Регламент обласних змагань-2021

Затверджено Виконавчим комітетом Громадської спілки «Львівська асоціація футболу»                                                   

22 березня 2021 року

Голова Асоціації  Шевченко О.Я.


РЕГЛАМЕНТ обласних змагань із футболу сезону 2021 року.


І. МЕТА І ЗАВДАННЯ

1.1. Обласні змагання з футболу проводяться з метою:

-   популяризації та піднесення престижу футболу на тереторії Львівської області;

-   сприяння подальшому розвитку масового футболу в Львівській області;

- покращення стану навчально-тренувального процесу і підвищення спортивної майстерності учасників змагань;

-   підготовки футболістів у збірні команди області та команди майстрів регіону;

-   виявлення здібної молоді для поповнення ДЮСШ, СДЮШОР, УФК;

- визначення чемпіона і володаря Кубка Львівської області з футболу, а також визначення презерів та місць дорослих і юніорських (юнацьких) команд у турнірній таблиці чемпіонату та першості Львівської області з футболу поточного сезону відповідно до вимог даного Регламенту обласних змагань з футболу (далі – Регламент);

- визначення кращих команд області для участі у Чемпіонаті та Кубку України серед аматорських команд;

-  організація дозвілля людей та пропаганди футболу.

1.2. Сприяти проведенню змагань на рівні вимог статутних і регламентних документів Асоціації та створити умови для забезпечення комфорту та безпеки для учасників змагань і глядачів. 

II. КЕРІВНИЦТВО ЗМАГАННЯМИ

2.1. Згідно Договору між Громадською спілкою «Львівська асоціація футболу» (далі – Асоціація) та Управлінням із питань фізичної культури та спорту Львівської обласної державної адміністрації (далі - Управління), Управління делегує Асоціації виключне право на організацію та проведення обласних змагань з футболу на території Львівської області.

2.2. Загальне керівництво змаганнями та контроль за проведенням чемпіонату, першостей та Кубка Львівської області серед команд Прем’єр-ліги та першої ліги здійснює Асоціація.Безпосередня організація та проведення змагань здійснюється Комітетом проведення змагань Асоціації, якому належить право прийняття оперативних рішень щодо проведення змагань.

2.3. Безпосередня організація та проведення змагань у другій та третій лігах здійснюється Львівською обласною Асоціацією футболу ’’Колос’’ (далі – ЛОАФ ’’Колос’’), згідно договору між Асоціацією та ЛОАФ ’’Колос’’.


III. УЧАСНИКИ ТА УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ ЗМАГАНЬ

3.1. До участі в обласних змаганнях допускаються команди футбольно-спортивних клубів, колективів фізкультури підприємств, установ, обєднаних територіальних громад,вузів, військових частин, які взяли на себе зобов’язання виконувати статутні та регламентні норми Асоціації і своєчасно сплачувати заявкові внески та здійснювати інші обов’язкові платежі у встановлені терміни.

3.2. В обласних змаганнях усіх ліг можуть брати участь юніорські (юнацькі) команди, укомплектовані футболістами, що проживають (прописані) в тому числі тимчасово на території Львівської області і м. Львова та дорослі команди, укомплектовані футболістами, що проживають (прописані) на території України та є громадянами України чи отримали право на постійне місце проживання в Україні. А також лише ті футболісти, що зареєстровані в Єдиній базі даних Української асоціації футболу (далі – ЄБД УАФ).

3.3. Обласні змагання з футболу проводяться у Прем’єр-лізі, першій, другій та третій лігах.

3.3.1. Команди-учасниці Прем’єр-ліги, першої та другої ліг обласних змагань з футболу можуть мати команду нижчої ліги в структурі свого футбольного клубу або фарм-клуб, що підтверджено відповідними заявковими документами. Клуб ліги, вищої за рангом, зобов’язаний гарантувати своїй другій команді участь у всіх матчах першості та сплату обов’язкових грошових внесків за участь другої команди. 

3.3.2.  Змагання в усіх лігах обласної першості проводяться за окремим заліком для юнацьких та дорослих команд, окрім третьої ліги. Клуб-учасник Прем’єр-ліги,  першої та другої ліг, виставляє для участі в чемпіонаті та першості області дорослу команду та юніорську (юнацьку) команду. На рік проведення змагань дозволяється заявляти юніорів (юнаків) 2002-2005 років народження.

3.3.3. Юніорські (юнацькі)та дорослі команди проводять свої календарні матчі у різні ігрові дні. В окремих випадках Комітет проведення змагань Асоціації може приймати рішення щодо проведення матчів юніорських команд  в інший день. В один ігровий день футболіст може приймати участь у матчі лише за одну команду (юніорську, юнацьку, дорослу чи фарм-клуб). У випадку порушення цієї норми команді за яку даний футболіст вдруге вийшов на поле зараховується поразка 0:3. 

3.3.4. У випадку підтвердження фальсифікації року народження футболіста юніорської (юнацької) команди або іншої фальсифікації заявкових документів чи паспорта футболіста, юніорській (юнацькій) команді Контрольно-дисциплінарним комітетом Асоціації (далі – КДК) зараховуються поразки з рахунком 0:3 у всіх матчах у яких виступав даний футболіст (згідно внесенного прізвища у рапорті арбітра),а на клуб накладаються дисциплінарні санкції у вигляді обов’язкового грошового внеску у сумі дві тисячі гривень.

3.3.5.Якщо юніорська (юнацька) команда не з’явилася на свій календарний матч (удома чи на виїзді) то юніорській (юнацькій) команді, яка не з’явилась на матч або не вийшла на поле у домашньому матчі зараховується поразка з рахунком 3:0 та на футбольний клуб накладаються дисциплінарні санкції у вигляді сплати обов’язкового грошового внеску у розмірі 1000,00 (одна тисяча) гривень, а команді суперниці зараховується перемога 3:0. 

3.3.6. Юнаки 2005 року народження за наявності ID-карти, як виняток можуть бути заявлені за командупісля медичного обстеження у Львівському обласному фізкультурно-лікувальному диспансері та отримання допуску до змагань за старшу вікову групу.

3.3.7. Футболісти юніорського (юнацького) віку, які виступають в чемпіонаті (першості) ДЮФЛ України, можуть виступати в обласних змаганнях лише за ті юніорські (юнацькі) команди за, які вони заявлені на чемпіонат (першість) ДЮФЛ України (якщо дані команди беруть участь в обласних змаганнях).  

3.4. Військовослужбовці, які проходять дійсну або понадстрокову службу на території Львівської області та м. Львова можуть виступати в обласних змаганнях із письмового дозволу командування військової частини.

3.5. Футболісти, які виступають за команди-учасниці чемпіонату та першості області, можуть в обласних змаганнях одночасно виступати лише за одну команду учасницю  чемпіонату чи першості області (крім пунктів3.3.1., 3.6., 3.6.1., 3.6.2.).  

3.5.1. За період з 01 липня по 30 червня наступного року футболіст може бути зареєстрований не більше ніж в трьох клубах (командах) і за вказаний період футболіст має право виступати в офіційних матчах  за три клуби (команди) незалежно від того, під егідою яких асоціацій, ліг чи федерацій він виступає.

3.5.2. Також за період з 01 квітня по 31 жовтня поточного року футболіст повинен виступати лише за ту команду, за яку він зареєстрований. Футболісту не дозволяється у зазначений період виступати за будь-які інші команди у змаганнях з футболу, футзалу чи міні-футболу в т. ч. на площадках із штучним покриттям. Цей пункт не поширюється на футболістів, які виступають за  збірну команду області, навчального закладу, у якому навчається футболіст, військової частини  або підприємства у якому працює.

3.5.3. За команди-учасниці обласних змагань дозволяється заявляти футболістів, які заявлені за команди-учасниці змагань з футзалу, якщо вони розірвали контракт з футзальним клубом або мають письмові документи від футзального клубу (команди), які дають право приймати участь в обласних змаганнях із футболу.

3.5.4. При виявленні футболіста, який порушив пункти 3.5., 3.5.1. та 3.5.2. йому забороняється виступати за команду-учасницю обласних змагань до 30 червня поточного, або наступного року. До клубу в цьому випадку дисциплінарні санкції не застосовуються. 

3.6. За команду-учасницю обласних змагань, що є фарм-клубом команди-учасниці першості України чивходить до структури даного професіонального футбольний клубу, можуть виступати футболісти команд другої та першої ліги ПФЛ чи молодіжної першості України (УПЛ) 2002 року народження і молодші без обмежень. Професіональний футбольний клуб може укласти угоду про фарм-клуб лише з однією обласною командою, яка знаходиться в межах одного населеного пункту або на території Львівської області.

3.6.1. Якщо команда-учасниця обласних змагань є фарм-клубом команди-учасниці першості України або команда входить до структури даного професіональногофутбольний клубу, що підтверджено відповідними юридичними документами, то в кожному матчі за команду, що виступає в чемпіонаті (першості) або Кубку області може виступати не більше трьох футболістів команди-учасниці першості України 2001 року народження і старших.Вищеназвані футболісти можуть виступати в обласних змаганнях тільки з письмового дозволу керівництва (президента або спортивного директора) команд-учасниць першості Українита при внесені в заявку обласної команди протягом одного з двох реєстраційних періодів.Контроль за дотриманням даного пункту під час матчу покладається на офіційного представника клубу. У випадку порушення даного пункту команді зараховується поразка з рахунком 0:3 і на клуб КДК накладаються дисциплінарні санкції у вигляді обов’язкового грошового внеску у сумі дві тисячі гривень. 

3.6.2. Якщо доросла команда учасниця обласних змагань є в структурі чи фарм-клубом дорослої команди-учасниці Прем’єр-ліги, першої чи другої ліги обласних змагань (згідно підписаної та зареєстрованої в Адміністрації Асоціації угоди) то у кожному матчі за команду, що виступає у нижчій лізі (крім матчів Кубку області) можуть виступати не більше  чотирьох футболістів, що заявлені за дорослу чи юніорську (юнацьку) команду учасницю ліги вищої за рангом.Обмеження із команди клубу нижчої ліги для виступу за команду ліги вищої за рангом також чотири футболісти. У випадку порушення даного пункту команді зараховується поразка з рахунком 0:3 і на футбольний клуб КДК накладаються дисциплінарні санкції у вигляді обов’язкового грошового внеску у сумі  дві тисячі гривень.  

3.6.3. Якщо у обласних змаганнях приймають участь команди, які знаходяться у структурі одного клубу чи є фарм-клубом, то календарні матчі за участю цих команд проводяться у різні ігрові дні.

3.7. По пунктах 3.3. – 3.6. даного Регламенту Виконавчий комітет Асоціації, або  в окремих випадках,Комітетпроведення змаганьАсоціації можуть приймати окремі рішення, які врегулюють ці питання.

3.8. При виявленні футболіста дорослої команди, якого невірно заявлено з вини керівництва футбольного клубу при наявності паспорта футболіста, результат матчу залишається в силі, але на клубКДК накладаються дисциплінарні санкції у вигляді обов’язкового грошового внеску у сумі дві тисячі гривень. Якщо до встановленого КДК терміну, не сплачено вказану суму грошового внеску то КДК розглядає питання про зняття з набраних очок дорослого складу трьох турнірних очок. А футболісту забороняється виступати за команду до з’ясування всіх обставин.

3.8.1. Якщо футболіст помилково заявлений відповідальним за заявку працівникомАсоціації, то вищеназвані санкції до команди не застосовуються, результат матчу залишається незмінним, але футболісту забороняється виступати за дану команду.

3.9. Чемпіонат та першості Львівської області сезону 2021 року проводяться серед команд Прем’єр-ліги, першої, другої та третьої ліг, розподілених згідно результатів обласних змагань сезону 2020 року.

3.9.1.Чемпіонат та першостіЛьвівської області сезону 2021 рокупроводяться у два кола за системою прийом-виїзд.Обласні змагання проводяться згідно даного Регламенту та календаря ігор, затверджених  Головою Асоціації. Календар ігор другого кола змагань є повторенням календаря ігор першого кола, при цьому змінюється господар поля. Матчі проходять на стадіоні команди вказаної в календарі ігор першою, крім випадку зазначеному у пункті 3.12.1 та  8.1.1. даного Регламенту.

3.9.2.Переноси матчів можливі у випадку коли два або більше членів команди беруть участь у складі збірної команди області, або у виняткових випадках, при наявності аргументованих причин і документів. Письмове клопотання про перенос матчу повинно бути надіслане у Адміністрацію Асоціації не пізніше, ніж за десять днів до матчу за підписом президента (головного тренера) клубу, або одного з керівників міста, району, які представляє дана команда. 

3.9.3. У випадку, якщо співпадає дата проведення всеукраїнських змагань із датою проведення обласних змагань, то матч обласних змагань переноситься на три-чотири дні. Рішення про перенос матчу у данному випадку приймається Комітетом  проведення змагань Асоціації. Всі перенесені матчі повинні бути проведені не пізніше, ніж за два тури до завершення змагань. 

