Збірна Львівщини: шлях у Кубку регіонів

05.05.2020 14:13

5-7-го травня аматорська збірна Львівської області повинна була стартувати в цьогорічному, третьому за ліком, Кубку регіонів Української асоціації футболу, зігравши матчі другого відбірного етапу. Однак наразі через карантин початок цих змагань перенесено на невизначений термін.

Тим часом згадаємо попередні виступи наших збірників у Кубку регіонів.

Перша спроба невдала

Кубок регіонів – традиційний турнір, який раз у два роки проводить Українська асоціація футболу (раніше – Федерація футболу України). В ньому беруть участь збірні команди областей, сформовані з гравців, котрі не мали професіональних контрактів.

У першому його розіграші, 2016-го року, футболісти зі Львівщини дійшли до фіналу, але не змогли здобути трофей. Збірну Львівської області тоді тренував Руслан Брунець – наставник команди «Бори» (Бориничі), на якій базувалася збірна.

На попередньому етапі львів'яни двічі по 2:0 (удома і на виїзді) обіграли опонентів із Волині. У протистоянні з волинянами забитими м'ячами відзначилися Назар Цюпка, Назарій Малецький і Михайло Кіт-Копиляк (двічі).

Далі в 1/8 фіналу вони поступилися у виїзній зустрічі Рівненській області (0:2), а в матчі-відповіді в рідних стінах узяли переконливий реванш – 4:0 (голи забивали Назар Райша з пенальті, Ігор Леськів, Микола Буй і Святослав Зубар), здобувши путівку до чвертьфіналу.

На чвертьфінальній стадії львівські збірники помірялися силами зі збірною Закарпатської області. В першому поєдинку на Закарпатті підопічні Руслана Брунця здобули перемогу з рахунком 2:1 (за нашу команду забивали Микола Буй і Богдан Фостаковський). А ось повторна гра складалася невдало для наших хлопців.

На 10-ій хвилині капітан збірної Львівщини Ростислав Михальчук не реалізував пенальті, поціливши в поперечину. Згодом, іще до перерви, львів'яни пропустили 2 м'ячі, проте у дебюті другого тайму завдяки влучним ударам Святослава Зубара і Назара Цюпки відновили рівновагу: в підсумку – 2:2 і вихід до півфіналу.

У півфіналі аматорська збірна Львівської області зійшлася в герці зі суперником із Чернігівщини. Виїзд для львівських збірників вийшов невдалим – поразка 2:3 (у складі колективу зі Львівщини тоді забитими м'ячами відзначилися Назар Цюпка і Святослав Зубар). Та все ж удома вони проявили бійцівський характер і перемогли чернігівців – 2:0 (голи: Михайло Кіт-Копиляк, Ростислав Михальчук), вийшовши у фінал.

Домашні зустрічі наша збірна проводила на «СКА» у Львові та стадіоні імені Богдана Маркевича у Винниках.

Фінальна дуель зі збірною Кіровоградської області, сформованою на базі «Інгульця-3» з Петрового, відбулася 30-го серпня 2016-го на стадіоні «Колос» у Борисполі на Київщині.
Збірна Львівської області – Збірна Кіровоградської області 0:2
Голи: Сінчіков (18); Корчинський (37).
Вилучення: Марковець (82, повторне попередження).
Збірна Львівської області: Чачунь Роман (Чеботар Олег, 90+2), Михальчук Ростислав, Підлісецький Олег, Сухий Андрій (Заваляк Володимир, 41), Леськів Ігор (Іванишин Павло, 61), Юськевич Іван, Грицик Руслан (Ковалик Іван, 88), Цюпка Назар (Малецький Назарій, 73), Танечник Роман (Гірний Святослав, 46), Фостаковський Богдан (Теміров Артур, 76), Кіт-Копиляк Михайло
Збірна Кіровоградської області: Костенко Ярослав, Ковтуненко Артем, Корчинський Максим, Боженко Олександр (Височан Денис, 89), Сінчіков Артем (Кулик Віталій, 66), Грига Едуард (Марчук Володимир, 86), Глущенко Андрій, (Тимошевський Владислав, 46), Сорокін Андрій, Марковець Олег, Гіоргі Кобуладзе Гіоргі, Согутовський Дмитро
Підопічні Руслана Брунця одразу кинулися в бій, але не змогли використати свої моменти. Надалі футболісти з Кіровоградщини перехопили ініціативу, регулярно створюючи тиск на ворота львів'ян. На 18-ій хвилині вони домоглися свого: м'яч відскочив до Артема Сінчікова, і він точно пробив по воротах, не залишивши шансів Роману Чачуню – 1:0.

Львів'яни мали нагоди, аби відігратися, та цього дня Фортуна була на боці їхнього суперника. Під час кутового на 38-ій хвилині Чачунь невдало зіграв на виході, м'яч потрапив до Сінчікова, який навісив до чужих воріт, а Максим Корчинський подвоїв перевагу своєї команди – 2:0.
Попри невтішний результат львівські збірники загострювали гру попереду й навіть забили гол у другому таймі, проте київський арбітр Віктор Арановський його не зарахував, зафіксувавши порушення правил в атаці з боку наших хлопців.

