосовують піротехнічні засоби, або якщо порядок та дисципліна на стадіоні не забезпечені у будь-який інший спосіб.  

2. Санкції, що застосовуються відносно стадіонів на яких проводяться матчі обласних змагань:

2.1. Попередження.

2.2.Рішення про заборону використання стадіону на визначений або невизначений термін.