3.9.4. У разі виникнення форс-мажорних обставин рішення щодо призупинення та поновлення обласних змагань приймає Комітет проведення змагань Асоціації. Остаточне рішення щодо припинення обласних змагань та затвердження його результатів приймає Виконавчий комітет Асоціації. 

3.10. Команди зобов’язані прибути на матч за одну годину до її початкуВсі матчі повинні починатися в точно встановлений календарем ігор час.

3.10.1. За три хвилини до фактичного початку матчу футболісти обох команд зобов’язані вишикуватись перед боковою лінією для перевірки арбітром відповідність Правилам гри екіпірування футболістів та індентифікації футболістів згідно наданих паспортів футболіста. Відповідальність за це покладається на представників команд, арбітра та делегата матчу. Перед матчем команди повинні обмінятися рукостисканням.

3.10.2. Запізнення команди (юнацького або дорослого складу) не допускається. За неявки, запізнення (при умові, що матч не відбулася) юніорського (юнацького) або дорослого складу (вдома або на виїзді) зараховується поразка 0:3 (до уваги не приймаються ніякі виправдовуючі документи), а команді суперниці перемога 3:0. При цьому відповідний матч не вважається проведеним. Крім цього на клуб (команду) КДК накладається обов’язковий грошовий внесок згідно Дисциплінарних правил  Асоціації. 

3.10.3. Якщо дві команди не з’явилися на матч, їм обом зараховується поразка 0:3 та до клубів КДК застосовуються дисциплінарні санкції. 

3.10.4. У випадку, якщо одна з команд не прибула на матч до йогофактичного початку то команда-суперник, згідно пункту 3.11. Регламенту, залишає за собою право не приступати до матчу і їй зараховується перемога з рахунком 3:0, крім випадку зазначеного у пункті 5.1.5. даного Регламенту.

3.10.5. Якщо команда клубом або дорослимскладом не прибула на виїзний матч, то свій домашнійматч з суперником до якого вона не з’явилась в попередньому колі, команда зобов’язана провести знову на його полі в поточному або наступному чемпіонаті чи першості.

3.11.  Тривалість матчів:

- юнацьких команд – два тайми по 40 хв. з перервою між таймами не більше 15 хв.;

- дорослихкоманд – два тайми по 45 хв.з перервою між таймами не більше 15 хв.

3.12. Представники команд зобов’язані заповнити та підписати рапорт арбітра за 30 хвилин до початку матчу і надати арбітру паспорти футболістів та заявковий лист. Команда-господар поля заповнює  рапорт арбітра першою. Футболісти, на яких відсутні паспорти футболістів до матчу не допускаються.  

3.12.1. Футболісти, які внесені врапорт арбітраюніорських (юнацьких)команд, на матч дорослих команд не допускаються.

3.12.2. При проведенні матчів чемпіонату, першостей та Кубку області офіційний представник клубу (команди) повинен друкованими літерами вписати до рапорту арбітра прізвища, імена та номери не більше 20 футболістів (11 основних і 9 запасних), а також не більше чотирьох офіційних представників. Тренери, які працюють в клубах і прізвища, яких вноситься у рапорт арбітра, зобов’язані мати ліцензію тренера, «С-Диплом» або навчатися на курсах для отримання «С-Диплому».  

3.12.3. У кожному матчіюніорських (юнацьких) та дорослих команд дозволяється заміна футболістів з числа 20 внесених врапорт арбітра матчу до початку матчу. Якщо будь-хто з 11 футболістів, зазначених у рапорті арбітра, не має можливості розпочати матч в стартовому складі, його/їх може замінити будь-який футболіст з числа запасних (така заміна скоротить кількість запасних футболістів). Футболіст, прізвище якого не внесено до рапорту арбітра, не має права брати участі у матчі.

3.12.4.Арбітр зобов’язаний провести ідентифікацію футболістів на футбольному полі за три хвилини до початку матчу, згідно наданих паспортів футболістів. Якщо футболіст, після ідентифікації не відповідає наданому паспорту футболіста, то він (вони) не допускаються до участі у матчі без права заміни і дана команда (команди) проводить матч у менших складах.  

3.12.5. Запасні футболісти, а також не більше чотирьох офіційних представників команди, прізвища яких внесені до рапорту арбітра, під час матчу повинні перебувати на місцях, відведених для них у технічній площі (розмітка якої є обов’язковою). Якщо ця вимога не виконується то арбітр матчу призупиняє матч. Особи, прізвища яких не внесені до рапорту арбітра, під час матчу не мають права перебувати у технічній площі. Розминка запасних футболістів під час матчу дозволяється біля кутового флагштока за лінією воріт своєї команди або за першим асистентом арбітра. Одночасно розминку (без м’ячів) можуть проводити не більше трьох футболістів від кожної команди у формі, яка відрізняється за кольором від форми учасників матчу та арбітрів.

3.12.6. Всі записи в рапорті арбітра, спостерігача арбітражу та делегата повинні проводитись ручкою з чорною пастою або чорнилом розбірливим почерком чи друкованими літерами, відповідальність за це покладається на арбітра та делегата матчу.

3.13. На команду, яка під час сезону без погодження з Асоціацією виїхала на будь-які змагання або без поважних причин не з’явилася на кубковийматч, накладаються КДК дисциплінарні санкції.

3.13.1. Доросла команда, яка за дві неявки без поважних причин не з’явилась на матчі обласних змагань, згідно рішення КДК, може бути знята з обласних змагань.

3.13.2. Клуби, які зняті за неявки, або інші проступки зі змагань, на наступний сезон допускаються до участі в першості області лише за спеціальним рішенням Виконавчого комітету Асоціації тау нижчій лізі.

3.13.3. Якщо команда, яка знялася або виключена із змагань, провела половину і більше матчів, їй зараховуються технічні поразки (--:+) в матчах, які залишились, а командам-суперницям зараховуються технічні перемоги (+:--), а якщо менше половини матчів – усі її результати анулюються. При цьому індивідуальна статистика та дисциплінарні санкції учасників матчів не анулюються. 

3.13.4. Всі випадки порушення даного Регламенту для прийняття рішень та отримання необхідних матеріалів,  розглядає Комітет  проведення змагань Асоціації і при необхідності передає матеріали на розгляд КДК. Всі серйозні порушення даного Регламенту розглядає КДК у тому числі і випадки, коли після письмового виклику Асоціації футболіста (футболістів) клубу (команди), керівництво клубу (команди) відмовляється відрядити футболіста або футболіст самовільно без поважної причини відмовляється приймати участь у матчах збірної команди області.

3.14. В офіційних змаганнях команди зобов’язані виступати в футбольній формі (футболка, труси, гетри, футбольне взуття та щитки). Футболіст, форма якого (футболка, труси, гетри) за кольором відрізняються від тої, в якій виступає його команда до матчу не допускається, відповідальність за це покладається на арбітра матчу. Футболка футболіста повинна мати емблему клубу і номер, під яким футболіст записаний у рапорті арбітра. Футболісти зобов’язані виходити на поле в охайному вигляді.

3.14.1.У випадку однакового кольору форми в обох команд право на вибір має команда гостей. Чемпіон Львівської області серед дорослих команд має право не міняти форму.

3.15. Присутність лікаря на всіх матчах обласних змагань обов’язкова.Кожна з команд (господарі і гості) зобов’язана прибути на матч зі своїм лікарем, який за 30 хвилин до початку матчу повинен представитись арбітру та делегату, пред’явити їм наявність медикаментів і невідлучно знаходитись на стадіоні до завершення матчу юніорських(юнацьких) та дорослих складів команд. Прізвища лікарів обох команд обов‘язково повинні бути внесені до матчу в рапорт арбітра, який несе за це персональну відповідальність.

3.15.1. Лікар протилежної команди у випадку відсутності свого колеги зобов’язаний надати медичну допомогу футболістам команди гостей (господарів).

3.15.2. У випадку відсутності лікаря у однієї з команд матч повинен відбутись, але на команду, у якої відсутній лікар накладаються дисциплінарні санкції згідно Дисциплінарних правил Асоціації.

3.15.3. Тільки переконавшись по закінченні матчу, що нікому з футболістів не потрібна медична допомога, лікар, по погодженню з арбітром, може покинути місце змагань.

3.15.4. У випадку отримання футболістом серйозної травми, лікар після матчу інформує про це арбітра і арбітр, зі слів лікаря, повинен внести в рапорт арбітра, характер пошкодження, причину та попередній діагноз, після чого лікар зобов’язаний поставити свій підпис у графі “Травматичні випадки”.

3.15.5.  Розпочинати матч за відсутності на стадіоні лікаря арбітрам категорично заборонено. Відповідальність за присутність лікаря на матчі, його кваліфікацію та наявність необхідних медикаментів несуть представники команди-господаря поля.

3.15.6. Кожна команда зобов’язана довести під розписку до відома лікаря, який обслуговує матчі обласних змагань з її участю пункт 3.15. даного Регламенту.

3.16. 3 метою пропаганди футболу керівникам команд, тренерам, футболістам рекомендується не відмовляти в інтерв’ю представникам засобів масової інформації.


IV. ВИЯВЛЕННЯ ПЕРЕМОЖЦЯ

4.1. Місця команд у всіх лігахвизначаються за окремим заліком для дорослих і юніорських (юнацьких) команд та згідно очок, набраних ними у всіхматчах.

4.1.1. Очки у всіх лігах нараховуються наступним чином:

дорослі:     юніори (юнаки):

- за перемогу – 3 очки;- за перемогу – 3 очки;

- за нічию – 1 очко;- за нічию – 1 очко;

- за поразку – 0 очок.- за поразку – 0 очок.

4.1.2. У випадку рівності очок у двох і більше команд, місця у всіх лігах (серед дорослих та юніорських (юнацьких) команд) визначаються:

- за результатами матчів між собою (кількість очок, перемог, різниця забитих та пропущених м’ячів, кількість забитих на чужому полі м’ячів);

-  за найбільшою кількістю перемог у всіх матчах;

-  за кращою різницею забитих та пропущених м’ячів у всіх матчах;

-  за найбільшою кількістю забитих у ворота суперників м’ячів;

-  за найменшою кількістю дисциплінарних проступків.

4.2.Чемпіонат Львівської області з футболу серед команд Прем’єр-ліги проходитиме у два кола за системою прийом-виїзд. Доросла команда Прем’єр-ліги, яка за підсумками сезону набере найбільшу кількість очок стає Чемпіоном Львівської області з футболу сезону 2021 року.

4.2.1. У випадку, якщо дорослі склади команд Прем’єр-ліги, які зайняли 1-2 місця, наберуть однакову кількість очок, то вищеназвані пункти 4.1. та 4.1.2. виявлення переможця до них не застосовуються і Чемпіон Львівської області з футболу сезону 2021 року буде визначений у фінальному  матчі між цими командами на нейтральному полі у місці, яке визначить Комітет  проведення змагань Асоціації.

4.2.2. При нічийному результаті в основний час у фінальному матчіза звання Чемпіона Львівської області, додатковий час не призначається, а переможць визначається в серії одинадцятиметрових  ударів згідно з Правилами гри IFAB.

4.2.3. Якщо три і більше команд наберуть однакову кількість очок то Чемпіона  Львівської області буде визначено у одноколовому турнірі, який пройде за окремим регламентом у місці, яке визначить Комітет  проведення змагань Асоціації.

4.3. ПершістьЛьвівської області з футболу сезону 2021 року серед дорослих та юніорських (юнацьких) команд проходитиме у два етапи. На першому етапі юніорські (юнацькі) команди Прем’єр-ліги, першої та другої ліг і дорослі командипершої, другої та третьої ліг змагатимуться у два кола за системою прийом-виїзд у своїх підгрупах.

4.3.1. Команди першої ліги на першому етапі змагатимуться у два кола за системою прийом-виїзд у двох підгрупах «А» і «Б».

4.3.2. На другому етапі дві кращі команд першої ліги, які зайняли 1 місця у підгупах «А» і «Б» змагатимуться удвох стикових матчах (вдома та в гостях)за звання  переможця першої ліги  сезону 2021 року, а дві команди, які зайняли 2 місця у підгупах «А» і «Б», змагатимуться удвох стикових матчах (вдома та в гостях)за 3 місце.Решта команд першої ліги за підсумками першого етапу проведуть по два стикові матчі (вдома та в гостях) для визначення підсумкових місць у першій лізі, а саме: команда, яка зайняла 3 місце в підгрупі «А» змагатиметься з командою, яка посіла 3 місце в підгрупі «Б» і т.д. Місце проведення перших стикових матчів визначається жеребкуванням.

4.3.3. Переможці стикових матчів визначаються за підсумками двох матчів. Переможцем за  підсумками стикових матчів визначається команда, яка здобула більшу кількість очок за сумою двох матчів. У випадку рівної кількості очок перевагу отримає команда, яка за сумою двох матчів забила більшу кількість  м’ячів, а у випадку рівної кількості  забитих   м’ячів  перевагу отримає команда, яка забила  більшу кількість  м’ячів на чужому полі. У випадку  рівності і цих показників для виявлення переможця призначається серія одинадцятиметрових  ударів згідно з Правилами гри IFAB.

