Мирон МАРКЕВИЧ: «Не робіть цирк із львівського футболу!»

26.08.2020 08:49

Ведучі телепрограми «Реальний футбол» обговорили з Головою Комітету національних збірних Української асоціації футболу, наставником «бронзових» «Карпат» Мироном Маркевичем теперішню кризу у львівських «Карпатах» та перспективу розвитку «зелено-білого» футбольного клубу при новому керівництві.

– Мироне Богдановичу, знаємо, що «Карпати» (Львів) не порожній звук для Вас. Ви точно спостерігаєте за тим, що відбувається з командою. Як можна трактувати ситуацію, яка склалася довкола клубу? Знаємо, що у планах керівництва «зелено-білих» створення нових «Карпат» на базі «Карпат» із Галича Івано-Франківської області.
– Я вболівальник зі стажем, не пропускав жодної гри «карпатівців». Таких уболівальників на поєдинках «Карпат» було по 50-60 тисяч. Я жив «Карпатами», а пізніше трішки пограв у цій команді і тренував її впродовж 7-ми років. Дивлюся, що робиться, і душа болить. Те, що зараз придумали, дійшло до цілковитого маразму. З того вже сміється вся футбольна Україна. Дуже дивно, що так усе сталося.

Прекрасно розумію, що Петро Петрович Димінський далі керує цим процесом. Я попросив би його залишити нарешті «Карпати», не мучити їх. Нехай ними займуться серйозні люди, які хочуть зробити у Львові футбол.

– Ви сказали, що Петро Димінський і надалі керує «Карпатами». На Вашу думку співвласник «Карпат» Олег Смалійчук не є самостійною фігурою?
– Олег Смалійчук виконує вказівки. Це всі розуміють. Іще раз повторюю: не робіть цирк із львівського футболу! Я маю на увазі «Карпати» (Львів). Це історія, значна аудиторія, яка любить, любила і любитиме «Карпати». Справжні «Карпати», а не в підворітні намалювали емблему й хочуть нам то втулити.

– Абсурдність ситуації полягає в тому, що Олег Смалійчук у своїй заяві на офіційному сайті «зелено-білих» звинувачує Голову Львівської Асоціації футболу Олександра Шевченка. Мовляв, він не хоче дозволити оновити «Карпати». На Вашу думку, звідки взялися ці безпідставні звинувачення?
– Це свого роду кінокомедія, яку придумало керівництво «Карпат». Про це навіть смішно говорити. До чого тут Голова Львівської Асоціації футболу? А чому не Івано-Франківської Асоціації футболу? Я не підтримую таких кроків. Є тільки ФК «Карпати» (Львів) зі старою емблемою.

– На Вашу думку, як потрібно було би вчинити в цій ситуації?
– Зрозуміло, до чого вони все ведуть. Створити нову команду, обнулити борги. Я ще розумію: розпочати з аматорського рівня і поступово вийти в українську Прем'єр-лігу.

– Наскільки логічні теперішні кроки «Карпат»? Їхні представники звернулися до Олександра Шевченка, який сказав, що не може самостійно приймати рішення про подальшу долю львівського клубу, тому потрібно порадитися з футбольною спільнотою. Олександр Якович організував відповідну зустріч. Прийшли люди, чекали Олега Смалійчука. Він прийшов, подивився і пішов. Як можна пояснити такий вчинок?
– Це не пояснюється. У принципі, Смалійчук тут нічого не вирішує. Вирішує Петро Димінський, якому, вочевидь, сумно в Греції. Команду вже знищили як таку. Ще хочуть знищити емблему, назву. Я категорично проти таких дій! Упевнений, що вся футбольна спільнота теж проти. Тут немає про що говорити.
– До речі, Олег Смалійчук говорить про те, що інших варіантів порятунку «Карпат» немає. Але у своїй заяві на офіційному сайті Львівської Асоціації футболу Олександр Шевченко зазначив, що коли «Карпати» ще були в УПЛ, віце-президент «Львова» Роман Михайлів звернувся до Петра Димінського з проханням викупити частину його акцій у клубі. Однак Петро Петрович переписав їх на Смалійчука. Де логіка такого кроку?
– Окрім Михайліва, я знаю ще двох-трьох людей, які хотіли купити ФК «Карпати» (Львів). Останньої миті їм було відмовлено, адже зрозуміло, що ніхто «Карпати» не віддасть. Будуть далі мордувати цю команду... Це велика гра Петра Петровича Димінського, і вже не один рік. 

– Цікаво зараз спостерігати за львівськими «Карпатами», в яких донедавна головним тренером був Роман Гнатів. І ось тепер вони заявили, що в них буде новий наставник – Любомир Вовчук. Тим часом Гнатів очолив «Карпати» (Галич). На Вашу думку, таким чином «зелено-білі» не втрачають надії об'єднати ці футбольні клуби?
– Я не знаю юридичних тонкощів цього питання. Знаю лише одне: повинні бути винятково «Карпати» (Львів) зі старою емблемою. В цієї команди є велика група вболівальників, не тільки у Львові, а по всій Україні. А те, що вони собі задумали – то курям на сміх. Із моменту, як Петро Димінський узяв «зелено-білу» команду, щороку в ній змінювалося по декілька тренерів. Зараз знову те саме. Ще раз кажу: залишіть львівські «Карпати» у спокої, дайте людям їх реанімувати.

– Як Ви оціните менеджерські здібності Олега Смалійчука? Ми бачили його впродовж двох років на посаді у «Карпатах», де він лише продавав футболістів. Досягнень як менеджера в нього не було.
– Повторюю: Смалійчук нічого не вирішує, а просто виконує волю Петра Димінського. Нічого доброго з того не буде.

– Історію з відродженням львівських «Карпат» ми пережили наприкінці 1980-их. Чи можна порівняти тодішнє і теперішнє відродження?
– Ні, тоді була інша ситуація. Україна стала незалежною, тому все пройшло безболісно. Зараз є два співвласники «Карпат», тому не все просто. Але мусить бути вихід із цієї ситуації. Загубити справжні львівські «Карпати» – неправильно. А до того воно, на жаль, усе йде...

– Мироне Богдановичу, Ви часто спілкуєтеся з легендарними наставниками «Карпат», екс-«карпатівцями». Що вони говорять про ситуацію, що склалася довкола львівського футбольного клубу?
– То все дуже смішно виглядає. Про це говорять футбольні знаменитості не лише у Львові. Мені багато людей телефонують і питають, що в нас робиться. Впродовж останніх 15-20-ти років постійні скандали з «Карпатами»: то судяться в Лозанні, то двох-трьох тренерів змінюють за рік. Людям це вже набридло. А те, що вони зараз придумали – це вже пік маразму.