На 82-ій хвилині номінальні гості залишилися в меншості – другу жовту картку і, відповідно, червону отримав Олег Марковець. На жаль, у час, що залишався до фінального свистка (плюс компенсовані 4 хвилини) збірна Львівщини не змогла забити.

До слова, найкращим гравцем фіналу Кубку регіонів ФФУ-2016 визнали капітана аматорської збірної Львівської області Ростислава Михальчука.
На фото: капітана аматорської збірної Львівської області Ростислава Михальчука визнали найкращим гравцем фіналу Кубку регіонів ФФУ-2016.На фото: аматорська збірна Львівської області з футболу – фіналіст Кубку регіонів ФФУ, 30-те серпня 2016-го року.
Завоювали трофей із другої спроби

Як попередній фіналіст, у наступному розіграші Кубку регіонів ФФУ, у 2018-му році, аматорська збірна Львівської області стартувала одразу з другого відбірного етапу, матчі якого в середині травня відбулися на штучному газоні в Івано-Франківську. Тренувати головну команду Львівщини тоді довірили наставнику базової команди збірної – ФК «Миколаїв» Віталію Пономарьову.

Спершу львів'яни після 0:0 в основний ігровий час і двох додаткових таймів по 15 хвилин (деякий час через вилучення Івана Юськевича граючи в меншості) в серії післяматчевих пенальті здолали господарів поля – іванофранківців (7:6). Героєм тієї футбольної лотереї став голкіпер Мар'ян Бурмас, який відбив 2 удари суперників з 11-метрової позначки.

Далі львівські збірники завдяки дублю Назара Цюпки обіграли збірну Житомирської області – 2:1, здобувши путівку до фіналу, що відбувся 23-го червня 2018-го в Києві на стадіоні імені Віктора Баннікова.

Голова Федерації футболу Львівської області Олександр Шевченко створив комфортні умови для підготовки аматорської збірної Львівщини, капітаном якої обрали Романа Танечника, до фінального поєдинку. І наші хлопці у вирішальному протистоянні зі збірною Сумської області завоювали трофей.
Збірна Львівської області – Збірна Сумської області 2:1
Голи: Леськів (37); Фостаковський (99) – Тарабара (65).
Збірна Львівської області: Бурмас Мар'ян, Михальчук Ростислав, Танечник Роман (Гірний Святослав, 120), Кіт-Копиляк Михайло (Підлісецький Олег, 73), Шандра Олег, Цюпка Назар (Малецький Назарій, 46), Майовецький Руслан-Роман (Знетиняк Михайло, 117), Дзюрах Роман, Теміров Артур (Терлецький Андрій, 108), Леськів Ігор (Фостаковський Богдан, 84), Бойко Роман
Збірна Сумської області: Горох Богдан (Синицин Єгор, 110), Осадчий Ян (Тарабара Дмитро, 46), Хомич Олександр, Боженко Олександр (Ващенко Максим, 78), Стрибак Олександр (Ругаль Євген, 85), Мостовий Володимир (Бокач Олександр, 46), Масло Артур, Іщенко Валерій (Курило Владислав, 64), Кубай Максим, Білошніченко Богдан, Сидоренко Ярослав
На 36-ій хвилині львів'яни, які, відповідно до жеребу, знову були номінальними господарями фіналу, подали зі штрафного, м'яч потрапив до Ігоря Леськіва, котрий смачно пробив із-за меж карного майданчика – 1:0.

У другій половині зустрічі футболісти зі Сумщини завдяки потужному удару Дмитра Тарабари відновили рівновагу – 1:1. Такий результат зберігся до завершення основного часу гри, тож командам довелося грати ще два тайми по 15 хвилин.

На 100-ій хвилині Богдан Фостаковський приніс перемогу аматорській збірній Львівської області, влучно розрядивши гармату здалеку – 2:1!

До слова, Богдан Фостаковський отримав індивідуальну нагороду найкращому гравцеві того матчу.На фото: Богдана Фостаковського визнано найкращим гравцем фіналу Кубку регіонів ФФУ-2018.
На фото: аматорська збірна Львівської області – переможець Кубку регіонів ФФУ, 23-те червня 2018-го року.
Цей тріумф дав львівським збірникам, котрим присвоїли звання кандидатів у майстри спорту, право представляти Україну на проміжному етапі Кубку регіонів УЄФА, поєдинки якого пройшли в жовтні 2018-го у Львові та Винниках.

Зробили вони це гідно, здолавши опонентів з Азербайджану та Фінляндії (4:0 й 1:0 відповідно) і поступившись у меншості 0:1 іспанцям, які в підсумку посіли першу сходинку в групі й таким чином вийшли у фінальну частину звітного турніру.

Тепер оновлена аматорська збірна Львівської області під керівництвом головного тренера дворазового чемпіона Львівщини – «Юності» з Верхньої та Нижньої Білок Богдана Костика писатиме нову сторінку в книзі історії під назвою «Кубок регіонів».