4.4. За підсумками сезону 2021 року доросла команда, яка посяде останнє місце у Прем'єр-лізі переходить у першу лігу, а краща дорослакоманда першої ліги, яка здобула перше місце за підсумками двох стикових матчів,  переходять до Прем’єр-ліги. Команда, яка посяде останнє місце у першій лізі  переходить у другу лігу, а  краща доросла команда другої ліги, яка здобула перше місце, переходить до першої ліги.  

4.4.1. У випадку відмови команди від отриманого права виступати у лізі, вищій за рангом, право на підвищення у класі одержує команда, що посіла у підсумковій таблиці наступне місце після команди, що відмовилась від підвищення у ранзі або виключеної із змагань. Якщо команда-учасниця обласних змагань знялася із змагань Прем’єр-ліги чи першої ліги у поточному сезоніабо відмовилася від участі у наступному сезоні, то в даному випадку команда, яка посяде останнє місце у відповідній лізі не переходить до нижчої ліги. Рішення з даного питання та щодо складу учасників Прем’єр-ліги чи першої ліги приймає Виконавчий комітет Асоціації перед початком поточного сезону.

4.5. Комітет проведення змагань Асоціації формує склад учасників чемпіонату та першостей Львівської області і за необхідності визначає умови проведення змагань у першій лізі та змагань серед юніорських (юнацьких) команд, які затверджує Виконавчий комітет Асоціації.

4.5.1. Виконавчий комітет ЛОАФ ’’Колос’’ формує склад учасників другої і третьої ліг та визначає умови проведення змагань у другій та третій лігах. 

4.6. В чемпіонаті та розіграші Кубку України серед аматорських команд можуть виступати  Чемпіон  Львівської області та володар (фіналіст) Кубка області. За рішенням Адміністрації Асоціації допускаються призери чемпіонату, які фінансово спроможні для участі в даних змаганнях та мають відповідну спортивну базу. 


V. АРБІТРАЖ, СПОСТЕРЕЖЕННЯ АРБІТРАЖУ 

ТА ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОВЕДЕННЯ МАТЧІВ

5.1. Арбітраж, спостереження арбітражу та організація проведення матчів обласних змагань здійснюється арбітрами, спостерігачами арбітражу та делегатами матчу, рекомендованими Комітетом арбітрів Асоціації і затвердженими Виконавчим комітетомАсоціації для проведення матчів у відповідних лігах. 

5.1.2. Арбітраж та проведення обласних змагань здійснюється відповідно до Правил гри і даного Регламенту. 

5.1.3.  Спостерігач арбітражу оцінює професійні дії арбітрів під час проведення матчів.

5.1.4. Спостерігач арбітражу матчів обласних змагань, якщо не призначений делегат матчу, виконує також функції делегата матчу Асоціації.

5.1.5. Делегат матчу контролює організацію та проведення матчу, дотримання вимог Регламенту та забезпечення громадського порядку і безпеки на стадіоні та прилеглій до стадіону території до, під час і після матчу та має право переносити початок матчу на визначений час при наявності поважних причин.   

5.2. Делегат матчу є офіційним представником Асоціації на матчі і, у випадку конфліктних ситуацій, інцидентів та інших порушень Регламенту в тому числі і щодо дисциплінарних поступків футболістів та офіційних осіб команд допущених поза увагою арбітра, висновки делегата матчу, відображені у рапорті, є визначальними при прийнятті рішень КДК Асоціації.

5.3. Призначення арбітрів і спостерігачів арбітражу  на матчі Прем’єр-ліги та першої ліги проводиться Комітетом арбітрів Асоціації шляхом жеребкування, яке проводиться кожного четверга у приміщенні Адміністрації Асоціаціїта затверджуються Головою Комітету арбітрів Асоціації. Заміну арбітра, асистента арбітра  чи спостерігача арбітражу після жеребкування може провести лише Комітет арбітрів Асоціації і лише у разі  виникнення форс-мажорних обставин або інших поважних причин, повідомивши про це зацікавлені сторони. Враховуючи, що Комітет проведення змагань Асоціації несе безпосередню пряму відповідальність за організацію та проведення обласних змагань, участь Голови Комітету проведення змагань Асоціаціїабо його заступника під час жеребкування  призначень арбітрів та спостерігачів арбітражу є обов’язковою. 

5.4. Арбітри, асистенти арбітра, спостерігачі арбітражу, та у випадках  призначення для проведення матчу четверті арбітри і делегати матчів, зобов’язані прибути на стадіон не пізніше ніж за одну годину до початку матчу. Кожен арбітр повинен мати з собою щонайменше три комплекти форми різних кольорів. Арбітр та асистенти арбітра зобов’язані проводити матч в однакових футболках, які за кольором не повинні збігатися з кольором футболок футболістів обох команд. Якщо кольори футболок арбітрів співпадають з кольором футболок воротарів, змінювати футболки повинні воротарі.

5.5. Арбітр, четвертий арбітр та асистенти арбітра разом з представниками команд несуть відповідальність за дотримання правил допуску до матчу футболістів. Арбітр зобов’язаний провести ідентифікацію футболістів на футбольному полі за три хвилини до початку матчу, згідно наданих паспортів футболістів, а четвертий арбітр чи асистенти арбітра зобов’язані проводити перевірку паспортів футболістів та ідентифікувати футболістів під час проведення процедури заміни футболістів. Контроль за дотриманням цього пункту покладається на делегата матчу. Якщо арбітри не сумлінно виконали свої обов’язки то до них застосовуються дисциплінарні санкції у вигляді відсторонення від проведення матчів обласних змагань. Арбітр є єдиним хронометристом матчу.

5.6. Арбітр, асистенти арбітра, спостерігач арбітражу та делегат матчу зобов’язані до початку матчу оглянути футбольне поле, оцінити його по п’ятибальній системі і зробити відповідний запис в рапорті арбітра та перевірити наявність розмітки технічної площі. Питання, щодо готовності футбольного поля до проведення матчу в тому числі наявності розмітки технічної площі приймає арбітр матчу, прокосультувавшись із делегатом матчу. Делегат матчу повинен проінформувати про недоліки представника команди господря поля та при необхідності інших учасників матчу.

5.6.1. Всі записи в  рапортах арбітра, спостерігача арбітражу та делегата матчу повинні вестись ручкою з чорною пастою або чорнилом розбірливим почерком чи  друкованими літерами,  відповідальність за це покладається на арбітра та делегата матчу.

5.7. В окремих випадках комісією призначень Асоціації може бути призначено на матчі юнацьких та дорослих команд прем’єр-ліги та першої ліги обласних змагань чотири арбітри, один з яких буде виконувати функції  асистента арбітра матчу юнацьких команд та у випадку призначення четвертого арбітра матчу дорослих команд з оплатою, згідно Регламенту обласних змагань. В такому випадку арбітр, призначений на  матч дорослих команд, проводить арбітраж лише матчу дорослих команд.

5.8. У випадку неявки на матч арбітра чи непередбачуваних обставинах її проводить один з асистентів, який в списках рекомендованих арбітрів знаходиться вище, остаточне рішення з цього питання приймає спостерігач арбітражу матчу, погодивши це з головою комісії призначень. У випадку неявки на матч всієї бригади арбітрів, матч проводить арбітр найвищої кваліфікації з присутніх на стадіоні.

5.9. Якщо матч не розпочався своєчасно по вині арбітрів, то на них накладаються дисциплінарні санкції.

5.10. Після закінчення матчу арбітр зобов’язаний на протязі 15 хвилин заповнити рапорт арбітра, зробивши особисто відповідні записи про проведенні заміни, авторів забитих м’ячів, про всі дисциплінарні санкції, застосовані до футболістів або офіційних осіб і будь-які інциденти, що виникли до, під час чи після матчу та інше, погодивши дану інформацію з ассистентами арбітра та делегатом матчу. Арбітр несе за це особисту відповідальність.


5.11. Якщо в ході матчу мали місце попередження або вилучення футболістів, травми, порушення порядку на стадіоні чи подання протесту, арбітр зобов’язаний внести в рапорт арбітра, а делегат матчу в рапорт делегата відповідні записи. При винесені попередження та при вилученні футболіста арбітр зобов’язаний внести в рапорт арбітра відповідний запис. Відповідальність за це покладається на арбітра.

5.11.1. Якщо футболіст в ході матчу вилучений за два попередження то попередження автоматично анулюються і вноситись арбітром лише у рапортарбітра, а паспорт футболіста вилучається. 

5.11.2. Паспорт футболіста, вилученого з поля футболіста, арбітр разом з рапортом арбітра зобов’язаний на протязі доби передати в Адміністрацію Асоціації.

5.12. Арбітр зобов’язаний протягом години після закінчення матчу дорослих команд надіслати СМС чи повідомити по телефону Голову Комітету  проведення змагань або його заступника про результат матчу юніорських (юнацьких) та дорослих команд.

5.12.1. Спостерігач арбітражу і делегат матчу зобов’язані до 12 години наступного дня, по телефону повідомити Комітет проведення змагань про результат матчу, попередження, вилучення, протест, інциденти, якщо вони мали місце та інше. Крім цього, спостерігач арбітражу зобов’язаний повідомити про оцінки, виставлені ним арбітрам за арбітраж даного матчу.

5.12.2. Якщо після матчу представники команд повідомили арбітра та делегата матчу про подачу протесту, або якщо під час матчу, або по його закінченні мали місце інциденти, всі члени бригади арбітрів, представники команд та делегат матчу зобов’язані наступного дня прибути в Адміністрацію Асоціації і надати письмові пояснення.

5.12.3. Арбітр зобов’язані на протязі 24 годин, а спостерігач арбітражу та делегат матчу на протязі 48 годин після закінчення матчу відправити рапорти електроною поштою, рекомендованим листом або передати особисто в Адміністрацію Асоціації. За несвоєчасне відправлення документації або несвоєчасне повідомлення результату матчу чи інформації про виставлені оцінки арбітрам, а також при інших порушеннях вимог данного Регламенту на арбітрів, спостерігачів арбітражу та делегатів матчу накладаються дисциплінарні санкції згідно Дисциплінарних правил Асоціації. До прийняття відповідного рішення вони відсторонюються від арбітражу, спостереження арбітражу та функцій делегата матчу.

5.13. В окремих випадках комісією призначень на матчі обласних змагань крім спостерігача арбітражу призначається делегат матчу, оплата якого становить 50% від суми оплати спостерігача арбітражу і розрахунок з якими проводиться командою-господарем поля.


VI. ПРОТЕСТИ

6.1. Тренер команди, подаючи протест, зобов’язаний під час перерви чи на протязі 5 хв. після закінчення матчу повідомити про це арбітра, спостерігача арбітражу або делегата та представника команди-суперниці. Арбітр та делегат матчу зобов’язані зробити відповідні записи в рапорті про подачу протесту.

6.1.1. Письмовий протест, підписаний керівництвом клубу та квитанцію про сплату обов’язкового грошового внеску за подачу протесту у сумі 1 000 грн. за юніорську команду та 3 000 грн. за дорослу команду,клуб повинен на протязі 24 год. після закінчення матчу направити в Адміністрацію Асоціації. Крім цього клуб з власної ініціативи може надати додатково фото чи відеоматеріали по суті даного протесту.

6.1.2. Не своєчасно подані, не зафіксовані в рапорті арбітра протести та якщо не перерахований обов’язковий грошовий внесок за подачу протесту на р/р Асоціації  – не розглядаються. Якщо КДК протест клубу задовольняється то обов’язковий грошовий внесок за подачу протесту – повертається клубу, а якщо протест клубу відхилений то обов’язковий грошовий внесок за подачу протесту, клубу не повертається.   

6.2. При намірах команди подати протест на незаявленого чи дискваліфікованого футболіста, тренер команди зобов’язаний, під час матчу, у перерві чи після закінчення матчу на протязі 5 хвилинзвернутись до делегата матчу, який в присутності представників обох команд та арбітрів матчу повинен у перерві чи після закінчення матчу (на протязі 5 хв.) ідентифікувати футболіста. Висновок делегата матчу є визначальним при прийнятті рішень КДК. Команда суперник зобов’язана, на вимогу делегата матчу представити футболіста для ідентифікації. Якщо ця вимога не виконана (про що інформує у рапорті делегат матчу), то протест задовольняється і на команду КДК накладаються дисциплінарні санкції згідно пункту 9.8. даного Регламенту.

6.3. Не приймаються і не розглядаються протести, якщо вони подані на рішення арбітрів, прийняті ними в ході матчу, але команда може написати в Адміністрацію Асоціації скаргу на дії арбітрів та при цьому обов’язково додати копію відеозапису даного матчу.Без відеозапису матчу  скарга не розглядається. 

6.4. Якщо матч проведений без належної спортивної боротьби, пасивно, з неповагою до глядачів, чи на заздалегідь фіксований (домовлений) результат то КДК  має право, за поданням відповідних рапортів арбітром та делегатом матчу або за результатом перегляду відеоматеріалу зазначеного матчу, анулювати результат матч, зарахувати поразки обом командам та накласти на команди дисциплінарні санкції і відсторонити на визначений термін окремих футболістів.


VII. ПОРЯДОК ОФОРМЛЕННЯ ДОКУМЕНТІВ,

 СТАТУС УЧАСНИКІВ ЗМАГАНЬ І ПЕРЕХОДУ ФУТБОЛІСТІВ

7.1. Оформлення заявкових документів проводиться згідно графіка, затвердженого Головою Асоціації або Першим заступником Голови Асоціації.

7.2. В  Прем’єр-лізі, першій, другій та третій лігах  кожна команда може заявити до  25 футболістів дорослої та більше згідно пункту 7.4.6. і 25 футболістівюніорської (юнацької) команди.

        7.2.1 Реєстрація, заявка, дозаявка та перезаявка футболістів усіх ліг проводиться лише протягом одного з двох реєстраційних періодів: 

перший реєстраційний період - з 01 березня до 20 травня 2021 року (до заявковий період для випускників ДЮФЗ, зареєстрованих у ЄБДУАФ з 07 по 13 червня 2021 року);

другий реєстраційний період - з 28 липня до 31 серпня 2021 року.

7.2.2. Перезаявка футболістів у Прем’єр-лізі із однієї команди Прем’єр-ліги в іншу команду Прем’єр-ліги під час другого реєстраційного періоду не дозволяється, крім випадку якщо клуб (команда) за який виступав футболіст припинив свої виступи у Чемпіонаті області.

7.3. Футболіст-учасник обласних змагань, який під час реєстраційного періоду був заявлений за команду обласного чемпіонату чи першості, може бути перезаявлений за іншу команду лише згідно пунктів 3.5.; 3.5.1.; 7.2.; 7.2.1.; 7.2.2. і 7.4 даного Регламенту та дозволу команди, за яку він виступав.

7.3.1. У випадку існування за футболістом матеріальної заборгованості попередній клуб має надати Адміністрації Асоціації відповідного листа на протязі трьох днів після отримання заяви від футболіста. Якщо на протязі трьох днів від подання футболістом заяви до керівництва попереднього клубу, до Адміністрації Асоціації від керівництва попереднього клубу не надходить лист з вимогою ліквідації майнової заборгованості футболіста, футболіст може бути заявлений за новий клуб на підставі пункту 7.4. Всі спірні питання пов’язані з переходом футболіста розглядає КДК Асоціації.

7.3.2. Футболіст команди майстрів може виступати за команду-учасницю обласних змагань лише після тридцяти днів від дати, коли футболіст брав участь в останньому офіційному матчі, як професіонал (крім пунктів 3.6.; 3.6.1.; 3.6.2.). 


7.3.3. Футболіст, який виступав за межами України може бути заявлений за команду-учасницю обласних змагань лише після повернення в Україну Міжнародного трансферного сертифікату та сплати клубом (командою), яка бажає заявити данного футболіста обов’язкового благодійного внеску в розмірі одна тисяча гривень.    

7.4. Клуб, до якого переходить футболіст, що немає діючого контракту (угоди) або термін його закінчився повинен надати компенсацію клубу з якого він переходить на покриття витрат за підготовку до сезону (оренда футбольного поля, тренувальна екіпіровка, спортивне взуття та інше), у вигляді благодійного внеску, або інше (за домовленістю між клубами) у розмірі п’ять тисяч гривень для команд Прем’єр-ліги обласних змагань і команд учасниць Всеукраїнських змагнь та дві тисячі гривень для команд інших ліг обласних змагань (ця вимога не поширюється на футболістів яким виповнилось 30 років).

7.4.1. При наявності діючого контракту (угоди) футболіста, нотаріально завіреного, клуб, до якого він переходить, надає компенсацію клубу, з якого він переходить, у вигляді благодійного внеску, або інше (за домовленістю між клубами) у розмірі, що визначено у діючому контракті. Якщо сума в контракті (угоді) не визначена - діє пункт 7.4. цієї статті.

7.4.2. Клуб, з якого переходить футболіст, може відмовитись від компенсації (надавши письмову заяву про відмову від компенсації або повернення паспорта футболіста), але клуб, до якого здійснюється перехід футболіста, обов’язково повинен сплатити сто гривень у вигляді благодійного внеску на рахунок Асоціації за перехід кожного футболіста для виготовлення нового паспорта футболіста. 

7.4.3. При розформуванні клубу, або клуб знявся чи знятий КДК з обласних змагань, футболісти команд цього клубу мають право без компенсації перейти в інші клуби.

7.4.4. Якщо футболіста було відраховано з клубу (команди), він має право без будь-якої компенсації на перехід в інший клуб. 

7.4.5. Якщо футболіст самостійно вибув із клубу і протягом від одного року і більше не брав участі у змаганнях під егідою Асоціації, він вважається відрахованим із цього клубу і в дію вступає пункт 7.4.4. цієї статті.

7.4.6. Для дорослих команд допускаються переходи більше встановленого ліміту футболістів у визначені терміни, але клуб, до якого вони переходять, повинен сплатити за кожного позалімітного футболіста сто гривень у вигляді благодійного внеску на рахунок Асоціації. У випадку втрати паспорта футболіста, клуб за виготовлення дубліката повинен сплатити сто гривень у вигляді благодійного внеску. 

7.4.7. При неузгодженнях між сторонами питання про перехід та компенсацію, після надання комітету з проведення змагань відповідних матеріалів, розглядається КДК  у присутності зацікавлених сторін впродовж 30 днів від дати заяви футболіста. 

7.5. Кожна команда представляє для заявки у офіс Асоціації наступні документи:

        - оригінал заявкових листів, надруковані в двох примірниках, завірені лікарем та підписані президентом і тренером клубу (команди) з мокрими печатками;

        - заява на проведення реєстрації у ЄБД УАФ (для всіх футболістів дорослого та юнацького складу) в електронному вигляді у форматі PDF об’ємом не більше 0,9 MB (зразок заяви в Додатку 2);

- паспорти футболістів видані Комітетом проведення змагань Асоціації;

        - особистий громадянський паспорт особи (1,2,3,10,11 сторінки), ІD картаособи (дві сторони на одній сторінці), закордонний паспорт (при наявності) в електронному вигляді у форматі PDF об’ємом не більше 0,9 MB;

- одну фотографію в електронному вигляді у форматі JPG об’ємом не більше 0,9 MB. У формі футбольного клубу (до грудей);

        - всі документи подаються в Адміністрацію Асоціації для реєстрації футболістів на електронному носії.

        7.5.1. Представники команд отримують  завірені підписом і печаткою паспорт футболіста на кожного заявленого футболіста,вартість якого сто гривень, та після завершення реєстраційного періоду завірений підписом і печаткою один примірник заявкового листа.

7.5.2. У випадку відсутності паспортів футболістів арбітр матч не проводить, а команді у якої відсутні паспорти футболістів зараховується поразка – 0:3.  

7.6. Футболісти юнацької команди, яким не виповнилося 16 років, як виняток можуть бути заявлені за команду після медичного обстеження у Львівському обласному фізкультурно-лікувальному диспансері та допуску до змагань за старшу вікову групу.

7.6.1. За дорослу команду Прем’єр-ліги, першої та  другої ліги дозволяється виставляти на матч заявлених юніорів (юнаків) 2002-2004 років народження, без будь-яких кількісних обмежень при умові, що вони в цей день не були внесені у рапорт арбітра матчуюніорських (юнацьких) команд.


VIII. МІСЦЕ ЗМАГАНЬ

8.1. Всі стадіони, на яких проводяться матчі чемпіонату, першості та Кубка області повинні відповідати загальноприйнятим нормам та затвердженим вимогам для відповідних ліг.

8.1.1. Команда господар поля, з власної волі та за наявності письмового листа, має право проводити свої домашні матчі на стадіоні, який відповідає затвердженим вимогам для відповідних ліг, будь-якого іншого населенного пункту Львівської області в т.ч. і на стадіоні команди суперника. При умові, що нею будуть забезпечені всі вимоги пов’язані з організацією та проведенням календарного матчу, передбачених даним Регламентом.  

8.2. Дирекція стадіону спільно з представниками команди-господаря поля для проведення змагань на високому організаційному рівні зобов’язана забезпечити:

- належно підготовлене футбольне поле відповідних розмірів з трав’яним або із штучним покриттям відповідної якості та чіткою розміткою вапном, крейдою або водоемульсійною фарбою (у випадку погіршенні погодніх умов, забезпечити варіант проведення матчів юніорського (юнацького) чи дорослого складів на резервному стадіоні, який відповідає вимогам даного Регламенту);

- місця для сидіння глядачів, захисні навіси над місцями для офіційних осіб клубу і запасних футболістів місткістю не менше 13 місць в межах технічної площі, розмітка якої обов’язкова та  інші побутові умови і санітарно-гігієнічні приміщення;

-  обладнані роздягальні для обох команд та бригади арбітрів;

-  душ із холодною та гарячою водою;

-  три футбольні м’ячі на матч, що відповідають Правилам гри;

-  табло або таблички для використання при здійсненні замін в ході матчу четвертим арбітром;

-  підняття на флагштоку стадіону Держаного Прапора України;

- мінеральну воду (чай, кава) для футболістів, арбітрів, спостерігача арбітражу та делегата матчу;

- на стадіоні пункт першої медичної допомоги для глядачів або під час матчу юніорських (юнацьких) та дорослих команд повинен чергувати автомобіль швидкої медичної допомоги, який прибуває на стадіон за 30 хвилин до початку матчу та лікарський персонал з набором необхідних медикаментів для надання невідкладної медичної допомоги і знаходитись на стадіоні впродовж 30 хвилин після закінчення матчу;

- забезпечення громадського порядку, безпеки, евакуації учасників і глядачів при проведенні матчу та чергування працівників правоохоронних органів з представниками громадськості, стюардами та представниками охоронних структур;

- належне збереження особистих речей офіційних осіб матчу в тому числі їх транспортного засобу.

8.3. На стадіонах в зручних для глядачів місцях повинні бути встановлені стенди з спортивною інформацією і по мірі можливості кіоски з продажу їжі та напоїв. Продаж алкогольних напоїв на стадіоні – заборонений.

8.3.1. Стадіон повинен бути радіофікований і диктор повинен інформувати під час матчу глядачів та учасників змагань про все, що пов’язано з проведенням матчу.

8.4. На території в межах стадіону до, під час та після матчу заборонено використання піротехнічних засобів, расиських викриків та демонстрацію нео-нациських символів і банерів, а також образливих скандувань чи висловлювань на адресу команди суперника, вболівальників команди суперника, арбітрів матчу та інших офіційних осіб Асоціації.  У випадку порушення цієї норми, зокрема вкидання піротехніки у ігрову зону, на бігові доріжки чи трибуни то арбітр призупиняє матч на 2-3 хвилини. При повторені цього порушення арбітр зупиняє матч на 5-10 хвилин і просить команди йти у роздягальні,а на клуб КДК накладається дисциплінарні санкції у вигляді обов’язкового грошового внеску у сумі дві тисячі гривень. Якщо після поновлення матчу знову порушується ця норма то арбітр припиняє матч, а команді глядачі чи фанати якої порушили п. 8.4 даного Регламенту зараховується поразка з рахунком 0:3.

8.5. При відсутності лікарського персоналу з медикаментами, незабезпечення охорони громадського порядку, неготовності футбольного поля до матчу (відсутня чітка та якісна розмітка в тому числі розмітка технічної площі або не належно покошине футбольне поле), відсутні паспорти футболістів команди, не проведення розрахунку з арбітрами та спостерігачем арбітражу до початку матчу – арбітр не проводить матч, а команді господарів зараховується поразка  0:3 і на неї КДК накладаються дисциплінарні  санкції.

8.6. Якщо стадіон не відповідає вищевказаним вимогам, або порушує їх, то після попередження рішенням КДК забороняється проводити матчі на цьому стадіоні і команда зобов’язана проводити свої домашні матчі на іншому стадіоні, поки не будуть усунуті усі недоліки.       

  


IX. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ФУТБОЛІСТІВ ТА КЕРІВНИКІВ КОМАНД

9.1. Футболісти та керівники команди, які приймають участь в обласних змаганнях з футболу зобов’язані виконувати всі вимоги Правил гри і даного Регламенту, виявляти високу дисципліну, повагу до суперників та глядачів.

9.1.1. Клуб (команда) несе відповідальність за поведінку своїх глядачів та офіційних представників до, під час та після закінчення матчу, зокрема за пронесення на територію стадіону і використання глядачами піротехніки  та інших  заборонених предметів. Офіційні представники не мають права втручатися в дії бригади арбітрів, вони несуть повну відповідальність за поведінку футболістів своєї команди і безпеку арбітрів та делегата до, під час та після закінчення матчу. При втручанні тренерів команд, представників клубів або глядачів в дії арбітра під час матчу, арбітр має право припинити матч. Команді, представники або глядачі якої винні в цьому, зараховується поразка з рахунком 0:3 та неї накладаються дисциплінарні санкції.

9.1.2. Якщо команду гостей на виїзді підтримують їхні уболівальники чи фанати (окрема група осіб із атрибутикою та символікою клубу), то дана команда повинна забезпечити супровід своїх уболівальників офіцером безпеки клубу і своїми силами підтримує порядок у своєму фан-секторі (у спеціально відведеному секторі або місці розташування своїх уболівальників на стадіоні) та безпосередньо несе повну відповідальність за дії своїх уболівальників в тому числі згідно пункту 8.4. даного Регламенту. 

9.1.3. При спробі фізичної дії або за нанесенні тілесних ушкоджень арбітру, асистентам арбітра або четвертому арбітру, будь-ким із представників футбольного клубу, а саме: футболістом,тренером, керівником чи офіційною особою клубу або вболівальником команди –  під час гри, в перерві чи після закінчення матчу, арбітр припиняє матч.               Команді представники якої винні у цьому,  зараховується поразка з рахунком 0:3 і дана команда знімається із обласних змагань та відсторонюється від участі в обласних змаганнях на визначений термін. По даному факту, не приймається до уваги ніякі виправдовуючи обставини та клопотання. Дана команда допускається до участі в обласних змаганнях лише після рішення Виконавчого комітету Асоціації та у нижчу лігу обласних змагань.

9.1.4. Клуб, команда-господар поля зобов’язаний забезпечити безпеку бригаді арбітрів при виході на поле та після закінчення першого та другого таймів, а саме виділити особу, яка супроводжуватиме арбітрів із футбольного поля до роздягальні. 

9.1.5. Тренерам, представникам команди вихід на поле під час матчу без дозволу арбітра категорично забороняється. Вони зобов’язані знаходитись у технічній площі, розмітка якої обов’язкова, у випадку відсутності на стадіоні технічної площі на команду господаря поля (на підставі рапорта арбітра чи делегата матчу) КДК накладаються дисциплінарні санкції.

9.2  Клуб, команда-господар поля зобов’язаний:

- надати роздягальні команді гостей та арбітрам;

- виключити можливість присутності сторонніх осіб у кімнаті арбітрів, крім арбітрів, у ній має право перебувати лише спостерігач арбітражу, делегат матчу та офіційні особи які заповнюють рапорт арбітра;

- надати для проведення матчу три однакових футбольних м’ячів, що відповідають вимогам Правил гри і які використовуються під час проведення матчу,  у випадку порушення цієї вимоги (на підставі рапорта арбітра чи делегата) на клуб КДК накладаються дисциплінарні санкції;

- призначити офіційного представника з повноваженнями щодо зустрічі арбітрів, спостерігача арбітражу і оплати коштів на харчування арбітрів та спостерігача арбітражу;

- надати спостерігачу арбітражу і делегату матчу місце, яке забезпечує комфортні умови для виконання ним своїх обов’язків під час матчу;

- призначити офіцера безпеки клубу, який відповідатиме за роботу із своїми вболівальниками та безпосередньо взаємодіє з керівниками органів внутрішніх справ і делегатом матчу до, під час та після матчу.  

9.3. До арбітражу обласних змагань з футболу  допускаються і жінки, в зв’язку з чим команда-господар поля зобов’язана надати їм окрему роздягальню та створити інші необхідні умови до, під час і після закінчення матчу.

9.4. Організатори, представники команд несуть відповідальність за несвоєчасний початок матчів. Якщо по винні однієї з команд, або організаторів матчу гра своєчасно не почалась, то на винних накладаються дисциплінарні санкції.

9.5. Футболісти, спортивна форма яких не відповідає існуючим вимогам, або при наявності неохайного вигляду, до матчу не допускаються.

9.6. Футболіст, який зазнав травми, повинен сам, або з допомогою партнерів по команді покинути поле.У випадку, коли виникла необхідність втручання лікаря, то він і тренер (дві офіційні особи) з дозволу арбітра матчу можуть вийти на поле і за його межами надати футболісту необхідну медичну допомогу.

9.7. Дисциплінарні вчинки футболістів та керівників команд, а також випадки порушень громадського порядку на стадіонах глядачами розглядає КДК.

9.8. За участь у матчі юніорського (юнацького) чи дорослого складу незаявленого або дискваліфікованого футболіста, команді за яку виступав незаявлений або дискваліфікований футболіст зараховується поразка з рахунком 0:3, а команді-суперниці – перемога з рахунком 3:0, і на клуб, що порушив Регламент, накладаються дисциплінарні санкції у вигляді обов’язкового грошового внеску.

9.8.1. У випадку несплати до встановленого терміну визначеного КДК обов’язкового грошового внеску тоКДК знабраних очокюніорського (юнацького) чи дорослого складу може зняти три турнірних очки. 

9.8.2. Якщо у матчі в складах обох команд приймали участь не заявлені або дискваліфіковані футболісти то обом командам зараховується поразка з рахунком 0:3 і КДК до обох команд застосовує вище вказані дисциплінарні санкції. 

9.9. Якщо команда без дозволу арбітрів, самовільно залишила футбольне поле або відмовилася продовжити гру, то їй зараховується поразка 0:3 і на команду накладаються дисциплінарні санкції у вигляді обов’язкового грошового внеску у сумі три тисячі гривень. Але якщо в даному матчі суперник  вигравав  з більшим рахунком тоді в силі залишається рахунок, який був на момент зупинки матчу.

9.9.1. Якщо до встановленого КДК терміну не сплачено вказану суму грошового внеску, то КДК розглядає питання про зняття з набраних очок дорослого складу п’ять турнірних очок абопро зняття клубу з обласних змагань.До участі в наступній першості команда може бути допущена тільки за спеціальним рішенням Виконавчого комітетуАсоціаціїта у нижчій лізі.

9.10. На футболістів, які скоїли дисциплінарні вчинки, накладаються дисциплінарні санкції: попередження, вилучення з поля, відсторонення (дискваліфікація) та обов”язковий грошовий внесок.

9.10.1. Футболіст, після кожних чотирьох попереджень автоматично відсторонюється (дискваліфікується) на один матч. Клуб зобов’язаний самостійно вести облік попереджень (застосовуються арбітром у вигляді жовтих карток), отриманих футболістами. Лише клуб несе повну відповідальність за облік попереджень отриманих футболістами юнацьких та дорослих команд .

9.10.2.Якщо футболіст вилучений з поля за два попередження, то вони автоматично анулюються і в подальшому не враховуються, а футболіст автоматично пропускає один матч.

9.10.3. Попередження, отримані футболістом за юніорський (юнацький) і дорослий склад та фарм-клуб, враховуються сумарно і втрачають силу після завершення сезону, крім випадківзазначених в пунктах 4.2.1., 4.2.3. та 4.3.2. даного Регламенту. В цих випадках вони залишаються в силі, а їх облік ведеться відповідно до Регламенту.

9.10.4. Якщо футболіст, який через надмірну кількість попереджень безпосередньо не приймав участі у матчі, але його прізвище помилково внесено в рапорт арбітра, то до  команди застосовується лише дисциплінарні санкції у вигляді грошового внеску.

9.10.5. Футболіст, якого вилучено з поля (паспорт футболіста забирається арбітром), пропускає наступнийматч до рішення КДК, який приймає рішення про відсторонення (дискваліфікацію) футболіста. Термін дії відсторонення футболіста від участі у матчах розпочинається з моменту вилучення футболіста з поля.

9.10.6. Матчі, що по якійсь причині не відбулися (технічна поразка, неявка тощо) в пропуски матчів дискваліфікованими футболістами не враховуються.

9.11. Якщо футболіст, який через дискваліфікацію мав пропустити матч, помилково  записаний тренером в рапорт арбітра, але безпосередньо не приймав участі у матчі, до команди  застосовується лише дисциплінарні санкції.

9.12. Якщо дискваліфікований футболіст перевищує кількість матчів, пропущених в даному чемпіонаті (до кінця сезону), залишок непропущених матчів переноситься на наступний сезон.

9.12.1. При переході до іншого клубу футболіст повинен відбути відсторонення у команді, за яку він буде заявлений. При переході футболіста протягом сезону до іншого клубу жовті картки не анулюються.

9.13. У випадку не прибуття футболіста без поважних причин в склад збірної області він підлягає відстороненню (дискваліфікації) згідно Рішення КДК Асоціації. 


9.14. Клуб, команда-господар поля несе відповідальність за громадський порядок та безпеку до, під час і після матчу на стадіоні та прилеглої до нього території (в межах 100 метрів). З урахуванням вимог до забезпечення громадського порядку і безпеки під час проведення футбольних матчів, клуб-господар поля зобов’язаний забезпечити присутність представників органів правопорядку, представника місцевої влади, стюардів та охоронних структур в кількості, достатній для протидії порушенням громадського порядку та охорони глядачів і учасників матчу на стадіоні. Всі стюарди мають бути вдягненні в однакові манішки (куртки) із словом ’’стюард’’ яскравого кольору. 

9.15. Клуб, команда-господар поля до, під час і після матчу несе повну відповідальність за поведінку усіх глядачів, які повинні знаходитись на трибунах стадіону. У випадку недостатньої кількості місць для сидіння, клуб-господар повинен зробити все необхідне, щоб глядачі знаходились на відстані не ближче 3 метрів до лінії воріт та бокової лінії. Якщо матч був зірваний по вині глядачів, команді-господарю поля зараховується поразка 0:3.

9.15.1. Якщо матч був зірваний по вині обох команд, то  обом командам зараховується поразка 0:3. Якщо матч був зірваний по вині однієї з команд, то  команді, що порушила Регламент зараховується поразка 0:3. В усіх випадках на винних накладаються дисциплінарні санкції в тому числі і розглядається питання про зняття турнірних очок.

9.16. Клуби (команди) Прем’єр-ліги зобов’язані проводити відеозапис матчу та обладнати на домашньому стадіоні платформу для розміщення телекамери. Платформа заввишки щонайменше 2 м, має бути обладнана дахом  і розміщена напроти середньої лінії футбольного поля. Мінімальний розмір платформи – 2х2.

9.16.1. На відеозапису, який здійснює клуб господар поля повинен бути зафіксований весь матч, вихід команд і арбітрів на поле і те, як вони залишають поле. Клуб-господар поля повинен забезпечити гостям умови для проведення відеозапису. 

9.17. Клубу рекомендується забезпечити присутність шести-вісьми юних футболістів для повернення м’яча, що опинився за межами поля (вимога цього пункту для команд Прем’єр-ліги обов’язкова). Форма юних футболістів повинна бути однаковою і відрізнятися кольором від форми команд та арбітрів.

9.18. Клуби (команди) Прем’єр-ліги зобов’язані проводити перед початком сезону, та по можливості перед початком другого кола, навчальний семінар із Правил  гри для своїх футболістів та офіційних осіб клубу за обов’язкової участі представника Комітету арбітрів Асоціації.


X. КУБОК ОБЛАСТІ

10.1. У змаганнях на Кубок Львівської області з футболу (далі – Кубок області) приймають участь команди Прем’єр-ліги, першої, другої та третьої ліг обласних змагань.

10.1.1. На першому етапі розіграшу Кубка області вищі за рангом команди виїжджають до колективів нижчих ліг, а у випадку зустрічі команд однієї ліги господар поля визначається жеребкуванням.

10.1.2. У наступних етапах господар поля визначається в такому порядку:

- команда, яка перемогла на своєму полі виїжджає до команди, яка на даному етапі здобула перемогу на полі суперника;

- місце проведення матчів у наступному етапі розіграшу Кубка області для команд, які обидві перемогли вдома або на виїзді, визначається жеребкуванням.


10.1.3. Перед кожним етапом розіграшу Кубка області (крім фіналу) Комітет  проведення змагань за участю офіційних представників зацікавлених клубів проводить жеребкування щодо визначення команд-суперниць наступного етапу. При жеребкуванні на всіх етапах першою обирає суперника команда, яка на день жеребкування, знаходиться найвище у турнірній таблиці і т.д..

10.1.4. Команди Прем’єр-ліги, які приймають участь у розіграші Кубка області, розпочинають виступи з виїзду до колективів нижчих ліг.

10.2. У випадку нічийного результату в основний час матчу у іграх першого (попереднього) етапу, 1/16, 1/8, 1/4, 1/2 фіналу та фінального матчу призначається додатковий час (два тайми по 15 хв.) і якщо і він не виявить переможця, то призначається серія одинадцятиметрових згідноз Правилами гри IFAB.

10.3. В розіграші Кубка області можуть виступати лише ті футболісти, які виступають за дану команду в обласних змаганнях і мають паспорт футболіста.

10.3.1.Якщо доросла команда учасниця обласних змагань є в структурі чи фарм-клубом дорослої команди-учасниці Прем’єр-ліги, першої чи другої ліги обласних змагань то в розіграші Кубка області клуб може виступати лише однією (об’єднаною) командою. Футболістам даної команди і футболістамкоманди нижчої ліги дозволяється  виступати у розіграші Кубка  області за об’єднану команду без будь-яких обмежень.

10.4. Облік попереджень та вилучень, отриманих футболістами в матчах чемпіонату, першості та матчах Кубка області ведуться окремо.

10.5. Усі витрати пов’язані з проведенням фінального матчу оплачується командами-фіналістами порівну.

10.6. Фінальний матч розіграшу Кубка області проводиться на нейтральному полі, яке визначає Комітет  проведення змагань.

10.7. Команда, яка завоює Кубок області залишається його володарем на постійно.

10.8. Футболісти команд фіналістів нагороджуються медалями та зобов’язані взяти участь у церемонії нагородження учасників фіналу. У разі відмови від участі в церемонії нагородження, клуб повинен буде перерахувати на р/р Асоціації обов’язковий грошовий внесок у сумі дві тисячі гривень.

10.9. Рішення щодо формату проведення матчу за Суперкубок Львівської області з футболу приймає Виконавчий комітет Асоціації. 


XI. НАГОРОДЖЕННЯ

11.1. Дорослі та юнацькі команди, які стали чемпіонами, переможцями та посіли призові місця в обласних змаганнях нагороджуються пам’ятними Кубками Асоціації, а гравці та офіційні представники команд медалями.

11.1.1. Клуби-переможці та призери чемпіонату і першостей не пізніше, ніж за десять днів до дати офіційної церемонії надають до Адміністрації Асоціації списки осіб для нагородження відповідно до заявкових листів команд. 

11.2. За підсумками  сезону Асоціаціявизначає і нагороджує пам’ятними призами:

- кращого бомбардира серед дорослих команд Прем’єр-ліги;

- кращого футболіста обласних змагань;

-  кращих футболістів по амплуа(воротаря, захисника, півзахисника, нападаючого);

- кращого тренера.


XII. ПРИЙОМ ТА ФІНАНСУВАННЯ УЧАСНИКІВ

12.1 Витрати по відрядженню команд та лікаря (проїзд, розміщення, добові, харчування) на матчі несуть безпосередньо організації, які відряджають команди.

12.2. Клуб, команда-господар поля компенсує витрати на харчування арбітру, асистентам арбітра, четвертому арбітру, спостерігачу арбітражу і делегату матчу за проведені матчі чемпіонату, першості та розіграшу Кубка області з футболу, а також витрати за проїзд до  місця проведення матчів і в зворотньому напрямку (при наявності квитків). Всі фінансові розрахунки проводяться за годину до початку матчу. 

12.2.1. Якщо команда в чемпіонаті, першості чи Кубку області не провела повну компенсацію витрат на харчування арбітрам та спостерігачу арбітражу, то арбітри матч не розпочинають, а КДК в даному випадку – зараховуєкоманді-господарю поля поразку з рахунком 0:3 і  накладає на клуб дисциплінарні санкції. Крім цього КДК призупиняє участь даної команди в обласних змаганнях до проведення повних розрахунків з арбітрами, спостерігачем арбітражу та Асоціацією і у наступних матчах, що нею не зіграні згідно календаря ігор,їй зараховується поразка 0:3. 

12.2.2. Компенсація витрат на харчування арбітрів, асистентів арбітра, четвертих арбітрів, спостерігачів арбітражу і делегатів матчів Кубка області першого та наступних етапів становить, як за матчі команд другої ліги першості області, 1/8 фіналу, як за матчі команд першої ліги,  а починаючи з 1/4 фіналу, як за матчі команд Прем’єр-ліги.

12.2.3.  Якщо матч не відбувся з вини однієї з команд, виплату компенсації на харчування і за проїзд арбітрам та спостерігачу арбітражу здійснюється командою-господарем поля, як за виконану роботу, за умови, якщо арбітри та спостерігач арбітражу прибули на місце проведення матчів.

12.3. Всі фінансові операції, пов’язані з витратами на команду (харчування в день гри), компенсацією витрат на харчування і за проїзд арбітрів, спостерігача арбітражу таделегата матчів, а також оплату лікаря та іншого обслуговуючого персоналу є правомірним і діють на основі чинного законодавства.


Додаток №1.


ПРО ВСТАНОВЛЕННЯ РОЗМІРУ ЗАЯВКОВОГО ГРОШОВОГО ВНЕСКУ ТА СУМИ БЕЗПОВОРОТНОЇ  ФІНАНСОВОЇ ДОПОМОГИ ЗА УЧАСТЬ ФУТБОЛЬНИХ КЛУБІВ (КОМАНД) У ОБЛАСНИХ ЗМАГАННЯХ З ФУТБОЛУ СЕЗОНУ 2021 РОКУ


1. Згідно з Рішенням Виконавчого комітету Асоціації від 22 березня 2021 року розмір заявкового грошового внеску команд-учасниць за участь у чемпіонаті та першості області з футболу  сезону  2021 року становить:

-  Прем’єр-ліга – 25 000 (двадцять п’ять тисяч) грн.

-  Перша ліга –20 000 (двадцять тисяч) грн.

2. Для відшкодувань усіх витрат, пов’язаних з організацією та проведенням обласних змагань з футболу сезону 2021 року (компенсація витрат на харчування арбітрів, асистентів арбітра, четвертих арбітрів, спостерігачів арбітражу і делегатів матчів та безповоротна фінансова допомога за участь команди у чемпіонату (першості) Львівської області сезону 2021 року), Виконавчий комітет Асоціації 22 березня 2021 року затвердив наступні розміри безповоротної фінансової допомогидля футбольних клубів (команд) у обласних змаганнях з футболу: 

- Прем’єр-ліга – 70 000 (сімдесять  тисяч)грн.

- Перша ліга – 55 000 (п’ятдесять п’ять тисяч) грн.

3. Для відшкодувань усіх витрат, пов’язаних з організацією та проведенням трансляції матчів обласних змагань з  футболу сезону 2021 року,Виконавчий комітет Асоціації 22 березня 2021 року затвердив наступну суму безповоротної фінансової допомоги для футбольних клубів (команд) у обласних змаганнях з футболу:

   -  Прем’єр-ліга – 20 000 (двадцять тисяч) грн.

4. Кошти з поміткою «Безповоротна фінансова допомога команди ________________  на організацію і проведення обласних змагань з футболу сезону 2021 року» необхідно перерахувати на р/рАсоціації:UA753808050000000026002593728  «Райффайзен Банк Аваль» м.Київ,МФО 380805,  ЄДРПОУ 20822431.

5. Якщо команда-учасниця обласних змагань за п’ять днів до початку другого кола повністю не сплатить повну суму цільового фінансування за участь у чемпіонаті чи першості Львівської області, то ця команда не допускається до матчів другого кола обласних змагань і у матчах,  що нею не зіграні, їй зараховується поразка 0:3. 

6. Виконавчий комітет Асоціації22 березня 2021 року затвердив наступну суму коштів для компенсації витрат на харчування арбітрам, асистентам арбітра, четвертим арбітрам, спостерігачам арбітражу і делегатам матчів, які оплачують команди-учасниці обласних змагань за проведення домашніх матчів чемпіонату, першості та розіграшу Кубка Львівської області з футболу сезону 2021 року:

-  Прем’єр-ліги – 4 300 (чотири тисячі триста) грн.

-  Перша ліга – 3 000 (три тисячі) грн.

-  Друга ліга  –  2 400 (дві тисячі чотириста) грн.

-  Третя ліга  –  1 800 (одна тисяча вісімсот) грн.

7. Суму цільового фінансування команд-учасниць за участь у другій та третій лігах визначає Виконавчий комітет ЛОАФ ’’Колос’’.  


Додаток №2.


_____________________________

_____________________________

_____________________________(офіційна назва клубу, юридична адреса, контактний телефон, факс, електронна адреса), 

В особі _____________________

(прізвище, ім’я, по батькові керівника клубу, що погоджує реєстрацію за клуб)

                    


(прізвище, ім’я, по батькові футболіста, рік народження),

______________________________________________________________________________________________________________________________       

                            (паспортні дані)

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________(контактні дані: адреса для листування, прописка) 


телефон:__________________________________

e-mail:____________________________________


Типова форма заяви на проведення реєстрації


ЗАЯВА

Я, ___________________________________________________________________________________________________________

                                                                      (П. І. Б.)

прошу ГC «Українська асоціація футболу» (далі –УАФ) зареєструвати мене в якості футболіста за _____________________________________________________________

                                             (назва футбольного клубу/школи)

Зобов’язуюся дотримуватися:

        - статуту, регламентів і рішень, ухвалених органами управління УАФ в межах їх компетенції; 

- статутів, регламентних документів, директив УЄФА, ФІФА та рішення їх органів; 

- Правил гри, прийнятих IFAB;

        - принципів поваги, чесності, справедливості і спортивної майстерності та принципів Чесної гри;

        а також забезпечувати виконання дисциплінарних санкцій відповідно до прийнятих рішень органів здійснення футбольного правосуддя та Спортивного арбітражного суду у м. Лозанна, Швейцарія.

         Я зобов’язуюся уникати будь-яких порушень щодо верховенства взаємоповаги, рівності та змагальності, підтримувати безкомпромісну боротьбу з протиправним стимулюванням з метою досягнення спортивних результатів.

        Я відповідально заявляю, що не братиму участі прямо, опосередковано або іншим чином у діяльності, пов’язаній з букмекерськими ставками, тоталізатором, азартними іграми, лотереями, подібними заходами чи операціями, що мають зв’язок зі спортом. 

        Я визнаю, що мені заборонено бути учасником (активно або пасивно) компаній, фірм, організацій, інших юридичних осіб, які заохочують, виступають посередниками, організовують або супроводжують такі заходи чи операції.

        Я відповідально заявляю, що маю тільки одне громадянство (для громадян України) відповідно до чинного законодавства України та зобов’язуюся повідомляти ГС «Українська асоціація футболу» в строк не пізніше 30-ти календарних днів про зміну громадянства з наданням  підтверджуючих документи відповідно до чинного законодавства України.

        Я даю згоду на отримання лігами, асоціаціями, конфедераціями та ФІФА, у разі необхідності та з метою їх дослідження, всіх контрактів, договорів, будь-яких додаткових угод, кореспонденції та інших записів, пов’язаних з моєю діяльністю як футболіста. 

Я підтверджую, що надав новому клубу інформацію про всі клуби та/або ДЮСЗ, які зробили внесок у мою підготовку в віці від 12-ти до 23-х років, для виконання новим клубом зобов'язань щодо компенсації за підготовку та виплат за механізмом солідарності.

        Я даю згоду відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» на зберігання та обробку УАФ будь-якої інформації, пов’язаної з моєю футбольною діяльністю, з метою її опублікування, в тому числі опублікування подробиць про будь-яку дисциплінарну санкцію, накладену на мене, і на те, що ФІФА буде повідомлена про це.

        Я повністю усвідомлюю та погоджуюся, що ця заява є доступною для членів компетентних органів УАФ.

Також даю згоду ____________________________________________________

                                                                    (назва клубу) 

        та ГC «Українська асоціація футболу» на збір та використання моїх персональних даних згідно з Законом України „Про захист персональних даних” з метою виготовлення ID картки футболіста та внесення інформації до «Бази даних УАФ», власником та розпорядником якої є ГC «Українська асоціація футболу». 

До заяви додаю та підтверджую відповідність таких документів (перелік документів):


Підписи:

Футболіст                ________________________________

(Батько футболіста  ________________________________

Мати футболіста      ________________________________)

                            * якщо футболіст неповнолітній.


Дата:_____________ Керівник клубу___________________


Додаток №3.

ВИТЯГ З ДИСЦИПЛІНАРНИХ  ПРАВИЛ 

ЛЬВІВСЬКОЇ АСОЦІАЦІЇ ФУТБОЛУ

(затверджених Виконавчим комітетом 22 березня 2021 року).

Футбольні клуби (команди) відповідають за поведінку своїх футболістів, членів клубу, уболівальників, а також будь-якої іншої офіційної особи, що виконує якусь місію, на будь-якому матчі від імені клубу (команди).

Футбольні клуби (команди), які приймають участь у змаганнях відповідають за громадський порядок та безпеку до, під час і після матчу. Вони можуть бути притягнуті до відповідальності за будь-яку пригоду, недисципліновану поведінку, порушення Регламенту змагань і до них можуть бути застосовані дисциплінарні санкції.

Характер дисциплінарних санкцій та розмір обов’язкового грошового внеску визначається КДК Асоціації згідно з Дисциплінарних правил Асоціації та Регламенту обласних змагань. 

За невиконання або несвоєчасне виконання футбольними клубами (командами) рішень КДК Асоціації, КДК  повторно застосовує до них дисциплінарні санкції.


Дисциплінарні санкції:


Стаття 10.   Відповідальність футболістів

1.У контексті матчів усіх змагань під юрисдикцією Асоціації можливе застосування дисциплінарних санкцій до футболістів:

     а) попередження;

     б)  вилучення;

     в) відсторонення (дискваліфікація та обов’язковий грошовий внесок, який сплачує футбольний клуб (команда) за який виступає футболіст.

1.1.За кожні 4 (чотири) жовті картки отримані футболістом у матчах чемпіонату першості та Кубку області, здійснюється відсторонення на 1(один) матч.

1.2. Відсторонення на 1 (один) матч за:

     а) друге попередження в одному й тому ж матчі;

     б) позбавлення суперника очевидної можливості забити м’яч;

1.3. Відсторонення на 2 (два) матчі та обов’язковий грошовий внесок в сумі 200 (двісті) грн., за:

     а)  грубий поштовх суперника руками після зупинки гри;

     б) небезпечний напад на суперника, який не володіє м’ячем, з вірогідністю нанесення травми;

     в)удар суперника ногою в боротьбі за м’яч;

     г) удар суперника рукою в боротьбі за м’яч;

     д) систематичне демонстративне непогодження з рішенням арбітра,систематичні апеляції до арбітра, глядачів, офіційної особи матчу.

1.4. Відсторонення на 3 (три) матчі та обов’язковий грошовий внесок в сумі 300 (триста) грн., за:

     а) навмисний удар суперника, який не володіє м’ячем під час матчу, або після його зупинки;

     б) нецензурні або інші образливі висловлювання, жести на адресу партнера, суперника, арбітрів, офіційної особи або глядачів.

1.5. Відсторонення на 4 (чотири) матчі та обов’язковий грошовий внесок в сумі 400 (чотириста) грн., за:

     а) публічні неетичні образливі вчинки, що принижують честь, гідність учасників змагань, офіційних осіб Асоціації;

     б) погроза фізичної розправи стосовно офіційних осіб матчу.


1.6. Відсторонення на 5 (п’ять) матчів та обов’язковий грошовий внесок в сумі 500 (п’ятсот) грн., за:

     а) за спробу застосування фізичної сили відносно офіційних осіб;

     б) небезпечний напад на суперника, який володіє м’ячем, з нанесенням травми.

1.7. Відсторонення на 6 (шість) матчів та обов’язковий грошовий внесок в сумі 600 (шістсот) грн.:

     а) плювок в гравця, представника команди або офіційну (неофіційну особу;

     б) бійка до, під час та після матчу або після його зупинки.

1.8. Відсторонення на 8 (вісім) матчів та обов’язковий грошовий внесок в сумі 800(вісімсот)грн. за застосування фізичної сили до офіційних осіб матчу, що не спричинили тілесних ушкоджень;

1.9.  Відсторонення на 10 (десять) матчів та обов’язковий грошовий внесок в сумі 1 000(одна тисяча) грн. за навмисне нанесення травми суперникові, що призвело до втрати ним працездатності;

1.10. Відсторонення на визначений термін згідно рішення КДК та  обов’язковий грошовий внесок в сумі 5 000(п’ять тисяч)грн. за удар арбітра, асистента арбітра, четвертого арбітра, спостерігача арбітражу та інших офіційних осіб Асоціації до, під час ігри або після закінчення матчу, що спричинили тілесні ушкодження.

2.Якщо обов’язковий грошовий внесок за вилученого гравця не сплачено то відсторонення (дискваліфікація) гравця продовжується, поки клубом, або гравцем не буде сплачено суму обов’язкового грошового внеску.

3.Відсторонення застосовується разом із санкцією у вигляді обов’язкового грошового внеску (за винятком статті 10 п.1).

4.Дисциплінарні санкції також можуть бути застосовані,  на підставі офіційної інформації відображеної  у рапорті делегата матчу,  у тому випадку коли арбітр не бачив дисциплінарних проступків  з боку футболістів або офіційних осіб матчу і тому не прийняв ніякого рішення з цього інциденту. 

5. Якщо матч відмінено або автоматично зараховано перемогу на користь однієї з команд, особи, які скоїли зазначені вище порушення, все одно підлягають дисциплінарним санкціям.


Стаття 13.  Відповідальність клубу (команди)

1. Порушення, за які застосовуються дисциплінарні санкції до клубу (команди):

1.1. Відмова від участі в змаганнях, на які клуб був заявлений;

1.2. Неявка команди на матч;

1.3. Повторна неявка команди на матч;

1.4.Самовільне залишення поля командою під час матчу або відмова починати чи продовжити матч;

1.5.Провокаційні дії футболістів, офіційних осіб клубу (команди), що викликали безладдя на футбольному полі, стадіоні або прилеглій території, прояви расизму чи незабезпечення заходів боротьби з ними;

1.6.Неетична, некоректна, неспортивна поведінка футболістів, керівників команд та інших посадових і офіційних осіб клубу (команди) до, під час та після матчу;

1.7.Неналежне забезпечення прийому  команди гостей та офіційних осіб Асоціації;

1.8.Незабезпечення громадського порядку та безпеки на стадіоні або прилеглій до нього території до, під час та після матчу;

1.9.Внесення до рапорту арбітрів незаявленого або відстороненого від участі в матчах футболіста, тренера, офіційної особи клубу;

1.10.Недисциплінована поведінка вболівальників до, під час  або після матчу;

1.11.Невиконання умов та вимог, що пред’являються до стадіонів  або неналежна підготовка футбольного поля до ігри;

1.12.Проведення матчу з порушенням норм спортивної етики;

1.13.Порушення вимог Регламенту обласних змагань та Дисциплінарних правил Асоціації або рішень органів управління Асоціації;

1.14.Незабезпечення участі футболістів в планових заходах збірних команд області;

1.15.Порушення термінів перерахування членських, заявкових та інших обов’язкових внесків;

1.16.Порушення встановлених графіків заявки (до заявки) команд для участі в змаганнях;

1.17.Запізненя команди на матч;

1.18.Участь команди у будь-яких змаганнях чи матчах без дозволу Асоціації;

1.19.Невиконання рішень Органів футбольного правосуддя Асоціації;

1.20.Вилучення футболістів до, під час та після матчу;

1.21.Навмисне зруйнування або пошкодження футболістом, офіційними особами, вболівальниками та будь-якими іншими особами, які працюють (або присутні) до під час та після проведення матчу, майна та обладнання стадіону і прилеглої території;

1.22.Групові чи масові дії, які порушують установлені на стадіоні Правила поведінки або прилеглій до нього території  до, під час та після матчу;

1.23.Несанкціоноване вторгнення до ігрової зони будь-якої сторонньої особи;

1.24.Незабезпечення медичного працівника для надання своєчасної кваліфікованої допомоги футболістам, офіційним особам матчу та вболівальникам до, під час та після матчу;

1.25.Використання вболівальниками піротехнічних засобів (петард, файєрів, феєрверків, ракетниць, димових шашок) або расистської, неонацистської символіки.


Стаття 14.  Санкції, що застосовуються до клубу (команди)

 1. Попередження.

 2. Зауваження.

 3. Обов’язковий грошовий внесок.

 4. Обов’язковий грошовий внесок за вилучення футболістів, що зазначено у ст.10.

 5.Анулювання результату матчу.

 6.Рішення про перегравання матчу.

 7.Зняття турнірних очок.

 8.Присудження перемоги команді-суперниці.

 9.Присудження перемоги команді-суперниці без проведення матчу.

10.Проведення матчу без присутності глядачів.

11.Рішення про заборону використання стадіону.

12.Рішення про проведення матчу на іншому стадіоні.

13.Переведення до ліги нижчої за рангом.

14.Виключення із складу учасників змагань, які проводяться, або виключення із майбутніх змагань.


Стаття 15. Відповідальність офіційних осіб та фахівців клубу (команди), районної (міської) федерацій(асоціацій) футболу.

1.Порушення за які застосовуються дисциплінарні санкції до офіційних осіб та фахівців клубу (команди), районної (міської) федерації (асоціацій) футболу:

1.1.Грубий вислів або некоректне звинувачення на адресу Асоціації, районних (міських) федерацій (асоціацій) футболу або клубів (команд) та їх офіційних представників;

1.2.Агресивна, неетична, некоректна поведінка до, під час та після закінчення матчу;

1.3.Неетичні випади на адресу арбітрів, спостерігача арбітражу та делегата;

1.4.Порушення вимог та умов проведення змагань, що визначені Регламентом;

1.5.Невиконання або неналежне виконання вимог Регламентів щодо оформлення документації з проведення змагань;


1.6.Ухилення від виконання або неналежне виконання рішень і постанов Асоціації або районної (міської) федерацій (асоціацій) футболу;

1.7.Незабезпечення футболістів у заходах в складі збірних команд області;

1.8.Невиконання вимог Статуту та регламентів Асоціації, районних (міських) федерацій (асоціацій) футболу.

2.Санкції, що застосовуються до футбольних клубів та команд учасниць обласних змагань:

2.1. Попередження;

2.2. Зауваження;

2.3.Обов’язковий грошовий внесок, який перераховується на розрахунковий рахунок Асоціації:

2.3.1. В сумі 500 (п’ятсот) гривень:

- незабезпечення виконання умов та вимог проведення змагань згідно з Регламентом;

-  виявлення гравця, який виступає за дві команди;

-  несвоєчасне представлення заявочної документації;

-  використання петард на трибунах та прилеглій території до 10 (десяти) одиниць;

-  використання файєрів і феєрверків на трибунах та прилеглій території за 1 (одну) одиницю.

2.3.2. В сумі 1 000 (одна тисяча) гривень:

-  неявка на матч юнацьких команд;

-  неявка на матч дорослих  команд;

- неетична, некоректна поведінка команди чи окремих гравців, офіційних представників та глядачів, у тому числі погрози, плювок чи спроба фізичної дії щодо арбітрів або інших офіційних осіб Асоціації;

- відсутність медичного працівника для надання своєчасної кваліфікованої допомоги своїм футболістам;

- використання салютних установок, ракетниць, вогнищ, димових шашок на трибунах та прилеглій території за 1 (одну) одиницю;

- використання расистської, неонацистської та іншої забороненої символіки,  або банерів з образливим змістом.

2.3.3. В сумі 2 000(дві тисячі) гривень:

- незабезпечення громадського порядку на стадіоні, що призвело до хуліганської поведінки глядачів на стадіоні, або наявності фізичних дій щодо арбітрів;

- погрози застосування фізичної сили до офіційних осіб до, під час або після закінчення матчу;

- невиконання умов Регламенту щодо компенсації витрат на харчування  арбітрів, спостерігача арбітражу та делегата  матчу, які  призначені Асоціацією на домашній матч згідно календаря ігор;

- незабезпечення участі футболістів у заходах в складі збірних команд області.

2.3.4. В сумі 3 000 ( три тисячі) гривень за:

- провокаційні дії футболіста, офіційного представника  чи  команди загалом, що спричинило безладдя (порушення громадського порядку) на футбольному полі, стадіоні;

- самовільне залишення футбольного поля, відмова продовжити гру;

- кидання в ігрову зону, футбольне поле, димових шашок, файєрів, петард або інших предметів.

2.3.5. В сумі 5 000 ( п’ять тисяч) гривень та зняття клубу з обласних змагань за:

- наявність фізичних дій глядачів щодо арбітрів.

3.Санкції, що застосовуються до офіційних осіб та фахівців клубу (президентів, тренерів, представників команд та інших осіб):

3.1. Попередження.

3.2. Зауваження.

3.3. Відсторонення від виконання службових обов’язків на визначену кількість матчів або на визначений чи невизначений термін.

3.4. Обов’язковий грошовий внесок, який перераховується на розрахунковий рахунок Асоціації:

3.4.1. В сумі 500 (п’ятсот) гривень за:

- невиконання умов та вимог проведення змагань згідно Регламенту.

3.4.2. В сумі 1 000 (одна тисяча) гривень за:

-  грубі випади (висловлювання) на адресу Асоціації або її офіційних осіб;

- неетична, некоректна поведінка до, під час та після закінчення матчу по відношенню до офіційних осіб матчу.

3.4.3. В сумі 2 000 (дві тисячі) гривень за:

- погрози застосування фізичної сили до офіційних осіб до початку матчу, під час, в перерві  або після закінчення матчу.

3.4.4. В сумі 5 000 ( п’ять тисяч) гривень та зняття клубу з обласних змагань за:

- удар будь-кого з арбітрів, спостерігача арбітражу чи іншої офіційної особи Асоціації.

4. Заборона на ведення діяльності, пов’язаної з футболом.

5. Якщо до вказаного терміну футбольний клуб(команда) не перерахувала вказану суму обов’язкового грошового внеску на розрахунковий рахунок Асоціації, то КДК з очок набраних дорослих складом знімає турнірні очки в залежності від суми обов’язкового грошового внеску.


Стаття 16. Відбуття відсторонення від матчу або виконання обов’язків

1.Офіційна особа, працівник/тренер клубу, який відсторонений від виконання своїх обов’язків, може спостерігати за матчем, від якого він відсторонений, тільки з трибуни. Йому не дозволяється заходити в роздягальню, тунелі або технічний майданчик та контактувати із своєю командою до та під час матчу.

2.Відсторонення накладене на футболіста/тренера стосується його як футболіста та тренера одночасно.

3.Якщо футболіст, відсторонений мінімум на три матчі, починає виконувати обов’язки офіційної особи або працівника клубу/тренера в іншому футбольному клубі, будь-яка частина санкції, що залишилась, виконується ним на його новій посаді.


Стаття 17.  Інші порушення

1. Дисциплінарні заходи, передбачені Дисциплінарними правилами Асоціації, можуть застосовуватись до клубу (команди), якщо:

1.1. Команда, футболіст або офіційна особа порушують статтю 3 Дисциплінарних  правил;

1.2. Команда продовжує поводитись неналежним чином навіть після застосування арбітром кількох індивідуальних дисциплінарних санкцій;

1.3. Глядачі вибігають чи намагаються вибігти на футбольне поле, кидають в ігрову зону будь-які предмети, підпалюють феєрверки, файєра, димові шашки,вогнища, застосовують піротехнічні засоби, або якщо порядок та дисципліна на стадіоні не забезпечені у будь-який інший спосіб.  

2. Санкції, що застосовуються відносно стадіонів на яких проводяться матчі обласних змагань:

2.1. Попередження.

2.2.Рішення про заборону використання стадіону на визначений або невизначений термін:


Додаток №4.


Тимчасові умови

організації протиепідемічних заходів під час проведення в Львівській 

області футбольних матчів Чемпіонату, першості та розіграшу Кубка Львівської області з футболу серед аматорських футбольних клубів (команд) сезону 2021 року в умовах карантину з метою запобігання поширенню в Україні гострої респіраторної хвороби COVID-19.


        1. Футбольні матчі організовуються в містах, районах, ОТГ в яких запроваджено послаблення протиепідемічних заходів, відповіднодо постанови Кабінету Міністрів України №104 від 17 лютого 2021 р. «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», а також відсутні додатково встановлені обмеження органами державної влади та органами місцевого самоврядування, що перешкоджають проведенню матчу.

  2. Футбольні клуби, команди зобов’язані призначити особу, відповідальну за дотримання протиепідемічних заходів та повідомити її дані  у Львівську асоціацію футболу (далі – ЛАФ), а саме: ПІБ, посада, контактний номер телефону, адреса електронної пошти.

  3. Футбольні клуби, команди забезпечують опитування на наявність симптомів респіраторної хвороби, вимірювання температури тіла перед кожним тренуванням та кожним матчем для учасників матчу, офіційних осіб матчу та осіб, що забезпечують організацію футбольних матчів.

  4. Особи, в яких при проведенні опитування виявлено ознаки респіраторної хвороби або виявлено температуру тіла понад 37,2°С, не допускаються до стадіону.

  5. Особи, хворі на гостру респіраторну хворобу COVID-19 та особи, щодо яких встановлено в процесі епідеміологічного розслідування підозру на інфікування гострою респіраторною хворобою COVID-19 підлягають самоізоляції або госпіталізації в порядку, визначеному галузевими стандартами в сфері охорони здоров’я та відсторонюються від участі у змаганнях ЛАФ.

  6. Одночасно на всій території стадіону можуть перебувати не більше 70 осіб. Клуб-господар повинен на вимогу надати представнику ЛАФ, делегату матчу та уповноваженим представникам державної влади список присутніх на стадіоні осіб, із зазначенням дати народження та функцій в організації та проведенні матчу.

  7. Під час перебування в приміщенні (роздягальні) учасники та офіційні особи матчу зобов’язані знаходиться на відстані не ближче 1,5 м один від одного та на площі з розрахунку 5 кв.м на одну людину.

  8. Присутні на території стадіону до, під час та після матчу зобов’язані використовувати респіратори або захисні маски, крім футболістів, головних тренерів, бригади арбітрів під час безпосереднього перебування на футбольному полі.

  9. Усі види робіт у день проведення матчу на стадіоні повинні бути завершені за дві години до початку матчу та до того, як команди та арбітри прибудуть на стадіон.

  10. При організації матчу забезпечується відсутність скупчення людей, зокрема:

  -  прибуття команд має бути рознесено в часі;

  - клуби-господарі визначають маршрут учасників до роздягальні та поля таким чином, щоб мінімізувати контакт зі сторонніми особами, організаторами тощо;


  - проходження температурного скринінгу повинно відбуватися таким чином, щоб уникати скупчення людей;

  - робочі місця персоналу, залученого до організації матчу, мають знаходитись не менш, ніж за 1,5 метра одне від одного.

  11. Вихід команд на поле має відбуватися:

  - розділений за часом, без збору та традиційного виходу;

  - без супроводу дітей;

  - без рукостискань.

  12. Дозволяється використання місць загального користування (роздягальні, душові) тільки невеликими групами за умови дотримання дистанції у 1,5 метри на площі з розрахунку 5 кв.м на одну людину. Рекомендується прийняття душу вдома.

  13. Від’їзд кожної з команд зі стадіону відбувається окремо.

  14. Від’їзд офіційних осіб матчу відбувається окремо від команд.

  15. Клубом-господарем на стадіоні повинно бути забезпечено:

  - мінімальний контакт учасників та організаторів футбольних матчів;

  - наявність спиртовмісних антисептиків з концентрацією активно діючої спиртовмісної речовини понад 60% та понад 70% для етилових спиртів для обробки рук перед входом, або всередині кожного приміщення;

  - дезінфекцію спиртовмісними розчинами поверхонь в усіх роздягальнях, медичних та інших кімнатах на стадіоні. Дезінфекція повинна бути завершена за 1 годину до тренування і 2 години до матчу;

  - обробку спиртовмісним антисептиком дверних ручок, вимикачів тощо кожні 30 хвилин;

  - наявність окремих додаткових контейнерів для збору, зберігання та утилізації засобів індивідуального захисту;

  - використання персоналізованих пляшок для напоїв. Заборонено обмінюватись особистими речами (рушники,  тощо) з іншими гравцями;

  - провітрювання усіх приміщень кожні 3 години протягом 15 хвилин.


  Відповідальність за дотримання вимог чинного законодавства, постанови Кабінету Міністрів України №104 від 17 лютого 2021 р. «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», та затверджених чинних санітарно-епідемічних норм у регіоні при проведенні тренувального процесу та футбольних матчів, покладається на футбольні клуби (команди) – учасників змагань.


Додаток №5.


Тимчасовий протокол

для організації та проведення футбольних матчів Львівській області серед аматорських футбольних клубів (команд) в умовах карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторноїхвороби COVID-19.

 1. ЗАГАЛЬНІ МЕДИКО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНІ ВИМОГИ


 1. Аматорським футбольним клубам, командам призначити особу, відповідальну за дотримання протиепідемічних заходів, передбачених Тимчасовими умовами, організації протиепідемічних заходів під час проведення в Львівській області футбольних матчів Чемпіонату та розіграшу Кубка Львівської області з футболу.

 2. У випадку виникнення позитивних випадків хвороби COVID-19 у гравців чи персоналу, терміново повідомити Адміністрацію Асоціації, які здійснять необхідні організаційні заходи згідно чинного законодавства, актуальних рекомендацій МОЗ та Регламентів змагань.


 1. ЗОНУВАННЯ СПОРТИВНИХ СПОРУД / СТАДІОНІВ

2.1. Територія стадіону має бути чітко розділена на дві зони: зона «1» (ігровий простір) та зона «2» (трибуни). 

 1. Клуб-господар організовує мінімум один вхідний контроль з температурним скринінгом за допомогою інфрачервоного термометра, який здійснює медична служба або відповідальна особа стадіону (клубу, команди) для усіх осіб у зонах «1» та «2». Усі присутні особи у зонах «1» та «2» повинні весь час використовувати засоби індивідуального захисту.

 2. При проведенні матчу без допуску вболівальників одночасно по всій території стадіону  (у зонах «1» та «2») можуть перебувати не більше 70 осіб. 

 3. Делегат матчу має право здійснити перевірку кількості осіб, задіяних у проведенні матчу.

2.5. Зона «1». Ігровий простір, який знаходиться в чаші стадіонуі включає в себе футбольне поле, технічну площу, тунель, для виходу команд та арбітрів з підтрибунного приміщення, роздягальні футболістів та арбітрів.


Зона «1»

   Категорія осіб

     к-ть осіб

   Футболісти  (господарі + гості)

        40  (20 + 20)

   Тренерський та технічний персонал  (господарі + гості)

         ( 2  +  2)

   Лікарі (господарі + гості)

          2  ( 1  +  1)

   Арбітри

          4    Загальна кількість

           50


2.6.  Зона «2». Трибуни, медіа-зона,  службові приміщеннястадіону.

Зона «2»

    Категорія осіб

к-ть осіб

    Офіційна особа матчу (делегат, спостерігач арбітражу)

           1

    Особи, які відповідають за дотримання протиепідемічних заходів

           2

    Особи, які відповідають за безпеку (господарі)

           4

    Особа, яка відповідає за безпеку (гості)

           1

    Офіційні керівники (представники) команд (господарі + гості)

  6  ( 3  +  3)

    Співробітники стадіону

            4

    Представник телевізійного мовника та ЗМІ

            2

    Загальна кількість

           20


 1. ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОВЕДЕННЯ МАТЧУ.

3.1. Команда господарі повинна прибути на стадіон за 75 хвилин до початку матчу, а команда гостей за 60 хвилин до початку матчу та пройти контроль температурного скринінгу за допомогою інфрачервоного термометра.

3.2.За 30 хвилин перед початком матчу лікар команди передає Делегату матчу (Спостерігачу арбітражу) список усіх присутніх членів команди у зоні 1 згідно з п.2.5.  згідно зазначеного нижче зразку. У списку фіксується температура тіла на день матчу.

                                    ЗРАЗОК СПИСКУСписок команди ФК «________________» _____________,дата ______.2021 р.П.І.Б.


посада

Дата народження

температура

тіла


примітка

1

Петренко 

Іван Іванович

футболіст

19.06.1992

    36.6


2

Іваненко 

Петро Петрович

тренер

04.08.1982

    36.7Лікар команди                                                           Підпис


3.3.Процедури перед початком матчу.

Здійснення перевірки екіпіровки гравців:

- перевірка екіпіровки футболістів здійснюється арбітром матчу при виході на футбольне поле з наступним інтервалом: у гостей за 3 хв. до початку матчу, а у господарів за 2 хв. до початку матчу.

Шикування команд:

- команди  шикуються  у шеренгу на відстані 3 м від бічної лінії на футбольному полі обличчям до центральної трибуни на різних половинах поля на відстані 1,5 м один від одного, арбітри розташовуються між командами у центрі;

- за 1 хв. до початку матчу арбітр шляхом жеребкування з капітанами команд визначає право вибору половини поля (капітани команд  та арбітри при цьому не обмінюються рукостисканням).

Допускається такожпроводити процедуру жеребкування щодо вибору половини поля за 30 хв. до початку матчу арбітром за участю представників команд-учасниць в кімнаті арбітрів, а також розпочинати матч без шикування команд. У цьому випадку футболісти після виходу на футбольне поле займають ігрові позиції на своїй половині поля.


3.4.Вимоги до технічної зони.

Технічна зона:

-   знаходиться з боку лави для запасних футболістів.

- запасні футболісти та тренерський штат повинні користуватися засобами індивідуального захисту

Рекомендації стосовно розміщення футболістів та тренерського штабу на лаві для запасних:

 • займати кожне 2-е або 3-е місце на лаві запасних;

 • варіанти розширення лави запасних за рахунок зони трибуни, займаючи кожне 2-е або 3-е місце в двох перших рядах трибуни  або встановлення додаткових стільців на відстані 1,5 метра одне від одного в продовження лавок запасних.


3.5. Роздягальні команд.

Враховуючи різні наявні розміри площ роздягалень для команд на стадіоні та необхідності, щоби на одного футболіста було 5 кв.м., пропонуємо наступні рекомендації:

 • обидві роздягальні віддаються в розпорядження команди гостей, а господарі поля переодягаються в іншому приміщенні або на трибуні стадіону,  передбачивши для цього спеціальні місця. 


 1. ОРГАНІЗАЦІЯ ДОПУСКУ ВБОЛІВАЛЬНИКІВ.

4.1. У випадку отримання дозволу на допуск вболівальників на трибуни стадіону, клуб організовує або по можливості відкриває окремий вхід в зону «2» (трибуни стадіону). 

4.2. Одночасно на трибунах стадіону  (у зоні «2») можуть перебувати не більше 50% осіб від загальної кількості наявних місць  стадіону. Виїзд на матчі вболівальників команди гостей не дозволяється.

4.3. Клуб-господар організовує додатково мінімум ще один вхідний контроль з температурним скринінгом за допомогою інфрачервоного термометра, який здійснює медична служба або відповідальна особа стадіону (клубу, команди) для усіх осіб у зоні  «2». Усі присутні особи у зоні «2» повинні весь час використовувати засоби індивідуального захисту і дотримуватися дистанції не менше 1,5 метра між особами та знаходитися на площі з розрахунком 5 кв. м на одну людину, займаючи місця на трибунах стадіону з обов’язковим дотримуватись соціальної дистанції (1,5-2 метри).

4.4. Без захисної  маски людина на стадіон не допускається, також забороненознімати маску протягом всього матчу. При відвідуванні туалетів не створювати тисняву та дотримуватись соціальної дистанції.

4.5. Делегат матчу має право здійснити перевірку кількості осіб, які знаходяться на трибунах стадіону і погодити їх розміщення.

4.6. Заборонено на території стадіону відкривати чи встановлювати кіоски (палатки, лотки) з продажу їжі, напоїв чи іншої продукції для глядачів.